Jump to content

Porezna uprava


Marta1911

Preporučene objave

Poštovani,

molim Vas za pomoć, naime radi se o sljedećem, ukratko:

 - 27.12.2013 - godine zatvaram obrt

 - 10.01.2014 – dobivam zapisnik o stanju dugovanja

 - 13.01.2014 – optužni prijedlog

 - 18.04.2014 – rješenje o ovrsi – iznos

 - 18.04.2014 – rješenje o ovrsi – iznos

 - 05.10.2015 – stanje duga na fini - iznos

 - 06.10.2015 - plaćam cjelokupan dug

 - 12.10.2015 - dobivam 2 rješenja po kojima se navodi da se "obustavlja postupak ovrhe radi naplate poreza i drugih javnih davanja protiv ovršenika (ime i prezime)...cjelokupan porezni dug po narečenom rješenju je podmiren, a što je razvidno iz informacijskog sustava porezne uprave, te su temeljem odredbaba članka 135.točka2. Općeg poreznog zakona stekli uvjet za obustavu ovrhe.

 - 15.04.2016 – od strane Porezne uprave na kućnu adresu mi stižu uplatnice za „dugovanje“ na određeni iznos.

Nadalje su mi slali uplatnice i obavijesti o prisilnoj naplati itd.....Tražila sam ih očitovanja na osnovu čega mi šalju dugovanja kada je sve podmireno na što su samo odgovarali da prema njihovoj evidenciji postoji dugovanje.

Očigledno se radi o njihovoj pogrešci.

Moja pitanja su sljedeća, da li s obzirom na 2 rješenja koja imam (u originalu) o cjelokupnom podmirenju, da li se trebam obazirati na njihova pisma i prijetnje? Da li postoji i kada nastupa zastara za moj slučaj, da li se treba nešto učinit kako bi se prijavila zastara?

p.s. sve originalne papire imam u arhivi

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki put kad dobijete uplatnice i upozorenja, pisano im se očitujte uz ta dva rješenja u prilogu. Jesu li Vas možda u međuvremenu zadužili za nešto novo, za što je obveza nastala nakon plaćanja starog duga? Zastara za porezne obveze je 6 godina od isteka godine u kojoj je utvrđena porezna obveza, što bi, ako se radi o novom dugovanju iz 2016. godine, za Vas bilo negdje 2023. godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

puno hvala na poslanom odgovoru. Ne radi o novom zaduženju nego o starom dugu koji se njima u sustavu očigledno prikazao naknadno.

Želim samo napomenuti da su mi usmeno priznali da su u to vrijeme imali puno posla, promjene ljudi i rekonstrukciju porezne uprave te da nisu updateali program, što ja smatram da nije moja greška.

U prilogu Vam šaljem dokumente koje bi Vam mogle biti od koristi.

Još jednom puno hvala

 

IMG-1234.JPG

IMG-1235.JPG

IMG-1236.JPG

IMG-1237.JPG

IMG-1224.JPG

IMG-1225.JPG

IMG-1226.JPG

IMG-1227.JPG

IMG-1228.JPG

IMG-1229.JPG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija