Jump to content

Bruto i neto plaća


Čovjek2

Preporučene objave

Možda je pitanje glupo ,al bitno mi je ak neko zna na koju plažu misli možda mi pomogne oko odluke

Ovako interesira me nešto. Da li poslodavci na razgovorima za posao spominju bruto ili neto plaću. Pošto moram odabrat sad između 2 posla. 1 je nocni rad 4500 a drugi je po danu 3500. S tim da ovaj po danu je temp 4 stupnjeva, al je laksi posao od ovog nocnog. Oba dva posla su kao mj dana probni rad i nakon mj dana se odlucuje jel se raskida ugovor ili produzuje.

da znam da sam bio glup što nisam pito na razgovoru odma na koju placu misli. Problem je ak je bruto tolko onda mi ovaj drugi  ne isplati se radit za 2800 na toj temp, a ovaj drugi ak je isto bruto onda je neto oko 3000 i nes. s tim da mi za taj prvi treba vise papira itd

Na razgovoru nije naglašeno jel bruto ili neto plaća. Samo je bilo plaća je tolko i tolko. Točnije 3500 jedan posao drugi je 4300-4500 noćni rad.

Prvo posao prekovremni se računa subota ako nije radna ma da nekontam kak al ajd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Potočnica je napisao:

U ugovoru o radu  plaća se navodi u bruto iznosu, no kod razgovora... vjerujem da ste svjesni kako to ipak morate pitati potencijalne poslodavce.

Poštovana, to se slažem,ali kad su rekli što bi trebo radit i da je plaća za taj posao tolko i tolko zab sam pitat na koju misle. Jednostavno nisam se sjetio odma, e sada me to kopka malo jer nezz jel treba naglasit neto plaća. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Čovjek2 je napisao:

Poštovana, to se slažem,ali kad su rekli što bi trebo radit i da je plaća za taj posao tolko i tolko zab sam pitat na koju misle. Jednostavno nisam se sjetio odma, e sada me to kopka malo jer nezz jel treba naglasit neto plaća. 

A gledajte, svi (ili dosta nas) smo to prošli :D, lekcija za ubuduće. Ako možete, nazovite poslodavce pa ih pitajte. Lako ako su obojica mislili na isto, al ako je jedan mislio na jedno, drugi na drugo, ko će znat ko je mislio na što. Nazovite, pitajte, sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • drot13 je promijenio naziv u Bruto i neto plaća

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija