Jump to content

Pijana vožnja - kolika kazna?


kiki112

Preporučene objave

Evo, znači jučer sam parkirao auto s namjerom da odem piti i još ključeve dao frendu, da ne budu kod mene.

Šetali smo pješke nekih 4 km do nekog partya (nisam htio voziti)i  kasnije se vratili se natrag u centar taxijem

Iz nekog razloga, ja nemam pojma zašto, kada smo se vratili natrag u centar, iz nekog pametnog razloga sjeo sam u auto i povezao nekog random lika

Porječkali smo se oko neke gluposti, lik je bio pijan i nije htio napustiti auto, ja zaprijetio da ću nazvat policiju, on dođe ne, ja ću, i prijavi pijanu vožnju

Došli oni, napirio sam 1.76

Mladi sam vozač,  samo sam jednom prije zaustavljen s 0.33 alkohola

Vozačku su mi uzeli, i dali onaj papir, ali mi nisu ništa rekli, kako-gdje, koliko, kada

Pretpostavljam da će mi na adresu doći kada se odredi kazna?

Što mogu očekivati?

Iako mi je auto potreban za j.d.o.o i izuzetno mi je teško bez njega tegliti pakete do pošte više me brine novčana kazna, bez vozačke ću se snaći.

Pa me zanima koliko bih trebao dobiti ako netko zna procjeniti?

Hvala unaprijed na odgovorima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Dobio kaznu za alkohol, napuhao 1.70.

Vozačka oduzeta na 12h, drugi dan ju pokupio. Da li mogu ja voziti sada, tj. dok ne dobijem nikakvu obavijest?

Piše na 6 mjeseci, da li je to ikako moguće izbjeći ako napišem da sam u potpunosti spreman platiti cijelu kaznu i da mi je vozačka neophodna za odlazak na posao zbog loše povezanosti mog mjesta stanovanja i mjesta gdje radim.

Ovo mi je prvi prekršaj za alkohol, dosada sam par puta puhao i UVIJEK je bilo 0.0

Što točno treba napisati u prigovoru? Mislim konkretno na one njihove brojeve i slova i članke na koji prilažem prigovor?

Pročitao sam da treba stvari napisati u više primjeraka, molio bih pojašnjenje toga.

uređeno: od qwertzuiop1234567890
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O prigovorima imaš na ovom linku, pa vidi i pitaj dalje što treba pojasniti.

U slučaju priznanja, kajanja i olakotnih okolnosti (nekažnjavanost i sl.), kaznu će ti sigurno smanjiti, ali teško da ćeš proći bez zabrane. Puno si napuhao, vjerojatno će biti barem 1 mjesec zabrana.

Normalno voziš sve dok ne obiješ obavijest od policijske uprave o početku trajanja mjere (ako se žališ, to dolazi tek nakon pravomoćne presude).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Nije ti to bitno, gleda se datum kad si poslao (tj. predao u pošti).

Nemoj čekati zadnji dan da se ne zezneš (u dane se broje i vikendi i praznici, osim ako na njih lada zadnji dan roka).

ovo se dogodilo u subotu, sutra ću poslat, danas napokon imam vremena da sve lijepo napišem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ime i prezime

OIB:

rođ. 11.11.1991. god.

adresa

br. mob.

PREKRŠAJNI SUD U ZAGREBU

ZAGREB, Avenija Dubrovnik br. 8

 

putem

 

POLICIJSKA UPRAVA ZAGREBAČKA

II. POSTAJA PROMETNE POLICIJE ZAGREB

ZAGREB, Jadranska avenija br. 8

 

 

 

PREDMET: ime i prezime

prigovor na Obavezni prekršajni nalog.-

 

 

VEZA: Obavezni prekršajni nalog PU zagrebačke, II. PPRP Zagreb,

posl. br. 511-19-45/5-OT-187/2018 od dana 28.10.2018. god.

 

 

Poštovani,

 

ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Obavezni prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana 28.10.2018. god. u 00,46 sati u Zagrebu, Zagrebačka c. - Postonjska ul., počinio prekršaj kažnjiv po čl. 199. st. 2. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da sam upravljao vozilom u prometu pod utjecajem od 1,70 g/kg alkohola u organizmu.

 

Prekršaj u potpunosti priznajem i ne negiram ga te se kajem za njega, a navodim da sam do sada nekažnjavan za vožnju pod utjecajem alkohola (predlažem uvid u prekršajne evidencije Suda), da mi je vozačka dozvola neophodna za posao i uzdržavanje obitelji (prilažem presliku ugovora o radu), mjesto stanovanja i posao su loše prometno povezani i bez auta moj put na posao i odlazak s istog bi bio jako otežan, te molim da mi smanjite novčanu kaznu i ukinete zaštitnu mjeru jer ove predložene ugrožavaju egzistenciju moje obitelji (otac u mirovini, a majka ne radi), a kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da više neću činiti takve prekršaje, kaznu sam spreman u potpunosti platiti samo da mi se ukine zaštitna mjera (jer osim što mi je auto praktički jedino rješenje dolaska do posla, i na poslu često znam dostavljati robu ili ići po nju u druga skladišta)

 

Jedina molba u vezi plaćanja je da mi omogućite plaćanje na rate

 

S poštovanjem,

 

 

U Zagrebu, dana 03.11.2018. god.

ime i prezime

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ime i Prezime

OIB:

rođ. 11.11.1991. god.

mjesto

br. mob.

 

PREKRŠAJNI SUD U ZAGREBU

ZAGREB, Avenija Dubrovnik br. 8

 

 

 

PREDMET: Ime i Prezime

pisana obrana.-

 

 

VEZA: nez di piše taj broj?!?!??!?!

 

 

Poštovani,

 

ovim putem podnosim pisanu obranu u postupku kojim mi se na teret stavlja da sam dana 28.10.2018. god. u 00,46 sati u Zagrebu, Zagrebačka c. - Postonjska ul, počinio prekršaj kažnjiv po čl. 199. st. 2. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da sam upravljao vozilom u prometu pod utjecajem od 1,59 g/kg alkohola u organizmu.

 

Navedenog dana bio sam na koncertu na koji sam došao svojim automobilom, tokom koncerta popio sam 3 piva i procijenio da sam da će tokom koncerta alkohol ispariti te da sam sposoban voziti i da u slučaju alkotestiranja neću biti u prekršaju, a pošto od podneva nisam ništa jeo shvaćam da sam potpuno krivo procijenio i nepromišljeno odlučio voziti, te prekršaj u potpunosti priznajem i kajem se za njega, a navodim da sam do sada nekažnjavan za alkohol (predlažem uvid u prekršajne evidencije Suda), da mi je vozačka dozvola neophodna za posao i uzdržavanje obitelji (prilažem presliku ugovora o radu),da mi je vozačka dozvola neophodna za posao i uzdržavanje obitelji, mjesto stanovanja i posao su loše prometno povezani i bez auta moj put na posao i odlazak s istog bi bio jako otežan, te molim da mi smanjite novčanu kaznu i ukinete zaštitnu mjeru jer ove predložene ugrožavaju egzistenciju moje obitelji (otac u mirovini, a majka ne radi), a kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da više neću činiti takve prekršaje, kaznu sam spreman u potpunosti platiti samo da mi se ukine zaštitna mjera (jer osim što mi je auto praktički jedino rješenje dolaska do posla, i na poslu često znam dostavljati robu ili ići po nju u druga skladišta)

 

Jedina molba u vezi plaćanja je da mi omogućite plaćanje na rate

 

S poštovanjem,

 

U Zagrebu, dana 03.11.2018. god.

Ime i Prezime

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ee, oni su meni napisao da sam napravio prekršaj iz čl. 199. st 2. koji glasi:

(2) Prisutnost alkohola u organizmu utvrđuje se analizom krvi ili urina, mjerenjem količine alkohola u litri izdahnutog zraka, liječničkim pregledom i drugim metodama i aparatima.

 

to je ok

 

 

 

ali da je kažnjiv po čl 199. st 8

(8) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 do 1.500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač bicikla i zaprežnog vozila koji upravlja vozilom na cesti ako u organizmu ima alkohola ili opojnih droga.

 

 

kolko vidim to nema veze s vezom, na mene bi se odnosio st 7

(7) Novčanom kaznom od najmanje 3.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako u organizmu ima alkohola iznad 1,50 g/kg, odnosno miligrama u litri izdahnutog zraka ili ako u organizmu ima opojnih droga, odnosno ako se odbije podvrgnuti ispitivanju ili liječničkom pregledu, odnosno uzimanju krvi ili krvi i urina (članak 182. i članak 285.). Osim novčane kazne izreći će mu se zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje šest mjeseci i odredit će mu se pet negativnih bodova.

 

 

 

 

JESU LI ONI KRIVO NAPISALI, ŠTO DA NAPRAVIM?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija