Jump to content

blokira li plan izdavanje lokacijske i građevinske


anonimno

Preporučene objave

Molim pomoć! Gradili bi kuću na terenu koji je bio u građevinskoj zoni po važećem prostornom planu. Novi plan je u postupku donošenja, i kažu da to može potrajati godinu ili dvije, jer su se pojavile neke komplikacije. U Gradu su nam rekli da moramo predati zahtjev za izdavanje lokacijske dozvole, koja se čeka oko šest mjeseci. Hoće li nam izdati lokacijsku, odnosno kasnije građevinsku dozvolu s obzirom da se donosi novi plan? Ili ćemo trebati čekati njegovo donošenje do tko zna kad? Molim hitan odgovor, ako netko ima slična iskustva. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja pretpostavljam da se radi o prostornom planu općine.

Teoretski dok se ne donese novi Prostorni plan u općinskom vijeću i potpiše isti u Ministarstvu , vrijedi STARI prostorni plan.

 

OPASNOST NOVOG PLANA (za vas osobno) je ta ,što se u njemu može napisati ,da je za određeno područje potrebno izraditi UPU (plan nižeg reda), i dok se ne izradi taj plan, nema izdavanja lokacijske dozvole. Taj bi plan i imao svrhu UKIDANJA lokacijske dozvole, jer bi detaljnjije obradio područje, ali naravno u tom slučaju moralii biste čekati , možda još 2-3 godine. :-(

 

Pokušajte dobiti dozvole ne temelju trenutno važećeg plana.

 

I OBAVEZNO provjerite dali vam je u novom planu parcela u građ. zoni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Triton je napisao:

Ja pretpostavljam da se radi o prostornom planu općine.

Teoretski dok se ne donese novi Prostorni plan u općinskom vijeću i potpiše isti u Ministarstvu , vrijedi STARI prostorni plan.

 

OPASNOST NOVOG PLANA (za vas osobno) je ta ,što se u njemu može napisati ,da je za određeno područje potrebno izraditi UPU (plan nižeg reda), i dok se ne izradi taj plan, nema izdavanja lokacijske dozvole. Taj bi plan i imao svrhu UKIDANJA lokacijske dozvole, jer bi detaljnjije obradio područje, ali naravno u tom slučaju moralii biste čekati , možda još 2-3 godine. :-(

 

Pokušajte dobiti dozvole ne temelju trenutno važećeg plana.

 

I OBAVEZNO provjerite dali vam je u novom planu parcela u građ. zoni.

 

 

Ja sam vec pitala ovo ali nmisam dobila detaljan odgovor, molim te pomozi.

Kod mene je situacija takva da je donesen novi prostorni plan, parcela je u izgrađenoj građevinskoj zoni, dapače ima staru građevinsku dozvolu i temelje. PP-om je određena izrada UPU za sve građevinske dijelove, ali na kraju teksta stoji da se prije izrade UPU ne mogu izdavati nova odobrenja za gradnju za poslovne objekte, te dvojne i skupne stambene objekte. Samostojeće obiteljske kuće se nigdje ne spominju, da li to znači da mogu predati papire za lokacijsku?

 

napomena, kuća koju bi mi gradili je drugačija od one započete, zato idemo u novi postupak.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemogu vam nažalost puno pomoći. Vjerovatno bi vam trebali otvoriti novi postupak prije UPU po tome što vi pišete.

Ovdje gdje ja živim ,pouzdane informacije su da se neće moći tražiti nikakva nova dozvola u periodu između usvojenog PPU i usvojenog UPU.

Morate tražiti odgovor u nadležnom Državnom uredu kako znate i umjete. Bili oni ljubazni, neljubazni, pametni ili gupi. Jer drugog izbora nemate.

 

S r e t n o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što će se dogoditi ako uspijemo ishodovati i lokacijsku i građevinsku dozvolu po važećem prostornom planu, a potom se usvoji novi prostorni plan po kojem je ta parcela u zelenom pojasu? Za lokacijsku znam da bi izvisila, ali da li nam mogu poništiti građevinsku dozvolu? Pretpostavljamo da će donošenje prostornog plana potrajati duže nego što traje postupak izdavanja lokacijske i građevinske, pa bi u međuvremenu tako mogli preduhitriti eventualnu po nas nepovoljnu odluku.

Hvala na odgovoru!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija