Jump to content

HRT pretplata


JaneDoe

Preporučene objave

Poštovani,

molim za pomoć.

Prijatelj ima situaciju. Prije nekoliko godina otac mu je prenio u vlasništvo stan. Njegov otac je išao na HRT da prebaci pretplatu na sina i na neku foru su mu iz HRT-a dali da potpiše ugovor umjesto sina. On (pa tako ni moj prijatelj) nije dobio primjerak tog ugovora. Prijatelj čim je uselio u taj stan je izbacio TV i ne koristi usluge HRT-a. Njemu uredno godinama stižu računi na njegovo ime. U međuvremenu je pokrenut ovršni postupak protiv njega i kada je nazvao odvjetnički ured koji vodi ovrhu rečeno mu je da na ugovoru ne piše njegovo ime, već ime njegova oca. Dakle, prijatelj nije uopće bio nazočan u trenutku prenošenja pretplate.

Također je prijatelj nedavno prodao stan na koji glasi pretplata i tijekom seljenja je izgubio rješenje o ovrsi.

Molim Vas da me savjetujte. Kao prvo, može li on od odvjetničkog ureda tražiti da mu pošalju ponovno rješenje o ovrsi i eventualno druge papire. 

Pretpostavljam da je rok za bilo kakvu žalbu ili prigovor na rješenje o ovrsi prošao pa me zanima koji je daljnji put. Ja bih prvo tražila HRT da mi da primjerak tog ugovora iz kojeg se vidi da je ugovor potpisala kriva osoba. Koje su daljnje mogućnosti za djelovanje?

Treba li angažirati odvjetnika ili postoji mogućnost da se to riješi bez odvjetničke intervencije, da se prijatelj sam informira i djeluje?

 

Zahvljujem unaprijed

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razvidno da Vaš prijatelj nije stavljao nikakve prigovore na račune koji su mu stizali na njegovo ime, a nije ih podmirivao, zato će to sada, kad je pokrenuta ovrha na koju, također, nije stavio prigovor, ići dosta teško, zato Vam je moja sugestija da ipak angažira odvjetnika koji će detaljnije proučiti predmet i pomoći mu, naravno, ako to bude uopće moguće...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Željac047 je napisao:

Razvidno da Vaš prijatelj nije stavljao nikakve prigovore na račune koji su mu stizali na njegovo ime, a nije ih podmirivao, zato će to sada, kad je pokrenuta ovrha na koju, također, nije stavio prigovor, ići dosta teško, zato Vam je moja sugestija da ipak angažira odvjetnika koji će detaljnije proučiti predmet i pomoći mu, naravno, ako to bude uopće moguće...

 

Ok. Hvala na informacijama.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija