Jump to content

Kupnja nekretnine


jedimasterCRO

Preporučene objave

Pozdrav,

nadam se da je ovo pravo mjesto za moje pitanje. 

Prvo da pojasnim situaciju...

Kupujem nekretninu koja ima 5 suvlasnika (stambeni kredit). Dvoje suvlasnika živi u Srbiji, a na izvatku iz BZP stoji adresa na kojoj se nekretnina nalazi. Žena u banci mi je rekla da trebaju otići u MUP i tražiti potvrdu o povijesti prebivališta kako bi se dokazalo da su to ti suvlasnici.

1. Da li je još nešto potrebno?

2. Zanima me kako se onda ti suvlasnici navode na kupoprodajnom ugovoru?

3. Bojim se da ne potpišemo sve dokumente i isplati se kredit pa da na kraju imam problema sa upisom vlasništva iz nekog xyz razloga...šta će sve tražiti od dokumentacije za upis prava vlasništva?

4. Ako ima još nešto što nisam pitao a moglo bi biti kamen spoticanja molim Vas da mi naznačite.

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, jedimasterCRO je napisao:

Zanima me kako se onda ti suvlasnici navode na kupoprodajnom ugovoru?

Onako kako su navedeni u zemljišnim knjigama.

Prije 7 minuta, jedimasterCRO je napisao:

ta će sve tražiti od dokumentacije za upis prava vlasništva?

Prijedlog za upis, kupoprodajni ugovor i Tabularnu izjavu (može biti sastavni dio ugovora ili posebni, nakon isplate) kojom svi (pa i oni iz Srbije) potvrđuju da im je ugovoreni iznos isplačen te da dopuštaju uknjižbu bez ikakovih daljnjih pitanja.

Dakle, što se tiće ZK, u kupoprodajnom ugovoru svi podatci o nekretnini, onima čije se pravo ograničava, opterećuje, prenosi ili ukida (u ovom slučaju prodavatelja) moraju odgovarati upisanima u ZK, kao i izričita izjava prodavatelja da pristaju na uknjižbu ukoliko je sastavljena kao posebna isprava, te na obje isprave potpisi prodavatelja moraju biti ovjerovljeni po JB.   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav!

Zanima me slijedece : Da li meni kao kupcu nekretnine (trecoj osobi) agencija koju je angazirao prodavatelj, moze izdati racun za usluge koje od njih nisam trazila, niti sam s njima potpisala ugovor za posredovanje (Cak ni evidencijski list u koji uvale ugovor za posredovanje)

Hvala na odgovoru!

uređeno: od SonjaH
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija