Jump to content

Plaćanje nasljeđenog duga


Irish

Preporučene objave

Poštovanje

Ako bi mi netko mogao pojasniti jednu situaciju. Naime moj ujak je s mojom majkom potpisao ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju gdje joj je prepisao 2/5 obiteljske kuće. Problem je to što njemu sad dolazi ogromna ovrha od pola milijuna kuna. Koliko ja razumijem dok je živ ovrha će mu vjerojatno skidat pola penzije, ali pošto je on u vrlo lošem zdravstvenom stanju mogao bi uskoro preminuti.

Moje pitanje je da li moja majka preuzima njegov dug i ovrhu poslije njegove smrti zato jer imaju ugovor o dosmrtnom uzdržavanju i jer su na nju prepisane te 2/5 obiteljske kuće?

Hvala na odgovoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Irish je napisao:

Moje pitanje je da li moja majka preuzima njegov dug i ovrhu poslije njegove smrti zato jer imaju ugovor o dosmrtnom uzdržavanju i jer su na nju prepisane te 2/5 obiteljske kuće?

Odgovor je negativan,obzirom da je vaša majka stekla nekretninu pravnim poslom ,a ne nasljeđivanjem.

Odgovornost za dugove bi postojala isključivo za slučaj da su tako ugovorili,u što sumnjam.

Da bi utvrdili vašu pravnu situaciju po pitanju pobijanja ugovora zbog prikrate vjerovnika,vas pitam - koliko je vremena prošlo od sklapanja ugovora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija