Jump to content

darovana nekretnina u ostavinskom postupku


jana.y

Preporučene objave

Poštovani, zanima me slijedeće:

živimo u obiteljskoj kući čiji su vlasnici suprugov otac i majka u polovinama. Suprug je s roditeljima dogovorio, uz usmeni pristanak brata i sestre, da će roditelji još za života kuću prepisati na njega (jer su oni namireni već odprije...) i na tome trenutno radimo. Zanima me, nakon smrti roditelja, imaju li brat i sestra mog supruga ikakvo pravo na tu kuću koja bi, u tom trenutku,već trebala glasiti na ime mog supruga? Ima li kakvo pravo i onaj drugi, živi roditelj?

Zahvaljujem, srdačan pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemaju ako ista bude glasila na Vašeg supruga, tj. ista neće biti predmet ostavinskog postupka, predmet ostavinskog postupka iza pokojnika/ce je samo njegovo vlasništvo, tj. sve ono što je glasilo na njega do njegove smrti...

Nema ni drugi, živi roditelj, iz istog razloga...

Druga stvar može biti ako se ne uspijete dogovoriti i kada se Vaš muž u ZK nebi vodio kao vlasnik, već bi se, kao ZK vlasnik, vodio njegov otac, onda bi, poslije očeve smrti, imao i drugi roditelj (Vaša majka-njegova supruga), kao i njegova djeca, pravo nasljedstva kao prvi nasljednički red sukladno Zakonu o naslijeđivanju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 14 sati , Željac047 je napisao:

Nemaju ako ista bude glasila na Vašeg supruga, tj. ista neće biti predmet ostavinskog postupka, predmet ostavinskog postupka iza pokojnika/ce je samo njegovo vlasništvo, tj. sve ono što je glasilo na njega do njegove smrti...

Nema ni drugi, živi roditelj, iz istog razloga...

Druga stvar može biti ako se ne uspijete dogovoriti i kada se Vaš muž u ZK nebi vodio kao vlasnik, već bi se, kao ZK vlasnik, vodio njegov otac, onda bi, poslije očeve smrti, imao i drugi roditelj (Vaša majka-njegova supruga), kao i njegova djeca, pravo nasljedstva kao prvi nasljednički red sukladno Zakonu o naslijeđivanju...

Željac047, puuuno hvala na brzom odgovoru! I ja sam bila uvjerena da je to tako, dok nije prijateljici odvjetnica rekla drugačije za isti slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija