Jump to content

Posjedavac ne zna za česticu, izvadak iz ZKU sa više starijih vlasnika


Darabara

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Postoji jedna čestica "A" u okolici Krapine koja me interesira jer o njoj ovisi kupovina druge čestice "B" pokraj.

- Osoba navedena na posjedovnom listu čestice "A" je stariji čovjek kojeg sam kontaktirao, ali ta čestica mu je bila prvi glas da ima veze sa njime (vidjet ću se sa njim ovih dana pa ćemo prošetati do čestice)

- Izvadak iz zemljišne knjige ima upisanih 13 osoba (dva prezimena samo, te pretpostavljam da se radi i o preminulim ili dosta starijim osobama, jer samo jedna ima navedeni OIB), sa 9 popisanih čestica (od kojih je jedna meni zanimljiva).

Pretpostavljam da bi mnogi savjetovali da zaboravim tu priču jer je vjerojatno previše administracije (i druga čestica "B" čija kupnja ovisi o ovoj navedenoj je slično, sa razlikom što je posjedavac jedan od vlasnika, i preuzeo bi na sebe sređivanje papira 1 na 1 u slučaju odluke o kupnji).

Međutim, pozicija obje je taman ono što nas zanima za ideje koje imamo, pa sam voljan i strpljiv pokušati i pričekati potrebno vrijeme za administriranje papira za česticu "B".

Ono što bih bio zahvalan je neko vaše iskustvo i mišljenje/vjerojatnost o mogućnosti rješavanja papira za česticu "A".

Znam da ovakvih stvari ima na relaciji katastar-grutovnica po Hrvatskoj, ali me žalosti (znam da nisam jedini), da nešto ostane neiskorišteno od strane ikoga samo zato jer nitko nije ništa pokušao.

Da li da osobno stupim u kontakt sa familijama navedenim u "vlastovnici", ili nema smisla ukoliko sam posjedavac nema neki dokaz na temelju čega je njegovo ime upisano u posjedovni list (ako)

 

Hvala vam na strpljenju čitanja ove kombinatorike od teksta, a kamoli za neku riječ :=)

 

 

uređeno: od Darabara
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija