Jump to content

Kazne za vožnju bez vozačke


anonimno

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Imam jedno veliko pitanje za vas koji se bolje snalazite u zakonu....

 

Kako imam 17 GOD.. naša prometna policija me je zaustavila nekoliko puta na MOPEDU

te mi je pisala uvjek kaznu za ne imanje vozačke dozvole i kacigu,

takvih kazni sam skupio možda nekih 7 ili 8 po 2 700 Kn( znači oko 20 000)...

 

Sad mi se približava 18 GOD i još me nisu pozvali za te kazne a od prve je prošlo godinu i nešto dana...

ja dakle namjeravam to da nikako ne platim... jer nemam 18 GOD te sam MALOLJETNIK

i želio bih da mi se dodjeli RAD ZA OPĆE DOBRO.....

 

da li imam šanse kad me budu zvali na sud ili kako to već ide'???

 

to pitam zato što znam za dosta ljudi koji su kao maloljetnici otišli pred suca za prekršaje

i rekli da su krivi i da se to neće ponovit.........

 

NAPOMINJEM DA SAM MALOLJETNIK

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A malac šta misliš koliko bi puta mogao za tu lovu izaći na vozački ispit za kategoriju M? Ja mislim oko 7 puta. Pa daj više, nije policija kriva šta se ti inatiš samome sebi. Na kraju će radi tvojih gluposti ispaštat tvoji roditelji, ali tako im i treba kad su ti dali moped u ruke bez vozačke!

 

Hm, i sad bi on savjet kako da se izvuče. Pa evo ti:

 

POLOŽI VIŠE

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

dijete drago obriši šmrklje koje ti cure po tastaturi i tvojem mopedu. platit ćeš ti te kazne ili ćeš u ćuzaru. te kazne su svratile do porezne uprave i tamo će se provoditi 6 mjeseci postupak prisilne naplate. a budući si maloljetnik nemaju ti otkuda uzeti kazne, jer nemaš pk karticu tj. nisi zaposlen. ali nakon šest mejseci te iste kazne prosljedjuju se mjesno nadležnom sudu na izvršenje kazne zatvora, to znači da će ti se tih 7 ili 8 kazni koje navodiš, svaka zasebno zamijeniti mjerom zatvora. i imat ćeš tu fest dana zatvora. pa kad dobiješ to rješenje onda imaš dvije opcije platiti ili u ćuzu. nemoj suze liti nego natjeraj starce koji su ti pametnom i dali moped da ti i plate te kazne. mislim da će te kazne prešišati vrijednost mopeda. prodaj moped i plati kaznu. to što si maloljetnik ne znači ništa. prekršaje si počinio i kažnjeni si novčanim kaznama. nema ti spasa dijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma samo se ti vozaj nema problema.Mama i tata će sve platiti i problem riješen. Ja bih te još i pohvalio pa čak i nagradio, a tvoje roditelje koji se tako brinu o tebi svaka pohvala.

Starog bi poslao ra radi na mješalici za beton (100 kn dnevno), a majku da ide okopavati repu, brati metlice i jabuke za 100 kn dnevno, pa da plate tvoje kazne, a porazgovarali bi i oni sa socijalnim radnikom, ali sve u svemu ne vjerujem da su tako neodgovorni da si uspio sakupiti toliki broj kazni. Mislim da muljaš ali eto gore su ti ljudi napisali šta te čeka, ali ja bih vam oduzeo te motore na licu mjesta i vratio tek kada položite, ali ako platite kazne vi, a ne vaši roditelji.

 

Eto odmah se sjetih ovih novih uličnih jurnjava po Zagrebu. Fali vama ašov, motika, lopata i malo rada pa kada zaradite znojeći se onda ćete 5 puta okrenuti tu kunu pa ćete vidjeti kako je starcima.

 

Uh, sad sam popyzdio.

 

:-x:-x:-x:-x:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija