Jump to content

Zastara dugovanja.Povrat dodijeljenih trškova od tuženog


ANA90

Preporučene objave

Pozdrav

Zanima me koji je vremenski rok zastare dugovanja naspram dodjeljenih troškova od strane suda na osnovu prvostupanjskog suda ?

Parnicu smo dobili na prvo stupanjskom sud i tuženom su dodjeljeni troškovi parnice (oko 20.000.kn).

Na samu presudu uložili smo žalbu na viš sud jer nam je u parničkom postupku dodjeljena samo samo pravo služnosti puta .Tražimo pravo vlasništva od višeg suda.

Koji su rokovi višeg suda za pokretanje žalbenog  postupka?

Dali postoje kakve zastare na postupak?

Prednici tuženih nemaju recimo pravne dokumente več samo presudu suda u kojim je njihova prednica tražila pravo na put "jer ima jedini pravni interes" a radi se o putu koji mi i prednici koristimo 100 godina a oni ga nisu koristili a nas nisu zvali niti smo bili upoznati sa tim tadašnjim sudskim postupkom.

Kako to ustvari ide sa povratom novaca od strane  tuženog koji mu je dodjelio sud?

Uplačuje na naš račun ili isplačuje odvijetniku?

Dali su oni več taj novac trebali nama uplatiti bez obzira na žalbu?

Dali na taj iznos imamo pravo tražiti kamate ako nema isplate dugovanja?

Dali se potraživanje dugovanje  isplačuje tek po presudi višeg suda bez obzira dali če uvažiti našu žalbu zbog služnosti puta i traženja vlasništva puta?

Mi to pravo povrata novca od tužitelja ne gubimo bez obzira na odluku višeg suda,zar ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ANA90 je napisao:

Dali postoje kakve zastare na postupak?

Dok traje postupak,nema zastare.

 

prije 1 sat, ANA90 je napisao:

Uplačuje na naš račun ili isplačuje odvijetniku

Ispravno je da se isplati izravno vama kao stranci u postupku.

 

prije 1 sat , ANA90 je napisao:

Dali na taj iznos imamo pravo tražiti kamate ako nema isplate dugovanja

Da,od dana donošenja prvostupanjske odluke.

 

prije 1 sat , ANA90 je napisao:

Dali su oni več taj novac trebali nama uplatiti bez obzira na žalbu?

Obzirom da je prinudnu naplatu troškova parničnog postupka moguće provesti tek kad odluka suda stekne svojstvo ovršnosti,jasno je da mogu otezati sa plaćanjem,no negativna stvar po dužnika su kamate koje kako smo več rekli teku od donošenja prvostupanjske odluke.

 

prije 1 sat , ANA90 je napisao:

Mi to pravo povrata novca od tužitelja ne gubimo bez obzira na odluku višeg suda,zar ne?

Pa ukoliko bi drugostupanjski sud po žalbi suprotne strane preinačio prvostupanjsku odluku,jasno da bi preinačio i odluku o dosudi troškova parničnog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Matrix je napisao:

Pa ukoliko bi drugostupanjski sud po žalbi suprotne strane preinačio prvostupanjsku odluku,jasno da bi preinačio i odluku o dosudi troškova parničnog postupka.

Hvala Matrix :)

Žalbu smo uložili mi kao tužitelji .

Tuženi koji su izgubili prvostupanjsku parnicu nisu se žalili na prvostupanjsku presudu.

Pretpostavljam da če se žaliti tek ako sud odobri naš zahtijev za pravo vlasništva na drugostupanjskom postupku.

Nama u naj gorem slučaju pod ishoddrugostupanjskog ostaje slamo služnost na put.

Put u sudskom postupku jedina je putna veza sa javnim putem do naše nekretnine na kojoj je stara kuča.

Prolaz nam nikako nemogu uskratiti ako nam ne donesu pravo vlasništva na put na drugostupanjskom ,zar ne?

 

Molim te ako možeš daj škicni na  moju temu :Nasljednička izjava kod javnog bilježnika...Več si odgovarao .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija