Jump to content
Dominoes1

Promjena posjednika u posjedovnom listu za zgradu

Preporučene objave

Pozdrav,

Vlasnik sam jednog od pet stanova u zgradi u Zagrebu. Svih pet suvlasnika ispravno je upisano u zemljišne knjige (etažirani posebni dijelovi), međutim, u katastru tj. u posjedovnom listu ne stoje imena suvlasnika već i dalje stoje ime i prezime investitora, tj. osobe koja je sagradila zgradu i prodala nam stanove. Svi ostali podaci o katastarskim česticama su točni (površina zgrade, dvorišta, itd.).

Kako riješiti ovu situaciju i upisati suvlasnike u posjedovni list i izbrisati ime i prezime investitora?

Pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru :)

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Kada je proveden postupak etažiranja? 

Vlasnici se mogu upisati u posjedovne listove i na temelju rješenja zk odjela, u pravilu to ide po službenoj dužnosti pa sam zato pitao koliko je prošlo od etažiranja jer se to zna otegnuti. 

Ako je prošlo dosta vremena, svakako sa rješenjem zk odjela, posjetite katastar. 

Podijeli ovu objavu

, mutavi je napisao:

Kada je proveden postupak etažiranja? 

Vlasnici se mogu upisati u posjedovne listove i na temelju rješenja zk odjela, u pravilu to ide po službenoj dužnosti pa sam zato pitao koliko je prošlo od etažiranja jer se to zna otegnuti. 

Ako je prošlo dosta vremena, svakako sa rješenjem zk odjela, posjetite katastar. 

Davno, prije 9 godina. Tada nažalost nisu po službenoj dužnosti upisali vlasnike u posjedovni list. Iako je stanje u Z.K. najbitnije, htjeli bismo srediti i katastarsko stanje. Hvala na odgovoru mutavi :)

Uređeno od Dominoes1

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio donkeylaa
      Pozdrav ekipa, sto uciniti ako u etaznom elaboratu na ZEMLJISNIKU (provedeno) na jednoj cestici XX stoji ucrtano zajednicko stubiste s pravom koristenja svih suvlasnika svih etaza na toj cestici, dok u KATASTRU to isto stubiste uopce ne pripada toj cestici XX nego YY sto u konacnici znaci da vlasnici etaza XX cestice nemaju pravo koristenja stubista ako to vlasnici etaza na YY cestici odrede? Stubiste je u naravi zajednicko i iz njega se vec 50 godina pristupa i XX i YY cesticama medjutim jedna od etaza na YY cestici je sada predmet ovrhe stoga me zanima da li ovrhovoditelj moze dati nekakvu obvezujucu pisanu izjavu da daje trajno pravo koristenja tog stubista svima i jel ta pisana izjava obvezuje buduceg vlasnika na isto ili tu izjavu moze dati sadasnji vlasnik (uskoro ovrsen) ....?
      Koji je najjednostavniji/najbrzi a koji najsigurniji nacin da se ova situacija rjesi s obzirom da bi parcelizacija bila mission impossible radi trenutne situacije... 
      Tenks!

• objavio star-ri
      Imam nekoliko čestica na Krku, koje su upisane na nonu mojeg oca. (ona je umrla). Ja bih htjela prebaciti to na svog oca. Što sve je potrebno napraviti i na koji način, te koji mi papiri trebaju?
    • objavio MeetDave
      Postovani,
      Moze li se jednim pojedinačnim ispravnim postupkom obuhvatiti više (konkretno 4) zemljišno knjižnih uložaka odnosno katastarskih čestica na njima?
      Prema mom shvaćanju, iz čl. 200 ZZK iščitavam da može obzirom da u istom piše:
      U tom slucaju samo nabrojim sve ZKU/kč u jednom te istom zahtjevu za pokretanje pojedinacnog ispravnog postupka?
      Unaprijed puno hvala! 
    • objavio danica golobic
      Molim za savjet kako prenijeti zemlju koja je u katastru na mojim prednicima, a u sudu-gruntovnici se vodi na zadrugu. To nisu zadruge iz soc. Jugoslavije več  iz vremena Austrougarske.
      Neslužbeno tumačenje sam dobila da kad je u nekoj obitelji bilo više odrasle braće sa svojim familijama a otac im umre ,onda se zemlja vodila na zadrugu kojoj se dodavalo prezime.(npr. zadruga Golobič) . Kako ja imam 70 god te je ta zemlja oduvjek moja tjmojih prednika na koji način mogu da je upišem u gruntovnici s obzirom da  ne znam gdje bi bili neki nasljednici. Mislim da je tu zemlju kupio moj djed negdje oko 1900 - 1910 god. Napominjem daje katastarska općina za moje mjesto  osnovana 1954 te da je tada ta zemlja upisana na mog oca ida je na nju plaćan porez sve do 1991 g. s obzirom da sam ja u mirovini te ne mogu plaćati odvjetnike postoji li neki jeftiniji način. unaprijed zahvaljujem i srdačno pozdravljam

• objavio Ruby_Danderfluff
      Moja mala famiglia je trenutno u procesu rješavanja stambenog pitanja. Adekvatnu nekretninu smo pronašli, u ZK je vlasnik upisan 1/1, ali mi je rekao da je "sve legalizirao: kuću, garažu, pomoćne prostorije", ali još uvijek "nije upisao". Letimičnim pregledom dokumentacije kod njega vidim da mu je Katastar izdao rješenje o izvedenom stanju. 
      Pošto ne znam ništa o tome, moje je pitanje - što dalje? Da li se on kao prodavatelj ili mi kao kupci moramo pobrinuti da se to upiše u katastarski operat ili oni to čine po službenoj dužnosti? (na Geoportalu također vidim da snimka kuće, garaže i pomoćnih prostorija postoji) Je li pametnije da on to napravi prije kupoprodaje ili da to mi radimo nakon što kupimo kuću?
      I što je s energetskim certifikatom - trebamo ga, ne trebamo ga?
  • Online korisnici

• Napravi novi...