Jump to content

Otvaranje obrta/ rad na terenu


ibjek

Preporučene objave

Pozdrav, molim ako mi netko moze tocno i valjano reci sljedece:

1- koja je razlika izmedu obrta i pausalnog obrta?

2- da li je kod otvaranja obrta nuzno da obrt ima sjediste? Ili se moze samo registrirati djelatnost i rad na terenu? Znaci, bavila bi se uredivanjem pasa, ne bi imala prostor u kojem bi taj posao obavljala, vec bi zapravo radila u jednom drugom salonu (po potrebi), i eventualno po veterinarskim stanicama i ambulantama. Da li je to tako izvedivo? Ako nije, postoje li neke druge alternative?

Za pocetak toliko ?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Premješteno u odgovarajući PF.

Paušalni obrt plaća samo paušalni porez, a ne porez na dohodak, ali je ograničen na godišnji prihod do 300.000,00 kn.

Evo ovdje više o paušalnom obrtu.

Morate imati upisano sjedište obrta, a ako se radi o poslu koji se obavlja kod klijenata, sjedište će biti Vaše prebivalište upisano u osobnu iskaznicu, što ne znači da je to jedino mjesto gdje smijete obavljati djelatnost, već da je to Vaš poslovni nastan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A kako se onda regulira dalje odnos izmedu mene/mog obrta i mojih klijenata (vet stanicama,ambulantama,i salonima)? Kakvi ugovori, tko sto placa? Molim sto vise detalja  ??? moja pitanja su vjerojatno glupa, ali ne kuzim se ni najmanje u te stvari ??? i jako sam zahvalna na odg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Obrt je obrt! Nema paušalnog obrta, to se tako govori u narodu. Kada otvorite obrt onda odete u poreznu i kažete da želite paušalni način oporezivanja. To je to.

2. Obrt mora imati sjedište. Otvorite obrt za

96.09
OSTALE OSOBNE USLUŽNE DJELATNOSTI, D. N.-USLUGE SKRBI ZA KUĆNE LJUBIMCE KAO ŠTO SU NJEGA I UREĐIVANJE KUĆNIH LJUBIMACA

-kod naručitelja usluge i onda je sjedište obrta kod kuće.

3. U jednom prostoru ne mogu raditi dva obrtnika.

4. Ako radite u ambulanti ili stanici, sjedište obrta bi vam trebalo biti tamo i vi nemate ništa s njima osim što im plaćate zakup(ugovor o zakupu). Vet. stanica Vam nije klijent nego ljudi koji će Vam dovesti pse na uređivanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija