Jump to content

Prijetnje


Bozomax

Preporučene objave

Poštovani , da vas pitam da li postoji tko iznad vrhovnog suda ? Doduše osuđen sam za navodne prijetnje jednoj gospođi , iako je dokazano da njena kćer daje lažne izjave na sudu , da je njen suprug izjavio da nisam nikad prijetio , da je ona sama rekla da je bila nakon dva tjedna od navodne prijetnje kod mene u kući (ako se bojala za život kako je i navela,ne vjerujem da bi došla mi u kuću) , da sud nije htjeo čekat da moj svjedok dođe iz Nizozemske , ja sam optužen za prijetnji i poslao sam žalbu na vrhovni sud ali na moju žalost a kako kaže i odvjetnica oni nisu ni pročitali moju žalbu ,nego poslali potvrdnu presudu samo da me se riješe. Da li postoji ijedna ustanova da se mogu žaliti i probat izboriti se za istinu ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Bozomax je napisao:

Poštovani , da vas pitam da li postoji tko iznad vrhovnog suda ? Doduše osuđen sam za navodne prijetnje jednoj gospođi , iako je dokazano da njena kćer daje lažne izjave na sudu , da je njen suprug izjavio da nisam nikad prijetio , da je ona sama rekla da je bila nakon dva tjedna od navodne prijetnje kod mene u kući (ako se bojala za život kako je i navela,ne vjerujem da bi došla mi u kuću) , da sud nije htjeo čekat da moj svjedok dođe iz Nizozemske , ja sam optužen za prijetnji i poslao sam žalbu na vrhovni sud ali na moju žalost a kako kaže i odvjetnica oni nisu ni pročitali moju žalbu ,nego poslali potvrdnu presudu samo da me se riješe. Da li postoji ijedna ustanova da se mogu žaliti i probat izboriti se za istinu ? 

Poštovani, iskreno mi nije jasno Vaše postavljeno pitanje..."da li postoji tko iznad Vrhovnog suda"?.., a temeljem odbijanja Vaše izjavljene žalbe...

Pa Vašu žalbu nije rješavao Vrhovni sud RH, odbio i potvrdio presudu prvostupanjskog suda, već Županijski sud kao drugostupanjski, a Općinski sud je donio nepravomoćnu presudu, jer to KD koje opisujete (prijetnje) u prvom stupnju rješava Općinski sud kao prvostupanjski, a žalbu na presudu prvostupanjskog suda Vam rješava Županijski sud kao drugostupanjski sud u žalbenom postupku...

Znači, drugostupanjski sud (Županijski) je potvrdio presudu prvostupanjskog (Općinskog) s čime su iskorišteni redovni pravni lijekovi, te Vam preostaje samo izvanredni pravni lijekovi i to 30 dana nakon donesene drugostupanjske presude, u koje spada i Ustavna tužba Ustavnom sudu RH, a obrasce i tumačenje kako je podnijeti imate na njihovim stranicama, naravno, prije toga trebate zatražiti Zaštitu zakonitosti od Vrhovnog suda (također izvanredni pravni lijek), a možete podnijeti i zahtjev za izvanredno ublažavanje kazne (također izvanredni pravni lijek)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je tako, onda očito jeste, morate to ipak pitatu Vašu odvjetnicu zašto Vas nije uputila na izvanredne pravne lijekove, naravno, i dogovorila se sa Vama da li ćete ih pokretati, tj. iskoristiti svoja zakonom zagarantirana prava na izvanredne pravne lijekove...

Ali ako ste platili više od 5000 eura kako navodite, možda je ona sama zatražila to pravo, jer mi se cifra koju navodite stvarno čini pretjerana za zastupanje u kaznenom postupku za to KD...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kažem, možda još nije sve gotovo, možda je to ona učinila bez Vas s obzirom na cifru koju ste naveli, nemojte se ništa ustručavati, otiđite do nje i mirno, na kulturan način, popričajte s njome, to je Vaše pravo, jer je Vi plaćate, i nemojte si sami osporavati to pravo, samo kažem, mirno i trezveno, dužna Vam je sve razjasniti i, naravno, štititi Vaše interese i Vaša prava na najadekvatniji način....

Sretno i hrabro..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 Hvala na savjetima , bio sam relativno dosadan po pitanju toga i odgovorila nije u više navrata da nemam nikakva prava više , dao sam 5000€ jer sam bio siguran u pobjedu na sudu (znao sam da najgore što može biti je uvjetna ) , ali zbog samog principa i želje da budem lovac sam išao do kraja , bolje da sam tih 5000€ dao djeci bez roditelja ili sl, više bi imao koristi . Ali svejedno hvala vam još jednom na savjetima .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto bi bili dosadni, pa pomoći se mora ako se može, nemojte tako shvaćati stvari...

Nažalost, u pravu ste što se tiče uloženih novaca i djece, ali što se može kad je nekad, da oprostite, brža reakcija od razmišljanja, no, svi smo mi samo ljudi i dosta ih je koji bi reagirali kao i Vi, tj. nebi žalili uložiti sredstva kako bi došli do određenog, a zacrtanog, cilja..

Još jednom svaku Vam sreću želim...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da vam nije uništena svaka šansa za postati lovac. 

3g nakon završetka kazne nastupa rehabilitacija (na forumu je točno objašnjeno kako se taj formular ispuni i preda mupu) i onda biste trebali moći dobiti potvrde za postati lovac. 

Neka me isprave ukoliko griješim.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo bih dodao da, u ovom slučaju, preduvjet podnošenja ustavne tužbe nije prethodno podnošenje izvanrednih pravnih lijekova, kao i činjenicu da ZZZ (zahtjev za zaštitu zakonitosti) može podnijeti isključivo Glavni državni odvjetnik RH (nitko drugi), a zahtjeva za izvanredno ublažavanje kazne više nema (postojao je u ranijem ZKP-u, no u aktualnom ZKP-u, on je "postao" jedna od osnova zahtjeva za obnovu kaznenog postupka).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Nida je napisao:

Mislim da vam nije uništena svaka šansa za postati lovac. 

3g nakon završetka kazne nastupa rehabilitacija (na forumu je točno objašnjeno kako se taj formular ispuni i preda mupu) i onda biste trebali moći dobiti potvrde za postati lovac. 

Neka me isprave ukoliko griješim.. 

Presuda za KD nije prepreka za postati lovac. E sad, dobivanje nabavne dozvole za oružje je nešto sasvim drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Bozomax je napisao:

Igre riječi nisu potrebne, ako želi netko postati lovac , sigurno ne želi ići u lov snimat ptice ili goloruk napadati medvjede. Naravno da lovac i dozvola idu zajedno .

Kako vam volja. Očito ste jako nestrpljivi za oružjem, a kod lovaca je upotreba oružja na zadnjem mjestu. Kao lovnik , imao sam prilike vidjeti oduzimanja oružja zbog raznih stvari, a koje je prije ili kasnije bilo opet vraćeno vlasniku. U svakom slučaju ako nemate položen lovački ispit onda nema ni potrebe za odobravanjem dozvole za držanje i nošenje lovačkog oružja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam po čemu ste zaključili da sam nestrpljiv prema oružju ?Jedino ako ste nestrpljivost usporedili sa željom i ljubavlju prema lovu i jednoj vrsti hobija sa kojom sve poslovne probleme stavljam sa strane, a sve to navedeno oduzeo mi je sud Republike Hrvatske koji bi trebao uzeti u obzir sve dokaze , motive , i držati se iznad svega Zakona Republike Hrvatske a ne zbog privatnih poznanstva presuditi u korist osobi koja je imala samo "rekla kazala" . Sad ovaj dio o sudu slobodno procijenite kao ogorčenost, ljutnju , razočaranje i sve ostalo . Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Bozomax je napisao:

Ne znam po čemu ste zaključili da sam nestrpljiv prema oružju ?Jedino ako ste nestrpljivost usporedili sa željom i ljubavlju prema lovu i jednoj vrsti hobija sa kojom sve poslovne probleme stavljam sa strane, a sve to navedeno oduzeo mi je sud Republike Hrvatske koji bi trebao uzeti u obzir sve dokaze , motive , i držati se iznad svega Zakona Republike Hrvatske a ne zbog privatnih poznanstva presuditi u korist osobi koja je imala samo "rekla kazala" . Sad ovaj dio o sudu slobodno procijenite kao ogorčenost, ljutnju , razočaranje i sve ostalo . Lp

Možeš bit ogorčen i na odvjetnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja primjedba je išla u smjeru da može neovisno o pravomoćnoj kaznenoj presudi ići  polagati lovački ispit koji je opet jedan proces koji traje, a za to vrijeme mu teče kazna koja će prije ili poslije isteći i steći će pravo na lovačko oružje. Neće biti ni prvi ni zadnji. Po mojem iskustvu, u trenutnim okolnostima može na neko vrijeme zaboraviti na mogućnost dobivanja nabavne dozvole ali mu diplomu lovca ne može nitko uzeti. Nije bilo ništa osobno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Bozomax je napisao:

Igre riječi nisu potrebne, ako želi netko postati lovac , sigurno ne želi ići u lov snimat ptice ili goloruk napadati medvjede. Naravno da lovac i dozvola idu zajedno .

Smijemo se, ali ja imam poznanika koji lovi samostrelom, odnosno lukom i strijelom, koliko vidim, oružje s tetivom čija je snaga natega manja od 450 N je oružje kategorije D za koje nije potrebno odobrenje... je li to dovoljno za lov, to neka procijene stručnjaci. Hoću reći, gdje ima volje, ima i načina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Ruby_Danderfluff je napisao:

Smijemo se, ali ja imam poznanika koji lovi samostrelom, odnosno lukom i strijelom, koliko vidim, oružje s tetivom čija je snaga natega manja od 450 N je oružje kategorije D za koje nije potrebno odobrenje... je li to dovoljno za lov, to neka procijene stručnjaci. Hoću reći, gdje ima volje, ima i načina.

Koliko mi je poznato , u Hrvatskoj je još uvijek zabranjeno loviti sa samostrelom , ispravite me ako griješim 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija