Jump to content

Dobivena presuda protiv odvjetnika


Anna1414

Preporučene objave

Dobila sam presudu protiv odvjetnika(da, i to je moguce), jer sam mu isplatila iznos za uslugu koju nije odradio. Stalno je obećavao da će dug vratiti, no nije i pokrenula sam tužbu. Županijski sud u Bjelovaru (tražili smo izuzeće županijskog u Zg jer mu žena radi tamo) donosi presudu u moju korist. Uspjela sam ga nagovoriti da mi naposmeno napiše da je dužan i koliko, potpisao je i pečatirao. To je presudilo.

Presuda nije već pola godine pravomoćna ?! Čekam pravomoćnost te da Fina utvrdi kamate tako da mi može vratiti novac.

Pitanje je koliko treba da presuda postane pravomoćna ? Malo mi čudno kako još nije..

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Anna1414 je napisao:

itanje je koliko treba da presuda postane pravomoćna ? Malo mi čudno kako još nije..

U biti je pravomoćna čim je donesena,obzirom da na istu nije moguće izjaviti žalbu,tako da bi trebali postupiti na način koji vam je Ruby opisala.

Uredna dostava presude drugostupanjskog suda igra ulogu u dobivanju klauzule ovršnosti isprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija