Jump to content
  1. G-man

G-man

• Similar Content

• objavio pukalez
      Postovanje,
      nisam siguran nalazi li se ova tema u pravom podforumu ali imam nekoliko pitanja u vezi isplate odstete osiguravajuceg drustva zbog prijeloma ruke. Ukratko, mama je pred godinu i pol dana pala na ledu i slomila ruku na vise mjesta, u laktu te u rucnom zglobu. Nakon dugotrajnog oporavka i fizikalne terapije ima dosta smanjen raspon pokreta u toj ruci, i u ramenu i u laktu i u zglobu te je misljenje ortopeda da zbog tih ozljeda i smanjene mogucnosti pokreta ima trajni invaliditet od minimalno 10%, a vjerojatno i vise. Ruka ju i dalje boli, i dalje joj cesto otice ali ortoped kaze da nema pomoci, te da se operacijom ne bi nista promijenilo. Desnjakinja je i slomila je desnu ruku pa joj to dosta otezava zivot. U osiguravajucem drustvu su joj prvo odbili zahtjev za odstetom, zatim smo pisali prigovore u dva navrata, nakon prvog prigovora su priznali invaliditet od 5% a nakon drugog prigovora su tome nadodali jos 2% sto ukupno cini invaliditet od 7%, i uz to je ponudjena odsteta od otprilike 3000 kuna.
      Ono sto me zanima je ima li se smisla opet dalje zaliti, traziti priznavanje veceg postotka invaliditeta i vecu odstetu, posto je misljenje specijalista i ortopeda da na to ima pravo zbog svojih ozljeda i posljedica tih ozljeda. Kakva je vasa praksa u takvim slucajevima i situacijama, imate li neke savjete za pisanje zalbe.. svaka informacija je dobrodosla, unaprijed vam hvala!
    • objavio toma49ka
      Postovani... Imao sam prometnu nezgodu, utvrdeno da nisam kriv. Proglasena je totalna steta na vozilu.
      Receno mi je da nemam pravo zalbe na odredeni iznos koji mi nude za odstetu.  Je li istina da rade po svom katalogu vrijednosti vozila, i da je to to.... Hvala
    • objavio erinerin
      Sava osiguranje odbija isplatiti štetu nastalu u prometnoj nezgodi. Slijedeći korak mi je tužba nadležnom sudu. Zanima me koja je procedura kod popravka automobila? Ja sad o svom trošku popravljam i onda na sudu tražim naknadu točno navedenu na računu? Ili ipak sud određuje koliki je iznos štete neovisno o tome kod koga sam ja i za koliko popravila automobil? Također me zanima imam li ja pravo tražiti od Save da mi dostave fotografije od procjenitelja (da ne bi poslije na sudu bilo da fotografije proguta mrak).
    • objavio Iskupljenik
      Lijep pozdrav,
      Dogodio se i taj treći prekršaj. U periodu od 4 godine  sam kao punoljetnik  prekršio zakon 3 puta sa manjim količinama opojne droge. Zadnja kazna je, radi ponovljenog prekršaja, bila otprilike 3700 kn ( plus sud. troškovi). Čitajući prijašnje postove, nisam naletio na sličan slučaj pa me zanima što bih mogao očekivati. Radi se o 2,3 grama marihuane i nakon vaganja mi je uručen prekršajni nalog. Redoviti sam student, bez stalnih primanja i vrlo svjestan svojih postupaka i situacije u kojoj se nalazim. Čeka li me na suđenju neka od mjera liječenja i redovitog testiranja ili da očekujem maksimalnu kaznu kao pouku za život. I hoće li imati smisla  pokajanje i pokušaj uvjeravanja nadležnog tijela da je treći prekršaj stvarno promjenio moje stajalište o korištenju drogama.
      Molio bih vas da nekonstruktivne komentare ne pišete jer sam svjestan situacije u koju sam se doveo.
      Unaprijed hvala na korisnim informacijama!
    • objavio Zapad
      Prije nekih 8 mjeseci (23.2.2019.) sam uhvaćen s 0.6g marihuane i odmah dobio 2 uplatnice za plaćanje kazne.
      2 dana kasnije sam predao prigovor na Prekršajni nalog. U petak je stiglo rješenje od suda, gdje piše da su mi tri simpatične gospođe sa prekršajnog suda dodjelile kaznu od 5000kn plus sudski troškovi i u potpunosti odbile moj prigovor, iako mi je bio prvi prekršaj, iako je količina mala, iako se kajem i priznajem, iako su mi roditelji u teškoj financijskoj situaciji i iako se i dalje školujem. Gospođe su to učinile bez da su me zvale na sud, već su mi samo poslale rješenje.
      Moje pitanje je imam li se pravo dalje žaliti na odluku i kome(i ima li to smisla), koliko vremena imam da platim kaznu i postoji li neki razlog zašto su gospođe tako postupile, a ovdje stalno čitam da su blagi prema prvim prekršajima?
  • Online korisnici

• Napravi novi...