Jump to content

hrvi novi zakon


beni

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...
prije 3 sati , gmail je napisao:

Nema to veze sa vremenom nego kad počnu komisije da rade a ja sam predao u 2 mjesecu i dobio samo predpoziv prije 2 mjeseca a čini mi se da su komisije sad počele da rade¸¸

Čemu nervoza narode ?? Ako ste čekali do 2018.za predaju dokumentacije ,pa možete valjda pričekati da Vam pošalju poziv.neće netko umriijeti ( ne daj Bože) dok čeka poziv.svi su čekali.netko kraće netko duže .Vi već par mjeseci udarili u " kuknjavu" kad će komisika.kad dobijete invalidnost, morat ćete ići da Vam odrede omjer.i za to se mora malo pričekati.pa onda ponovni izračun mirovine.

Čini mi se da bi Vi dok popijete kavicu ? i pročitate novine u bircu, odmah da Vam dostave i rješenje o mirovini i malo ?? ? i na odmor ???.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, buda2 je napisao:

Čemu nervoza narode ?? Ako ste čekali do 2018.za predaju dokumentacije ,pa možete valjda pričekati da Vam pošalju poziv.neće netko umriijeti ( ne daj Bože) dok čeka poziv.

Nažalost neki jesu. 

Problem je u tome što u tom slučaju možebitni zakonski nasljedni korisnici mirovine ( mldb djeca i supruga ili suprug), će dobiti puno nižu mirovinu. 

Inače postupak dobivanja trajnog invaliditeta ako je ptsp u pitanju traje 3 do 5 - 6 godina, a ponekad i dulje. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Kompa je napisao:

Nažalost neki jesu. 

Problem je u tome što u tom slučaju možebitni zakonski nasljedni korisnici mirovine ( mldb djeca i supruga ili suprug), će dobiti puno nižu mirovinu. 

Inače postupak dobivanja trajnog invaliditeta ako je ptsp u pitanju traje 3 do 5 - 6 godina, a ponekad i dulje. 

 

Odavno ja tražim HRVI.! Od 2003.god.i dobila prošle god.20%.privremeno do 31.11.2018.god.sad me ponovo trebaju zvati a evo čekam već 5.mjeseci.nije mi teško čekat naučila sam.samo se brate odužilo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 37 minuta, Mara123456789 je napisao:

Odavno ja tražim HRVI.! Od 2003.god.i dobila prošle god.20%.privremeno do 31.11.2018.god.sad me ponovo trebaju zvati a evo čekam već 5.mjeseci.nije mi teško čekat naučila sam.samo se brate odužilo!

Onda je nešto pošlo ukrivo kod vas. I to dooosta ukrivo. 

Do danas ste već trebali dobiti status hrvi trajno, ako je postupak pokrenut 2003 god. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Mara123456789 je napisao:

Da 2017.privremeno 20%do 31.11.2018.prije su me odbijali.hoću reć da sam se počela liječiti od 2003.god.Zar me nisu već trebali pozvati na komisiju?

Poštovana, do kad Vam "vrijedi" privremeno rješenje (30.11.2018) , ima još 50 dana.poziv za komisiju je dostatno poslati 7 dana prije, jer ako netko i živi i radi vani, sasvim je dovoljno vremena za prisustvo na komisiji.a više nego dovoljno vremena za one koji su u matičnoj zemlji.smatram da ne trebaju nikakve "izvanredne pripreme" za izlazak na komisiju.

U slučaju da se "probije " rok dobit ćete napismeno da Vam sve vrijedi kao prije ( odnosno kao da ste bili na komisiji) dok Vas ne pozovu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, buda2 je napisao:

Poštovana, do kad Vam "vrijedi" privremeno rješenje (30.11.2018) , ima još 50 dana.poziv za komisiju je dostatno poslati 7 dana prije, jer ako netko i živi i radi vani, sasvim je dovoljno vremena za prisustvo na komisiji.a više nego dovoljno vremena za one koji su u matičnoj zemlji.smatram da ne trebaju nikakve "izvanredne pripreme" za izlazak na komisiju.

U slučaju da se "probije " rok dobit ćete napismeno da Vam sve vrijedi kao prije ( odnosno kao da ste bili na komisiji) dok Vas ne pozovu.

O.k.hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napokon dobio poziv za komisiju iduće srijede za hrvi iako imam 30 % NA PTSP ali ne idem na psihu nego na cirozu jetre a ona nosi 60% e sad me zanima ako kojim slučajem prođem na vječu vještaka postoji li mogučnost da mi odmah za stalno priznaju jer kod ciroze nema popravka a zašto kažem vječu vještaka zato što idem na komisiju kod infektologa koji me i lijeći i sam mi kaže da hepatis c kronični do ciroze potječe za vrijeme ratnih djelovanja napismeno¸¸hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , gmail je napisao:

Napokon dobio poziv za komisiju iduće srijede za hrvi iako imam 30 % NA PTSP ali ne idem na psihu nego na cirozu jetre a ona nosi 60% e sad me zanima ako kojim slučajem prođem na vječu vještaka postoji li mogučnost da mi odmah za stalno priznaju jer kod ciroze nema popravka a zašto kažem vječu vještaka zato što idem na komisiju kod infektologa koji me i lijeći i sam mi kaže da hepatis c kronični do ciroze potječe za vrijeme ratnih djelovanja napismeno¸¸hvala

Da li Ti je hepatitis c otkriven dok si bio u DR ? Jer hepatitisu ( imam ga i sam) je teško vremenski odrediti kada je nastao.meni nisu priznali 2005.( pronađen 1/2000) uz obrazloženje da je prošlo puno vremena od moje demobilizacije ( 12/1995) do pronalaska bolesti.mada se u medicinskoj dokumentaciju spominje DR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , gmail je napisao:

Napokon dobio poziv za komisiju iduće srijede za hrvi iako imam 30 % NA PTSP ali ne idem na psihu nego na cirozu jetre a ona nosi 60% e sad me zanima ako kojim slučajem prođem na vječu vještaka postoji li mogučnost da mi odmah za stalno priznaju jer kod ciroze nema popravka a zašto kažem vječu vještaka zato što idem na komisiju kod infektologa koji me i lijeći i sam mi kaže da hepatis c kronični do ciroze potječe za vrijeme ratnih djelovanja napismeno¸¸hvala

Dobar dan.Poštovani Gmail koliko si čekao poziv?.ja čekam od 3.mjeseca ove godine. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani buda ni meni nisu htjeli priznati na upravnom sudu uz obrazloženje da hepatitis c nije u progresiji a otkriven je 2004 na moje traženje a upravni sud je bio 2011 e sad je 2015 fibroskenom otkrivena ciroza od hepatitisa c pri prvom pregledu e toliko o tome i javim za desetak dana kako sam prošao? odgovor na pitanje koliko sam čekao¸¸¸predao sam dokumentaciju isto u trečem mjesecu,predpoziv prije 2 mjeseca i sad poziv telefonski da se javim na vješatačenje ali na infektologiju a vi vjerojatno na PTSP gdje je veća gužva i zato mislim da čete još malo pričekati ali bitno da su pokrenuli sa komisijama i nadam se da čete za nekih mjesec dana biti pozvani¸¸¸pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, beni je napisao:

Zna li se je su li počele prve komisije iliti filteri za hrvi?

Gdje se ide na prvostupanjsku po regijama?......

Hvala

Bio sam danas na kontroli ( OS) , i na prvom katu predkomisija za hrvi.bila velika gužva ali po reakcijama onih koji su se spuštali u prizemlje ima ih dosta koji neće na prvostupanjsku komisiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako može neko odgovoriti za status hrv.imam za sutra zakazano plp u bolnici koji su daljni koraci a drugo usporedo sam krajem 6 mjeseca bio na vještačenju i spis je vračen 11.9 iz Zagreba e sad zašto toliko dugo stoji kod referenta jer gledam E građani stoji primopredaja u spis rada a zadužen taj referent i ni makac¸¸¸neki dan bio kod pravnika i sam se začudio i poslao požurnicu¸¸¸¸hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , gmail je napisao:

ako može neko odgovoriti za status hrv.imam za sutra zakazano plp u bolnici koji su daljni koraci a drugo usporedo sam krajem 6 mjeseca bio na vještačenju i spis je vračen 11.9 iz Zagreba e sad zašto toliko dugo stoji kod referenta jer gledam E građani stoji primopredaja u spis rada a zadužen taj referent i ni makac¸¸¸neki dan bio kod pravnika i sam se začudio i poslao požurnicu¸¸¸¸hvala

Najtočniji odgovor ćeš dobiti suta.( ako se smije nešto pitati na komisiji slobodno ih pitaj )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam prije par dana na liječničkom povjerenstvu za procjenu HRVI pa su mi rekli da je bolest vezana uz DR, ali oni više ne izdaju nikakav dokument stranci niti ga šalju poštom, nego predmet vračaju u Ured za branitelje. E sad u Uredu za branitelje su mi rekli da onda idem dalje u Regionalni centar za profesionalnu rehabilitaciju i da tamo određuju postotak invalidnosti. Molim vas da li je bio netko u tom centru za profesionalnu rehabilitaciju kako to tamo ide.Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Danas bio na komisiji za hrvi. Dragovoljac prijavio se sa 18 god. Borbeni sektor 456 dana. Uglavnom decki od nas 9 trojici su priznali PTSP ali bez postotka slijedeca komisija za 6 mjeseci evo ovo vam je najnovije, dojam da od svih prijavljenjih za priznavanje hrvi mislim da bude proslo 10%.Puno ih je bilo razocarano s ovim zakonom jer uglavnom mazanje ociju braniteljima. Da i da napomenem bio sam na komisiji u Tvrtkovoj u Zagrebu l. p....... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, kowalski12 je napisao:

Danas bio na komisiji za hrvi. Dragovoljac prijavio se sa 18 god. Borbeni sektor 456 dana. Uglavnom decki od nas 9 trojici su priznali PTSP ali bez postotka slijedeca komisija za 6 mjeseci evo ovo vam je najnovije, dojam da od svih prijavljenjih za priznavanje hrvi mislim da bude proslo 10%.Puno ih je bilo razocarano s ovim zakonom jer uglavnom mazanje ociju braniteljima. Da i da napomenem bio sam na komisiji u Tvrtkovoj u Zagrebu l. p....... 

I ja čekam komisiju pa ću biti slobodan pitati, koliko dugo se liječite od PTSP-a u kontinuitetu i da li ste tijekom liječenja redovito išli na kontrole i dnevne bolnice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , kowalski12 je napisao:

Danas bio na komisiji za hrvi. Dragovoljac prijavio se sa 18 god. Borbeni sektor 456 dana. Uglavnom decki od nas 9 trojici su priznali PTSP ali bez postotka slijedeca komisija za 6 mjeseci evo ovo vam je najnovije, dojam da od svih prijavljenjih za priznavanje hrvi mislim da bude proslo 10%.Puno ih je bilo razocarano s ovim zakonom jer uglavnom mazanje ociju braniteljima. Da i da napomenem bio sam na komisiji u Tvrtkovoj u Zagrebu l. p....... 

Prolazi maksimalno 5 %, onaj dalmatinac u Tvrtkovoj sve ruši dok se one tri babe smijulje, ovo je čisto izrugivanje s braniteljima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , kowalski12 je napisao:

lijecenje od 2017, 2 psihotesta, 3 dnevne bolnice, sifra f62.0

Gdje Ti je šifra 43.1 ?

 

prije 18 sati , kowalski12 je napisao:

Danas bio na komisiji za hrvi. Dragovoljac prijavio se sa 18 god. Borbeni sektor 456 dana. Uglavnom decki od nas 9 trojici su priznali PTSP ali bez postotka slijedeca komisija za 6 mjeseci evo ovo vam je najnovije, dojam da od svih prijavljenjih za priznavanje hrvi mislim da bude proslo 10%.Puno ih je bilo razocarano s ovim zakonom jer uglavnom mazanje ociju braniteljima. Da i da napomenem bio sam na komisiji u Tvrtkovoj u Zagrebu l. p....... 

U zakonu piše da komisija/vještaci utvrđuju da li je bolest povezana sa DR-om , a ne da prolazi ( priznavanje najmanje 20% invalidnosti) svatko tko preda medicinsku dokumentacuju.tu mnogi griješe u isčitavanju zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Prolazi maksimalno 5 %, onaj dalmatinac u Tvrtkovoj sve ruši dok se one tri babe smijulje, ovo je čisto izrugivanje s braniteljima !

To u Tvrtkovoj je za mirovinu? Određuju omjer rat/mir? 

Kako se zove taj dr? Aj malo dataljnije jer mnoge od nas to čeka.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , keoma je napisao:

Dosta nejasno.Koja komisija je u pitanju za priznavanje ptsp-a ili hrvi 

U Tvrtkovoj HZMO je prvostupanjska komisija koja određuje visinu invaliditeta u ovom slučaju na osnovu PTSP-a a priznavanje PTSP-a se provodi ranije pred komisijom u nekom KBC-u, prvostupanjska komisija u pravilu uvijek priznaje PTSP ali u manjem omjeru od 20 % s kojim NE ostvarujete nikakva prava nego samo probleme (vozačka, oružani list itd.) Nadam se da sam pojasnio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

U Tvrtkovoj HZMO je prvostupanjska komisija koja određuje visinu invaliditeta u ovom slučaju na osnovu PTSP-a a priznavanje PTSP-a se provodi ranije pred komisijom u nekom KBC-u, prvostupanjska komisija u pravilu uvijek priznaje PTSP ali u manjem omjeru od 20 % s kojim NE ostvarujete nikakva prava nego samo probleme (vozačka, oružani list itd.) Nadam se da sam pojasnio

Znaci nemate hrvi ako sam dobro shvatio

A pitam jer sam isao 4 puta na komisiju zbog ptsp-a za mirovinu pa su me odbili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako mogu pitati zbog vještačenja za mirovinu gdje su me rušili ili ostavili isto u Zagrebu na drugostupanjskoj e sad me zanima pošto sam se žalio u roku i danas vidim na stranicama E građani da više ne piše rok vještačenja nego za vaš spis zadužen referent gospođa ta i ta MIO soba xxx šta bi to trebalo značiti,možda nešto povoljno ili opet isto! unaprijed hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Skywalker007 je napisao:

Bio sam prije par dana na liječničkom povjerenstvu za procjenu HRVI pa su mi rekli da je bolest vezana uz DR, ali oni više ne izdaju nikakav dokument stranci niti ga šalju poštom, nego predmet vračaju u Ured za branitelje. E sad u Uredu za branitelje su mi rekli da onda idem dalje u Regionalni centar za profesionalnu rehabilitaciju i da tamo određuju postotak invalidnosti. Molim vas da li je bio netko u tom centru za profesionalnu rehabilitaciju kako to tamo ide.Hvala.

Ja sam bio 14/11 u Osijeku centar za rehabilitaciju na komisiji,rekli mi 20% al treba doc rjesenje iz Zagreba onda cu vidjet sto i kako...i dali ce biti sta od tog 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Lokvica je napisao:

Ja sam bio 14/11 u Osijeku centar za rehabilitaciju na komisiji,rekli mi 20% al treba doc rjesenje iz Zagreba onda cu vidjet sto i kako...i dali ce biti sta od tog 

Da li su u Osijeku u komisiji dječji kirurzi i psiholog iz gradske kadrovske službe il je to slučaj samo u Zagrebu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija