Jump to content

Alimentacija u toku postupka za razvod braka


makadam

Preporučene objave

Poštovanje.

Zanima me jedna stvar. Trenutno čekamo da sud donese privremenu mjeru s kime će djeca živjeti (7 i 12), do okončanja sudskog postupka za skrbništvo.

U tom periodu plaćam alimentaciju ženi 2000Kn, plus sve treninge za djecu, školu, kupujem odjeću itd. Djeca spavaju kod mene cca 12-dana u mjesecu a vidim ih svaki dan. Vozim na treninge, školu itd. Kuham im, perem veš i sve ostalo. Zanima me dali po okončanju suda moram nadoknaditi razliku u vezi alimentacije ili će mi troškovi koje sam potrošio na djecu biti priznati. Naime, ne želim saznati da sam na kraju parnice koja može potrajati par godina dužan 150000Kn.....Ako se sva moja davanja za djecu recimo vode kao darovi, što je slučaj kada je skrbništvo potvrđeno i alimentacija određena. Kako je najbolje postupiti dok sed ne donese privremenu mjeru? Dali ovako nastaviti i sakupljati račune kao dokaz o troškovima, ili jednostavno da plaćam 3000Kn, a ostale troškove neka pokriva moja supruga?

Hvala.

Još samo jedno pitanje. Sudu je predan zahtjev za donošenje privremene mjere početkom 9. mjeseca. Kada mogu očekivati da će se to riješiti? Naravno supruga želi djecu i ja ih želim, tako da nije sporazum u pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se, ali, pošto još nije donesena nikakva sudska odluka o roditeljskoj skrbi, a niti je postignut bilo kakav sporazum roditelja koji su oboje zainteresirani da djeca žive sa njima, što će biti ako sud donese odluku da djeca žive sa ocem, a majci se, primjenom čl. 310. ObZ, odredi plaćanje uzdržavanja..?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Željac047 je napisao:

Slažem se, ali, pošto još nije donesena nikakva sudska odluka o roditeljskoj skrbi, a niti je postignut bilo kakav sporazum roditelja koji su oboje zainteresirani da djeca žive sa njima, što će biti ako sud donese odluku da djeca žive sa ocem, a majci se, primjenom čl. 310. ObZ, odredi plaćanje uzdržavanja..?

Postoji i ta mogućnost, slažem se, u kojem slučaju će morati doći do povrata uplaćenog iznosa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , makadam je napisao:

Meni je ovo jako bitno jer postoji mogućnost da ću na kraju svega realno biti dužan platiti alimentaciju za određeni period vremena bez obzira što sam novce trošio na svoju djecu...

Poštovani, a što Vam savjetovati, nastavite kao do sada, naravno, ako i koliko ste u mogućnosti, da se kojim slučajem nebi stvorilo veće dugovanje, a ako sud donese drugačiju odluku (da djeca žive sa Vama), potraživati ćete od bivše ono što ste uplatili temeljem uzdržavanja djece...

Ovo ostalo što navodite da ste trošili na djecu Vam ulazi u dar djeci, znači, samo uplate koje ste naslovili da su uplate temeljem uzdržavanja djece će Vam priznati, sve ostalo je dar djeci i neće se uzimati u obzir...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija