Jump to content

Oporuka


korisnik88

Preporučene objave

Pozdrav. Moze li mi netko odgovoriti na ovo pitanje: moj pokojni djed je oporukom ostavio kucu na dva kata i jos jednu kucu pored nje mom stricu. 

Kako moji roditelji zive u toj kući 35g, koje su mogucnosti mojih roditelja u toj situaciji? Znaci li to da ih moj stric moze izbaciti na ulicu? Mogu li se oni uknjiziti na taj dio di zive? 

U oporuci pise da mu ostavlja cesticu tu i tu na kojoj su dva objekta. Kako je u vlasnickom listu ta cestica oznacena kao oranica, znaci ne pise kuca,  je li ta oporuka onda valjana?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ellen1234 je napisao:

Mogu li se oni uknjiziti na taj dio di zive? 

Nužan je pravni temelj upisa.

 

prije 1 sat, ellen1234 je napisao:

Znaci li to da ih moj stric moze izbaciti na ulicu?

Ukoliko rješenjem o nasljeđivanju bude utvrđen oporučnim nasljednikom,sasvim izvjesno da može.

 

prije 1 sat, ellen1234 je napisao:

Kako je u vlasnickom listu ta cestica oznacena kao oranica, znaci ne pise kuca,  je li ta oporuka onda valjana

Valjana je obzirom na pravno jedinstvo pojedinačne nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Matrix je napisao:

Nužan je pravni temelj upisa.

Napominjem. Stric je pokazao mom ocu tu oporuku i rekao da mog oca i majku nece istjerati sve dok su zivi.

Medjutim, poznavajuci ga, nisam u to sigurna. I koji bi to dokument trebao postojati koji bi to garantirao da do svoje smrti moji roditelji ostaju tu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provedena je 1.ostavinska u ovaj utorak na kojoj nije nista dogovoreno. Sveukupno je 5 nasljednika. Cetvoro djece plus supruga pokojnog.Na toj ostavinskoj stric je donio oporuku ali kopiju, a ne original. Javni biljeznik je rekao da ona nece uci u razmatranje dok se ne donese original, a original je pohranjen kod jednog odvjetnika. Javni biljeznik je rekao da ce kontaktirati odvjetnika da se oporuka u originalnom obliku dostavi za slijedecu ostavinsku koja ce biti za mjesec dana. Iskreno, bilo mi je cudno da oporuka u originalnom obliku nije bila dostavljena na prvu ostavinsku kad je u pozivu pisalo da se odmah pri primitku poziva donese ukoliko je netko ima.

A odgovor na drugo pitanje, postoji jos puno cestica koje ulaze u ostavinsku. Znaci li time da moj otac ne moze traziti nuzni dio cestice ostavljene u oporuci, buduci da moze naslijediti neku od tih ostalih cestica?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija