Jump to content

Ugovor o doživotnom uzdržavanju


korisnik88

Preporučene objave

Bog. Moze mi netko pojasniti ukoliko zna. 

Prije nekoliko godina Izmedju mog djeda i strica sklopljen je ugovor o dozivotnom uzdržavanju, nekoliko mjeseci prije nego je djed zavrsio u staračkom domu kao neprisebna osoba.

Ugovorom djed daje stricu jednu cesticu velike povrsine. 

Mene zanima, sto znaci dozivotno skrbiti o nekome? Ukljucuje li to smjestiti ga u dom? Ili se tim postupkom ugovor o doživotnom ponistava?

Koliko je nama poznato djed je bio i prije polaska u dom nepriseban. Ne znamo postoji li medicinska dokumentacija o tome, medjutim jako puno ljudi tu činjenicu mogu potvrditi.

Takodjer me zanima, kolika je mogucnost da se taj ugovor pobije s tom činjenicom da sumnjamo da je djed bio nepriseban i tada kad je ugovor napisan, ili da je napisan ciljano i smisljeno netom prije stavljanja u dom jer se vidilo u kojem smjeru zdravstveno stanje djeda ide?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , ellen1234 je napisao:

Mene zanima, sto znaci dozivotno skrbiti o nekome

Onako kako su to ugovorne stranke ugovorile.

 

prije 10 sati , ellen1234 je napisao:

Ili se tim postupkom ugovor o doživotnom ponistava

Ne

 

prije 10 sati , ellen1234 je napisao:

Ukljucuje li to smjestiti ga u dom?

Kao što je več rečeno,ugovorom je definirano koje obveze preuzima davatelj uzdržavanja,a činjenica da je primatelj uzdržavanja smješten u dom neznači da  ugovorene obveze nije moguće izvršavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija