Jump to content

Ovrha-utjerivaci-svea ekonomi doo


Ivandrago

Preporučene objave


Postovani

 
Od 2014 godine sam maltretiran od strane raznih utjerivaca dugova.
Od 2012 zivim i radim u inozemstvu gdje sam otisao trbuhom za kruhom - nazalost raznim nedacama sam bio primoran napustiti domovinu i obitelj.
Dug za koji sam proganjan je po nedozvoljenom minusu od jedne hrv banke. Nikad nisam trazio da mi odobre minus po racunima. A kad sam usao u tada dozvoljeni minus, vec nakon mjesec dana je postao “nedozvoljeni” tako da su odmah poceli naplacivati dodatne triskove, kamate...
Dug se od 2012 povecavao i povecavao. Nisam ga placao jer nisam bio u mogucnosti i napustio sam hevatsku.
Od 2012 niti jednom vise nisam pristupao bankovnim racunima u hrv tako da neznam tocan dan blokade rn.
2014 razni itkupljivaci su poceli slati pisma, uplatnice te zvati i maltretirati moju obitelj. Prijetiti se ovrhom...
Posljednje pismo sam dobio 1.10.2018 gdje ponovno potrazuju “x” iznos uvecan za kamate i troskove te se prijete ovrhom.
Sto ja mogu uciniti po tom pitanju i dali postoji kakva zastara po toj trazbini koja je po meni izlihvarena na neposten nacin.
Do sad niti jednom nisam primio na adresu rijesenje o ovrsi.
 
S postovanjem
Ivan
 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebate dati više informacija...prvenstveno imate li u Fini u očevidniku redoslijeda osnova za plaćanje evidentirane osnove (što vjerujem da imate jer vas nebi zvali telefonski da se uspješno mogu naplatiti) te stanje vašeg duga odnosno koji su sve vjerovnici od vas zatražili naplatu. Ako imate u vlasništvu određene pokretnine ili nekretnine, morate imati na umu da se vjerovnici (ovrhovodlitelj) mogu i iz toga naplatiti. Tek kad to saznate možete poduzimati daljnje pravne korake koje možete poduzeti (stečaj potrošača, mogućnost otpisa dugova...). Činjenica što ste odselili iz Hrvatske neće dovesti do prestanka vaših obveznopravnih ili drugih pravnih odnosa, vi ste i dalje (pretpostavljam) državljanin Republike Hrvatske i moja topla preporuka je da činjenicu što sada radite u normalnoj i uređenoj sredini sa stabilnim i višim primanjima, iskoristite za "raščišćavanje" svih postojećih odnosa u Hrvatskoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ivandrago je napisao:

Sto ja mogu uciniti po tom pitanju i dali postoji kakva zastara po toj trazbini

Ukoliko ste bili blokirani po ovom dugovanju, to znači da ovrhovoditelj raspolaže sa ovršnom ispravom. Za nju zastara nastupa nakon 10 godina, računajući od dana pravomoćnosti, s tim da se ovršnim radnjama ovrhovoditelja ovaj zastarni rok prekida i počinje ponovno teći. Tako da je zastaru gotovo nemoguće ostvarit tj. samo ukoliko ovrhovoditelj zaboravi na dug i punih 10 godina ne poduzima baš ništa da bi se naplatio od ovršenika.

, Ivandrago je napisao:

trazbini koja je po meni izlihvarena na neposten nacin.

Ovo ste trebali navesti kao razloge za prigovor na rješenje o ovrsi.

, Ivandrago je napisao:

Do sad niti jednom nisam primio na adresu rijesenje o ovrsi.

Ukoliko ne preuzimate redovno poštu, postoji mogućnost da Vam je ista dostavljena putem oglasne ploče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima.

Kad dodem u Hrv provjerit cu situaciju na Fini.

Roditelji zaprimaju redovito moju postu i niti jednom nisam primio rijesenje o ovrsi.

Ukoliko bi ovrha bila na snazi vjerovatno se Svea ekonomi doo nebi prijetio ovrhom.

Ili se varam?

Ako ovrha nije poslana dali se mogu pozvati na zastaru jer je dug iz 2013?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 12 sati , Ivandrago je napisao:

Roditelji zaprimaju redovito moju postu i niti jednom nisam primio rijesenje o ovrsi.

Kad Vam je račun bio blokiran to znači da je rješenje o ovrsi dostavljeno, da li roditeljima ili preko oglasne ploče, ali je dostavljeno i kao takvo je postalo pravomoćno i ovršno, jer samo po takvim rješenjima Fina postupa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija