Jump to content

Sramocenje ili klevetanje


Gags

Preporučene objave

Poštovani,

2013 su pocele moje muke. Moja susjeda odnosno rodica s kojom sam bila relativno ok pocela je slati pisma mojim roditeljima i uznrmiravat nas. Prvo je krenula kruziti oko mog stana, da bi na kraju isla na moj faks i preko veze saznala kako ja ne studiram. Ok to je bila istina a nisu moji znali. Inace s tom obitelji imamo problena cijeli zivot i uvijek nas tracaju i ogovaraju svasta o nama. U pismu navodi svasta sto je besmisleno. No mi smo davno tu obitelj maknuli od nas, jer to sto oni pricaju i iznose moze samo bolestan mozak pricati. Uostalom to je nas privatni zivot i ona nema pravo iznositi ili pricat okolo nesto sto ne zna il sto vec zna. Doticna nije stala s pismima jer smo je mi izgnorirali. Otisla je do oca mog momka i pocela s pricama o mojoj obitelji i meni. Ni tu se nije zaustavila. Kontaktirala je sve moje prijatelje i njegove sestre . Slala je svima poruke i pisma. Slala je i nama ponovo pisma. Mislili smo da ce vise stat nakon sto vidi da je ignoriramo. No ne staje, to je psihopat. I ne znam kako cu je se rijesiti jer ne da mi se ici po sudovima. Al mene zanima jedna stvar: na osnovu cega ima ona pravo govoriti o meni i mojima? Dali ona ima pravo ici i raspitivat se o mome zivotu i onda okolo pricati? Jer to je moj privatni zivot, i ocu li ja drzat ga za sebe il ne je moja osobna stvar jer nikome ne narusivam mir niti ista? E da pokusala je doci do moji gazda s istom pricom s ciljem da me izbace iz stana. Do sada se nije nikad neni obracala nego me izbjegavala. Do nedavno kad je pocela meni slati poruke i gadosti koje pise veze s vezom nema. I rekla je da se nece zaustavit i da dalje salje pisma okolo i da ce poslat i meni.

 

Sto ja mogu uciniti po pitanju ovoga i kako se nje rijesiti? Jer jako psihicki utjece ba mene i ne mogu voditi normalan zivot jer sve uznemirava okolo. Sto je najjace od svega ljudi jok vjeruju i meni se ne da ici od covjeka do covjeka objasnjavat sta i kako. Jer onda ko joj vjeruje nek vjeruje nije vrijedan da bude dio mog zivota. Samo je telim maknuti od sebe i zabranit da mi se obraca.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujem da će ti se ubrzo javiti stručniji od mene. 

Ali za prvu ruku meni se ovo čini kao kd nametljivog ponašanja. Skupi papirnate dokaze (pisma i slično) i možeš ju prijaviti na policiju za početak. Za to je bitno da ti njoj ne odgovaraš. 

Naravno da je ovo po meni u stjecaju i s kd sramocenja. 

A što se tiče faxa, po meni je puno skandaloznije da su oni njoj davali informacije. 

 

uređeno: od Nida
Z
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaša rodica je zvijezda mokrih snova svakog psihijatra. Za nju bi se doktori "borili" u Vrapču.

prije 20 sati , Gags je napisao:

I ne znam kako cu je se rijesiti jer ne da mi se ici po sudovima.

Bez toga (a i onda je upitno), jedini način da to prestane je da ona sama tako odluči, a obzirom ima pik ili fetiš (ili kaj već) na vas, to će teško prestati samo tako. Uostalom, vi pišete -

prije 20 sati , Gags je napisao:

I rekla je da se nece zaustavit i da dalje salje pisma okolo i da ce poslat i meni.

Čovjek može "progutati" dosta toga, ali uvijek se dođe do situacije kada morate uzvratiti, a vi se morate zapitati jeste li došla do te točke?

prije 20 sati , Gags je napisao:

Al mene zanima jedna stvar: na osnovu cega ima ona pravo govoriti o meni i mojima? Dali ona ima pravo ici i raspitivat se o mome zivotu i onda okolo pricati?

Nema pravo, ali to je ljudska narav nekih "ljudi". Jer neki "ljudi" imaju drugačije spojene "žice" u mozgu i pokušati proniknuti u njihov način razmišljanja je besmisleno. Očito ste joj se zamjerila (ili vaša obitelj) i sada se ta zamjera manifestira ovim opsesivnim i opetovanim pokušajem da se sve ljude oko vas uvjeri da ste "čudovište" kakvim vas ta osoba sama percipira. Ta zamjera ne mora imati neku realnu ili opravdanu genezu, većinom se radi o nekim psihičkim anomalijama.

prije 21 sati , Gags je napisao:

Sto ja mogu uciniti po pitanju ovoga i kako se nje rijesiti?

Iz opisanog prikaza događaja, smatram da su ostvareni elementi kaznenog djela teškog sramoćenja/klevete, moguće i nametljivog ponašanja. Također, širenjem ovih neistina postoji osnova za potraživanje naknade neimovinske štete zbog povrede prava osobnosti. Imate recentan slučaj gdje je jedna gospođa, mislim iz Bjelovara kazneno osuđena upravo zbog tračanja koje je vršila vezano uz susjedu.

prije 21 sati , Gags je napisao:

Sto je najjace od svega ljudi jok vjeruju i meni se ne da ici od covjeka do covjeka objasnjavat sta i kako.

To nemojte ni raditi, jer kao prvo - dragocjeno vrijeme možete utrošiti na puno korisniji način, a kao drugo - čovjek koji se tako konstantno opravdava izaziva sumnju u drugih. Ako vas netko konfrontira s tim upitom, samo odmahnite rukom i recite da se radi o mentalno nestabilnoj osobi i da više ne želite trošiti ni sekundu svog vremena na opravdavanja ili pojašnjenja. Pametnome dosta. A ukoliko neki ljudi više vjeruju "tuđim očima i ušima" doli svojim, onda to neka bude njihov izbor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina, ljudi vole tračati i povjerovati u takve stvari, ali ne zamaraju se dublje. 

Iz mog osobnog životnog iskustva ljudi koji su tako slušali gadosti od određenih ljudi koji su o meni tako pričali, na kraju su i sami bili žrtve istih tih ljudi i njihove bune mašte. ? Tko se zadnji smije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru. Došla sam ipak do te granice kako neću više nikome dopustiti da uznemirava moj život. Cilj je uništit mene, al dosta se šutilo i prelazilo preko neki stvari. Ja znam da ona neće stati i upravo sam htjela čuti mišljenje stručnih ljudi. Nažalost i što je najjadnije u svemu toj obitelji se nikad nitko nije zamjerio od nas. Niti ih tko uzima u usta. Jednostavno smo se maknuli i tu priča završava s naše strane. Ignorirali smo sve što je pisala i nismo htjeli uopće komentirat njene ispade. Osim jedanput sam joj samo napisala da je molim da prestane i da ja neću igrati igrice koje ona igra, nego cu otici i obratit se nadležnima osobama. Ako ima što reći nek kaže meni u facu a ne okolo. Naravno da nije se meni obratila niti je kontaktirala mene. Do ne davno. Gdje je rekla da se ona mene ne boji i da ce nastaviti. Prvenstveno nisam ni htjela da me se boji nego sam ljudski htjela reći joj da ne želim probleme i po sudovima i da se posveti sebi. Sve na kulturan način. Al očito je ljudskost otisla malo daleko. 

Uglavnom hvala na pomoći 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Gags je napisao:

Nažalost i što je najjadnije u svemu toj obitelji se nikad nitko nije zamjerio od nas. Niti ih tko uzima u usta. Jednostavno smo se maknuli i tu priča završava s naše strane.

I to vam je razlog zbog kojeg se sada sveti.

Uglavnom, nemojte uopće komunicirati s dotičnom osobom, jer ukoliko je ona spremna na ove stvari koje iznosite, možda će biti spremna da vas optuži za prijetnju ili nešto slčno, pa ćete onda vi biti u situaciji da se doslovce morate braniti pred sudom, a da "luk niti ste jela, niti mirisala".

Ukoliko ste odlučila nešto poduzeti u pravnom smislu, moja sugestija je da se obratite stručnoj osobi (odvjetniku) i krenete u to, ali osobne kontakte i komunikaciju izbjegavajte pod svaku cijenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija