Jump to content

Izazivanje lakše prometne pod alkoholom i bijeg s mjesta


El Gato

Preporučene objave

Lijepi pozdrav!

Sinoć sam u alkoholiziranom stanju izazvao prometnu sa manjom materijalnom štetom. "Štrajfao" sam auto iz suprotnog smjera i produžio bez zaustavljanja. Naknadno iste večeri došli su mi prometni policajci na kućnu adresu i obavili alkotestiranje te su fotografirali moje vozilo. "Napuhao" sam 1,31 tj. uz umanjenje 1,21.

Unazad deset (ili više) godina zaustavljen sam jednom u rutinskoj kontroli i napuhao 0,90 za što sam tada bio kažnjen. Od tada pa do sinoć nikakvih kazni za prekršaje u prometu nemam. Napominjem da sam nezaposlen, sto bi mogla biti olakotna okolnost u budućoj žalbi.

Zanima me kakve su točno sankcije za gore navedeno. Hvala lijepa na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , sivko je napisao:

2000 za bijeg+3000 za alkohol+prometni prekršaj+zabrane za alkohol i bijeg+bodovi.

Ići će sa optužnim prijedlogom pa mogu od suda tražit i veće novčane.

Ide li sto novcano i za prometni prekrsaj ili su tih 2000+3000 sve sto se punjenja proracuna tice?

Nadalje, koliko zabrane te koliko bodova mogu ocekivati za sve?

Hvala.

 

prije 3 sati , drot13 je napisao:

A sud ti može, u slučaju priznanja, kajanja i olakotnih okolnosti, sve i smanjiti.

Tomu se nadam, obzirom da se vodim kao nezaposlen, a sto se priznanja i kajanja tice, to se podrazumijeva...ne bih ni napravio takvu glupost da sam bio trijezan. Kriv sam i sto se moze, samo pokusavam sto bezbolnije proci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, Josip1978 je napisao:

Plus još i vraćanje novca osiguranju kada oštećeni automobil bude popravljen, a to može biti i desetke tisuća kuna ovisno o modelu automobila.

Da, jer Osiguravajuće kuće plate nastalu štetu, ali od vozača koji je upravljao vozilom i skrivio prometnu nezgodu, a bio pod utjecajem alkohola, traže refundaciju (povrat) sredstava koje su uplatile za popravak oštećenog vozila..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , drot13 je napisao:

Ide još i novčana za prekršaj, a za ovo do sada već ide 5 bodova.

Kolika je ta novčana za prekršaj?

 

prije 5 sati , Josip1978 je napisao:

Plus još i vraćanje novca osiguranju kada oštećeni automobil bude popravljen, a to može biti i desetke tisuća kuna ovisno o modelu automobila.

Istina, to je zapravo najgori dio priče za koji nisam znao. Srećom, ne radi se o skupom autu, u pitanju je Chevrolet Spark star 11 godina.

 

Zaboravio sam pitati koliko vremenske zabrane na kategoriju u vozačkoj mi slijedi za sve to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, El Gato je napisao:

Kolika je ta novčana za prekršaj?

Ne znamo koje će ti sve prekršaje pisati, vidjet ćeš kad dođe...

 

Prije 13 minuta, El Gato je napisao:

Zaboravio sam pitati koliko vremenske zabrane na kategoriju u vozačkoj mi slijedi za sve to?

Od 9 mjeseci prema gore, ali to može biti i manje i više, kako sud odluči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav jos jednom, vezano za temu.

Nisam jos nista sluzbeno u vezi kazne dobio na adresu, a proslo je vise od mjesec dana od prometne pa me zanima jeli to uobicajeno? Receno mi je od strane prometne policije tijekom uviđaja da će to stići u roku 15 dana cca...

Nadalje, zanima me jeli moguć dogovor o terminu oduzimanja kategorije na koju će mi stići zabrana, te ukoliko je, ovisi li to o žalbi koju mislim pisati? Da pojasnim: po primitku rješenja na kućnu adresu mogu li odmah dogovoriti termin zabrane na kategoriju pa se potom zaliti na novcani dio kazne ili je to vezano i moram cekati rjesenje zalbe, a tek potom eventualno mogu dogovarati u kom periodu bih zelio zabranu na kategoriju u vozačkoj? 

Kako to vec sve sporo ide, volio bih, (ukoliko je tako moguce) odmah po primitku rjesenja traziti zabranu kategorije, a potom se žaliti na novčani dio kazne.

Hvala lijepa na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Evo, konačno stigla čestitka... :o Nisu me baš štedili, ali što se može, kriv sam... Naravno, pokušat ću sa žalbom pa valjda bude malo manje, jer ovo je stvarno puno. Što savjetujete za navesti u žalbi (osim priznanja, kajanja, navođenja olakotnih okolnosti i sl) ? Nadalje, na koga nasloviti žalbu i može li se ista poslati preporučeno poštom ili se mora osobno dostaviti, obzirom da u rješenju navode da se prigovor podnosi putem policijske uprave/postaje što mi baš nije najjasnije?

Hvala na odgovoru!

20181217_101436 - Copy.jpg

20181217_101453 - Copy.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , drot13 je napisao:

Imaš na ovom linku ukratko o prigovorima.

Šalje se u policijsku postaju, a oni će sve proslijediti na nadležni sud. Ili nosiš osobno dati na jedan primjerak lupe pečat da imaš dokaz da si predao ili šalješ poštom preporučeno s povratnicom da imaš dokaz da si poslao i da su primili.

Ovo puno pomaže. Hvala na odgovoru, sutra pišem i šaljem žalbu, pa ćemo vidjeti kako će sve u konačnici završiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Evo konacno je stigla presuda nakon žalbe. Zadovoljan sam jer mi je sve znatno umanjeno, tako da sam novčanu kaznu već platio, iskoristivši mogućnost plaćanja 2/3 kazne u zakonskom roku. Međutim, nešto vezano za zabranu upravljanja kategorijom mi je nejasno. Pometnu sam izazvao upravljajući motociklom, znači vozilom "A" kategorije, sto se jasno navodi u tekstu presude, a zabrana od 4, umjesto prvotnih 9 mjeseci, mi je stavljena na "B" kategoriju. Radi li se o grešci i ako je tako sto uciniti po tom pitanju ili mi je sutkinja isla na ruku pošto sam u zalbi, izmedju ostalog, naveo da mi je motocikl jedino prijevozno sredstvo te da mi je iz vise razloga, (da sad ne idem u detalje), neophodan svakodnevno. Sad me je pomalo strah voziti motocikl, a auto (koji se vodi na suprugu) sad uopće ne vozim,  jer sam s više mjesta, pa i od poznanika iz prometne policije dobio informacije da se sigurno radi o grešci i da moram otići na sud potražiti nadležnu sutkinju da utvrdim što je u pitanju, jer je navodno nemoguće dobiti zabranu na kategoriju kojom nisam upravljao u trenutku počinjenja prekršaja.

Nadalje, nejasno mi je na koji način i u kom trenutku nastupa navedena zabrana upravljanja određenom kategorijom vozila. Moram li nositi vozačku u nadležnu postaju prometne policije ili se zabrana uvodi u njihov informatički sistem?

Molio bih odgovor nekoga tko sa sigurnošću zna odgovoriti na sve što sam pitao. 

Hvala lijepa unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatram da se radi o nenamjernoj grešci suca, vjerojatno je posljedica pisanja presude na ranijoj špranci, koja je u sebi imala B kategoriju (što je i najčešće u praksi).

Sugerirao bih, ako naravno želite dirati to, da provjerite je li u pitanju greška i ako je, tražite ispravak presude. Ako ne želite dirati u to, onda pustite na miru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , G-man je napisao:

Smatram da se radi o nenamjernoj grešci suca, vjerojatno je posljedica pisanja presude na ranijoj špranci, koja je u sebi imala B kategoriju (što je i najčešće u praksi).

Sugerirao bih, ako naravno želite dirati to, da provjerite je li u pitanju greška i ako je, tražite ispravak presude. Ako ne želite dirati u to, onda pustite na miru.

Najradije bih to ostavio na miru i nek bude zabrana na "B" kako je napisano u presudi, jer mi je sad u sezoni motora "A" daleko potrebnija, ali me zanima moze li tu biti kakvih problema i komplikacija u slucaju eventualnog zaustavljanja i kontrole od strane prometne policije ili iz nekog meni nepoznatog razloga naknadno? Na to me je upozorio navedeni poznanik koji radi na dosta visokom položaju u prometnoj policiji. Konkretno, mogu li ja pravno gledano biti kriv na neki nacin jer sam svjestan činjenice da bih trebao imati zabranu na "A", a i dalje upravljam vozilom te kategorije i nisam provjerio radi li se o grešci u pisanju presude? Naravno, "B" kategoriju više ne koristim od dana kada mi je presuda uručena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Kad počinje zabrana moraš kontaktirat nadležnu PP da znaš točno.Ako ti je potrebna A neka ti bude zabrana za B.Nisi ti kriv ako je netko pogriješilo (na tvoju korist).

Ne trebaš nikud nosit vozačku,sve je elektronski.

Volio bih da je tako, jer mi definitivno to bolje odgovara, no bojim se eventualnih komplikacija...

U svakom slucaju, hvala lijepa na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , El Gato je napisao:

...mogu li ja pravno gledano biti kriv na neki nacin jer sam svjestan činjenice da bih trebao imati zabranu na "A", a i dalje upravljam vozilom te kategorije i nisam provjerio radi li se o grešci u pisanju presude?

Vaša dužnost nije da kontrolirate rad državnih institucija, stoga ne vidim kako biste mogli imati problema ako ne reagirate. Ako ćemo tražiti od građana da sumnjaju u službene odluke institucija, čemu onda one uopće služe? Bolje onda apelirati na ljudsku savjest.

Konkretno, znam za slučaj da je čovjeku stavljena zabrana za D kategoriju, iako je uopće nije ni imao. Šutio on i vozio sa B bez problema (jasno, prekršaj je bio sa B).

A glede poznanika, treba reći da i policija prima presudu, pa i sama može uvidjeti grešku i reagirati prema sucu glede ispravka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , G-man je napisao:

Vaša dužnost nije da kontrolirate rad državnih institucija, stoga ne vidim kako biste mogli imati problema ako ne reagirate. Ako ćemo tražiti od građana da sumnjaju u službene odluke institucija, čemu onda one uopće služe? Bolje onda apelirati na ljudsku savjest.

Konkretno, znam za slučaj da je čovjeku stavljena zabrana za D kategoriju, iako je uopće nije ni imao. Šutio on i vozio sa B bez problema (jasno, prekršaj je bio sa B).

A glede poznanika, treba reći da i policija prima presudu, pa i sama može uvidjeti grešku i reagirati prema sucu glede ispravka.

U slučaju da policija reagira na taj način, ja bih (pretpostavljam) trebao biti službeno obaviješten, a do tada da slobodno upravljam vozilom "A" kategorije, obzirom da je u presudi navedena zabrana na "B"...? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

U slučaju ispravka presude, dobivate kući i rješenje o ispravku i ispravljenu presudu.

A što u međuvremenu-vozim se slobodno "A" kategorijom na osnovu sadašnje presude i "pravim se lud", te cekam razvoj situacije...?

Nadalje, kako i gdje mogu saznati koliki broj kaznenih bodova ukupno sam dobio za sve to, jer to nije navedeno ni u presudi, a ni u prethodnom prekršajnom nalogu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija