Jump to content

Bolovanje - njega člana obitelji


ivangrgur

Preporučene objave

Prošli tjedan sam posjetilo sam svog liječnika opće prakse vezano uz reguliranje prava na bolovanje uzevši u obzir kako moja supruga očekuje operaciju u inozemstvu (tamo živi i radi). Liječnica me informirala kako imam pravo na bolovanje na ime njege člana obitelji, te kako joj trebam javiti kad budemo znali točan termin operacijskog zahvata kako bi mogla inicirati bolovanje, te dostaviti liječničku dokumentaciju vezano uz zahvat kao dokaz istoga. U ponedjeljak primamo informaciju o terminu operacije (operacija je zakazana za srijedu 17.10.). U ponedjeljak večer sam se uputio u inozemstvo i u utorak jutro (prvi radni termin liječnice) nazvao liječnicu da ju informiram o terminu operacijskog zahvata kako bi, u skladu s prethodno danim informacijama, mogla inicirati bolovanje. U tom trenutku mi lječnica telefonski kaže kako joj je upravo njena kolegica usput rekla „...da je kolegica dobila kaznu jer je odobrila bolovanje nekome kome se dijete liječilo u Americi...“ i da mi ne može otvoriti bolovanje jer će (pretpostavlja) i ona možda dobiti kaznu. Nadam se da razumijete u kakvoj se nezavidnoj situaciji nalazim i molim vas za savjet što mogu napraviti u slučaju ovakvog postupanja liječnika te na koji način, u ovom trenutku i u ovoj situaciji, mogu regulirati pravo na bolovanje uzevši u obzir kako ne bih željeo izgubiti svoje radno mjesto a (naravno) ni ostaviti suprigu sutra samu na operaciji? Naravno, tu nemamo nikog svoga, nikog tko bi nakon operacije odveo suprugu iz bolnice... osjecam se očajno u trenutku kada bih trebao biti izvor mira i podrške... molim za bilo kakav savjet

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija