Jump to content

Nasljedstvo ili poklon


Wonder

Preporučene objave

Zanima me iz vidika: Ako oni umru i ako slučajno postoji nekakav njihov dug, dali ja onda nasljeđujem taj dug ili ne? Znam da u slučaju nasljedstva nasljedim jedno i drugo - ali kako je u slučaju, da je prijepis napravljen prije smrti?

 

A drugi dio pitanja bi bio: Dali je dobro upisati mene i moju ženu u zemljišnu knjigu, da bi izbjegao situaciju, da u slučaju vlastite smrti moji roditelji nasljede "nužni dio". Nemamo djece i želimo da bi u tom slučaju ili jedan ili drugi dobili sve.

 

Lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Wonder je napisao:

Zanima me iz vidika: Ako oni umru i ako slučajno postoji nekakav njihov dug, dali ja onda nasljeđujem taj dug ili ne? Znam da u slučaju nasljedstva nasljedim jedno i drugo - ali kako je u slučaju, da je prijepis napravljen prije smrti?

 

A drugi dio pitanja bi bio: Dali je dobro upisati mene i moju ženu u zemljišnu knjigu, da bi izbjegao situaciju, da u slučaju vlastite smrti moji roditelji nasljede "nužni dio". Nemamo djece i želimo da bi u tom slučaju ili jedan ili drugi dobili sve.

 

Lijepi pozdrav.

Nasljedstvom nasljeđujete pokretnu i nepokretnu imovinu a i eventualni dug.ako se prepis nekretnine prepiše /daruje Vama onda ne "naslijeđujete" dug ( predpostavimo da nekretnina nije opterečena teretom/ kreditom)

Kad se upišete na nekretninu kao supružnici ,kod bilježnika napravite ugovore da u slučaju smrti jednog supružnika drugi nasljeđuje njegovu nekretninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Wonder je napisao:

Dali je dobro upisati mene i moju ženu u zemljišnu knjigu

Ako vam već roditelji daruju nekretninu,upišite isključivo sebe kao vlasnika.

 

prije 13 sati , Wonder je napisao:

da u slučaju vlastite smrti moji roditelji nasljede "nužni dio"

Uvijek možete sa suprugom sklopiti pravni posao usmjeren na to da stekne pravo vlasništva nakon vaše smrti.

P.S.uz dužno poštovanje,malo mi izgleda nezahvalno sa vaše strane u odnosu na roditelje,tj.idete na to da vam prepišu imovinu,a vi več razmišljate kako da ih onemogućite u njihovim pravima,no to je do vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija