Jump to content

POVRAT POSUĐENOG NOVCA


Stella2002

Preporučene objave

Dobar dan,

kako sam nova ovdje, ispričavam se, ako ću nešto pogrešno napisati - nadam se da sam na pravom mjestu.

Bit ću kratka ,a svaka sugestija ili odgovor mi je dragocjen.Problematika je slijedeća: osobi xy pozajmila sam u siječnju ove godine,23tis.i nešto sitno kn. Potpisali smo ,međusobno neku vrstu ugovora o zajmu i datuma povrata istoga.Dogovoreni rok je prošao, a xy  odugovlači ,sa namjerom da to nikada ne vrati.

Obzirom na situaciju, i taj ugovor koji imam, a nije ovjeren kod javnog bilježnika ili sl, kako da počnem postupati ...zanima me pravna strana .

Hvala unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala lijepa na odgovoru,

imam adresu i znam gdje živi, u nekoliko navrata sam pomišljala pokrenuti postupak, 

brine me što osoba nema stalna primanja, pa kad pokrenem bilo što i u konačnici ,ako dođe do spora - bude u moju korist,kako ću se naplatiti...

U stvari, to mi je dotični rekao, citiram : "možeš me tužiti, ja ionako ništa nemam, kako ćeš se naplatiti..danas nitko nikome ne vraća novac "

Nisam bila sigurna da taj papir ima neku težinu,tako da ću se sad odmah primiti pisanja pisma sa povratnicom,,,pa ćemo vidjeti..

Lp.Stella

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Wanksta je napisao:

Možda se zaposli ili naslijedi nešto a možete ga i kazneno prijaviti za prijevaru ako je svjesno posudio novac bez namjere da ga vraća.

Pa, kad sam jednom prilikom došla po povrat novaca, mahao mi je istima ispred nosa, kao dobio je neko nasljedstvo, ali mi nije vratio ništa....nabija mi osjećaj krivnje tipa, ako meni vrati - neće imati za jesti itd...do sad sam bila strpljiva i slušala sve te nebuloze , u biti mislim da je namjera i bila prijevara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Stella2002 je napisao:

brine me što osoba nema stalna primanja, pa kad pokrenem bilo što i u konačnici ,ako dođe do spora - bude u moju korist,kako ću se naplatiti...

Ako ništa ne poduzmete tek se onda nećete nikada naplatiti. Takvi kao on, upravo računaju na to, duguju na sve stane, ali samo mali broj vjerovnika se ohrabrio i sudskim putem traži povrat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na vašem mjestu, ja bih mu definitivno dao do znanja da ću ga kazneno prijaviti za prijevaru ukoliko u određenom roku ne vrati dug (pa taman da mi odbace prijavu).

Možda se ljudi ne boje parnice, ali kazneni postupak i osuda sa sobom vuku dalekosežne posljedice, pa su rijetki oni koji ostanu flegma i u najavi takvog scenarija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija