Jump to content

Fina relazicija blokade


Ksa13

Preporučene objave

Postovani, 

Mene interesira imao sam dugovanje prema jednoj firmi 6000 kuna, 16.8 je raskinuti ugovor. 

Dobio sam zatim od javnog biljeznika prijedlog za ovrhu. Nisam se zalio. 

Do sada mi jos nije nista naplaceno niti su blokirani racun? 

Kada mogu ocekivati blokadu posto bih ubrzo trebao podmirio iznos kako me nebi fina blokirala. 

Iz te firme kaze da vise nemaju nista sa tim, da je poslano fini da mi nemogu pomoc. 

Postoji li kakva mogućnost odgode blokade? 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

po pravomoćnosti i ovršnosti rješenja (cca 8+30 dana od primitka rješenja o ovrsi) će vjerovnik isto dostaviti FINI te će krenuti prisilna naplata vašeg dugovanja. Odgoda ovrhe kao institut postoji no trebaju biti ispunjeni zakonski uvjeti. Ovrhovoditelj može i povući svoj zahtjev za izravnu naplatu odnosno zahtjev za naplatu u vašem slučaju s FINE, ali sumnjam da će to i jedan ovrhovoditelj napravit ako mu prije toga nije namirena tražbina.

Lp!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, 

Hvala na odgovoru. 

Stavar je u tome da sam sada u realizaciji kredita ovaj tjedan, pa ukoliko dode do blokade od banke. 

Necu moci podmiriti dugovanje. 

 

 

prije 1 sat , advokatus je napisao:

Poštovani,

po pravomoćnosti i ovršnosti rješenja (cca 8+30 dana od primitka rješenja o ovrsi) će vjerovnik isto dostaviti FINI te će krenuti prisilna naplata vašeg dugovanja. Odgoda ovrhe kao institut postoji no trebaju biti ispunjeni zakonski uvjeti. Ovrhovoditelj može i povući svoj zahtjev za izravnu naplatu odnosno zahtjev za naplatu u vašem slučaju s FINE, ali sumnjam da će to i jedan ovrhovoditelj napravit ako mu prije toga nije namirena tražbina.

Lp!

Postovani, 

Našao sam nekakav podatak možete mi malo jasnije protumačiti. 


Od 1. rujna 2017. godine, ovrha na novčanim sredstvima temeljem rješenja o ovrsi donesenih od strane suda, rješenja o ovrsi donesenih od strane javnog bilježnika te temeljem osnova za plaćanje dostavljenih na izravnu naplatu, provodi se s rokom zapljene od 60 dana. Ako Fina u roku od 60 dana od dana kad joj je dostavljena neka od navedenih osnova za plaćanje ne zaprimi rješenje o odgodi ovrhe, rješenje o ukidanju rješenja o ovrsi ili rješenje o obustavi ovrhe, naložit će prijenos zaplijenjenih sredstava određen osnovom za plaćanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ksa13 je napisao:

Nisam se zalio. 

Trebali ste uložiti prigovor, jer bi na taj način dobili na potrebnom vremenu za realizaciju kredita.

prije 2 sati , Ksa13 je napisao:

Postoji li kakva mogućnost odgode blokade? 

Da, po članku 210. Ovršnog zakona, nakon što primite obavijest o tome da je protiv Vas zatražena izravna naplata tražbine ili nakon što na drugi način saznate za to, kao ovršenik možete predložiti sudu da donese rješenje kojim će naložiti Fini da odgodi izdavanje naloga bankama za prijenos zaplijenjenih sredstava. O Vašem prijedlogu za odgodu prijenosa, sud je dužan odlučiti u roku od 8 dana. Detaljnije o odgodi ovrhe na prijedlog ovršenika pogledajte u članku 65. Ovršnog zakona.

prije 1 sat , Ksa13 je napisao:

provodi se s rokom zapljene od 60 dana.

Prijenos zaplijenjenih sredstava može se obaviti tek po proteku roka od 60 dana od zapljene tj. odgađa se prijenos u ovom periodu, a cilj bi bio da se spriječi zlouporaba prava i da se u tom vremenu razjasne nejasnoće ukoliko postoje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Ksa13 je napisao:

Znaci trebao bih jos ovaj tjedan izbjeći blokadu?

Pitanje je, što Vi poimate kao blokadu?

Prije 7 minuta, Ksa13 je napisao:

Znacilo bi da sljedeci 60 dana nece doci do blokade? 

Ako Fina u roku od 60 dana od dana kad je njoj dostavljeno rješenje o ovrsi, ne zaprimi rješenje o odgodi ovrhe, o ukidanju rješenja o ovrsi ili rješenje o obustavi ovrhe, tada će naložit da se već zaplijenjena novčana sredstva prenesu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Pitanje je, što Vi poimate kao blokadu?

Ako Fina u roku od 60 dana od dana kad je njoj dostavljeno rješenje o ovrsi, ne zaprimi rješenje o odgodi ovrhe, o ukidanju rješenja o ovrsi ili rješenje o obustavi ovrhe, tada će naložit da se već zaplijenjena novčana sredstva prenesu.

Postovana, 

Pa znaci meni nisu zaplijenjena jos nikakva sredstva. 

Osim ovoga da mi je dosla prijedlog za ovrhu od javnog biljeznika. 

A u banci normalno raspolažem svojim racun ima, dakle nisu mi blokirani. 

Medutim posto sam u realizaciji kredita, ukoliko se dogodi blokada racuna banaka od fine, nastaje problem. 

Hvala na trudu za pojasnjenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Ukoliko Vam nisu zaplijenjena sredstva, tada znači da ovrhovoditelj još uvijek nije dostavio Fini rješenje o ovrsi za naplatu.

Postovani, 

Ovako znaci oni tvrde da oni vise nemaju nista sa tim, da je njihov javni biljeznik poslao meni rijesenje i da je to na fini i da oni nemogu utjecati vise na to. 

A kad zovem finu oni tvrde cim dobije od ovrsi tečaja zahtjev d a oni odmah rade blokadu racuna. 

Zvao sma i javnog biljeznika koji je me meni poslao obavijest kazu da oni nemaju nista sa tim. 

Dosta je vremena proslo i sad stvarno ne znas sto ucinite koga moliti d ame se priceka jos tjedan dana. 

Koje vase misljenje u kojem je to procesu? 

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Vjerujem da još nisu poslali na Finu, a ukoliko ste im rekli o čemu se radi tj. o podizanju kredita radi podmirenja duga, da su Vam ostavili prostora za realizaciju. Nastavite postupati u smjeru podizanja kredita, a onda ćete postupati ovisno o okolnostima koje Vas prilikom toga zateknu.

Uredu,

Da nadam se da je tako bit cu uporan da ih trazim da me jos onda pricekaju. 

A sto se tice zalbe na sudu dali bi to mozda spriječilo proces da dode do fine? 

Ako imate vremena samo to napisite?

Prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Vjerujem da još nisu poslali na Finu, a ukoliko ste im rekli o čemu se radi tj. o podizanju kredita radi podmirenja duga, da su Vam ostavili prostora za realizaciju. Nastavite postupati u smjeru podizanja kredita, a onda ćete postupati ovisno o okolnostima koje Vas prilikom toga zateknu.

Prije 40 minuta, Borbena7 je napisao:

Ukoliko Vam nisu zaplijenjena sredstva, tada znači da ovrhovoditelj još uvijek nije dostavio Fini rješenje o ovrsi za naplatu.

Postovani, 

Ovako znaci oni tvrde da oni vise nemaju nista sa tim, da je njihov javni biljeznik poslao meni rijesenje i da je to na fini i da oni nemogu utjecati vise na to. 

A kad zovem finu oni tvrde cim dobije od ovrsi tečaja zahtjev d a oni odmah rade blokadu racuna. 

Zvao sma i javnog biljeznika koji je me meni poslao obavijest kazu da oni nemaju nista sa tim. 

Dosta je vremena proslo i sad stvarno ne znas sto ucinite koga moliti d ame se priceka jos tjedan dana. 

Koje vase misljenje u kojem je to procesu? 

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Ksa13 je napisao:

Aha znaci, to ako i prilozim zalbu bit ce kasno jer ce racuniti biti blokirani odnosno fina ce povuci sredstva. 

Tako je. Fina će po primitku rješenja o ovrsi zaplijeniti sredstva i onda čeka da prođe taj rok od 60 dana od dana kad joj je dostavljeno rješenje o ovrsi, ali cijelo to vrijeme su sredstva zaplijenjena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija