Jump to content

Neželjeni stanari u kuci


Ananbell

Preporučene objave

Dobar dan svima.

Bila bih vrlo zahvalna ako itko ima nekakav savjet na situaciju koju ću opisati. 

Planiram baku smjestiti u Privatni Dom za starije osobe jer me zamolila. Vrlo je zahvalna i želi mi prepisati zemlju na selu i staru trošnu kuću u koji žive moja braća s njome. S obzirom da je bitno za ovu temu, reci ću da su oboje oko 30 godina, mladi ne priča s bakom vise od pet godina iako živi u njenoj kuci. Stariji brat je kronični alkoholičar, ne pridonosi u kuću, ali smatra da ima pravo na posjed i kuću. 

Sto se mene tiče, ja najradije ne bih imala posla s njima, ali bakina želja je da se barem dio zemlje zadrži, ne proda. Da budem potpuno jasna, kuća je trošna, ima rupe po zidovima i trebalo bi je srušiti. Ja živim u Engleskoj, ali vjerojatno ćemo u daljoj budućnosti htjeti sagraditi nekakvu vikendicu na selu, a možda i povremeno živjeti tamo. 

Moje pitanje jest kako da braći objasnim da se moraju iseliti iako su tu živjeli cijeloga života i koji je postupak ako se neće htjeti iseliti? 

Ako im i dozvolim da ostanu, sigurna sam da neće plaćati režije. 

uređeno: od Ananbell
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ananbell je napisao:

Moje pitanje jest kako da braći objasnim da se moraju iseliti

Pokušati lijepo, razgovorom no ako ne uspije jedino vam preostaje vlasnička tužba. Doduše, postoji mogučnost protutužbe stjecanja vlasništva dosjelošću ukoliko su stečeni uvjeti za to.

, Ananbell je napisao:

Ako im i dozvolim da ostanu, sigurna sam da neće plaćati režije. 

Postoji Ugovor o najmu u kojem se precizira što, kako i ako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija