Jump to content

Otkaz i otpremnina


MalaLila

Preporučene objave

Pozdrav!

U ovom mjesecu mi istice produljeni porodiljni radi njege djeteta s tezim ostecenjem zdravlja te bih se trebala vratiti na posao. Međutim javljeno mi je da me radno mjesto ne ceka te da cu dobiti otkaz. U firmi sam zaposlena 12 godina ugovor na neodređeno, od kojih posljednjih 5.5 koristim njegu. Zanima me da li imam pravo na otpremninu ako je poslodavac u tih 12 g. 3 puta mijenjao naziv firme i sjediste (nisam upucena da li je sto jos mijenjano)? Posljednje je ove godine mijenjao firmu iz d.d. u d.o.o.?  Koliko sam procitala za pravo na otpremninu bih trebala raditi minimalno 2 godine? Da li sada to znaci da zatvaranjem dd i otvaranjem doo je to u potpunosti nova firma i tada sam u novoj zaposlena samo 10 mjeseci pa samim time nemam pravo na otpremninu?

Unaprijed hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Bitno je da li se mijenjao OIB i jeste li potpisivali nove ugovore o radu s novim poslodavcem. Odnosno, je li se poslodavac samo preoblikovao ili je osnovao novo društvo, a staro ugasio.

Da, potpisivali smo nove ugovore i mijenjao se OIB sada na zadnjoj promjeni iz dd u doo. Znaci da ne očekujem ništa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija