Jump to content

Članovi obitelji


Atom32

Preporučene objave

Poštovani,

Naime zanima me trebam li navesti svog oca kao člana obitelji prilikom prijave na natječaj za državnu stipendiju na temelju socio-ekonomskoga statusa ukoliko on ne živi niti je prijavljen na istoj adresi gdje ja živim. Zakon koji definira člana obitelji sam pročitao ali mi nije jasan dio gdje se navodi da član zajedno privređuje i troši to jest na što se to odnosi. Pročitao sam nekoliko sličnih tema ali nisam našao odgovor na svoje pitanje pa sam zato napravio novu temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema MZOS-u, pod članovima obitelji se podrazumijeva zajednica koju čine bračni ili izvanbračni drugovi, djeca i drugi srodnici koji zajedno žive na istom prebivalištu, privređuju, ostvaruju prihod na drugi način i troše ga zajedno. Tako se članom obitelji smatra i dijete koje ne živi na istom prebivalištu s obitelji, a nalazi se na školovanju do završetka redovitog školovanja, a najkasnije do navršene 26. godine života.

Prije 51 minuta, Atom32 je napisao:

ali mi nije jasan dio gdje se navodi da član zajedno privređuje i troši to jest na što se to odnosi.

Ovo bi se odnosilo na situaciju da taj član sa svojim primanjima koja ima doprinosi uzdržavanju cijele obitelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ću Vam napisati samo svoj primjer, osobno iskustvo, sad neznam u koju svrhu Vam treba...

Kad je mojoj kćerki trebalo za stipendiju, u prosjek se uzimala i moja primanja radi uzdržavanja koje sam plaćao za nju, uzdržavanje se nije uzimalo u obzir, ali moja primanja jesu, mada nisam živio s njom u zajedničkom kućanstvu, a samnom su živjele druge dvije kćerke, iskreno, sada neznam kako je to sada regulirano i temeljem čega Vam je potrebito...

Kažem, ne pišem pravno, to je napisala poštovana Borbena7, samo osobno iskustvo...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija