Jump to content

Društveno vlasništvo zemljišta


MadamM

Preporučene objave

Poštovani, 

Ukratko moj djed i ja smo htjeli sklopit ocaj ugovor jer od još dva nasljednika jedino ja brinem za dedu i pridonosim kućanstvu te radim i još 100 razloga no nebitno.  Naišli smo na problem da djed nije upisan i ZK kao vlasnik te zbog toga ugovor ne mižemo sklopiti 

, isto tako nam je odbijen zahtjev za isto jer djed nigdje nije upisan kao vlasnik već drugih 6 osoba. Pošto je djed na samrti u bolnici i nije u mogućnosti mi dati informacije kopajuči sama sa zaključila da je djed u katastar upisan kao vlasnik kuće i dvorišta na našoj čestici 1/1, ali da zemljište ba kojoj je kuća sagrađena je društveno vlasništvo. Moj djed je to zemljište kupio 70_ih godina od be znam koga, nemam kupoprodajnog ugovora samo izvadak iz katastra. Što mi je činiti u ovoj situaciji, te pošto znam da braća neće sudjelovati financijski ako trebam odvjetnika kako njima osporiti i da li je moguće nasljedstvo, jer ne želim plaćati za druge, i da li uopće mogu ja pokrenuti išta bez djeda. I da li ova situacija ako se ne riješi do njegive smrti, a vj neće može nam pridonjeti problem u ostavinskoj raspravi. Zbilja vrlo nezgodna situacija. Hvala na pomoći. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nema te,ugovor,na osnovu kojega je djed kupio nekretninu,,otiđi te u Katastar,gdje piše da je djed - vlasnik 1/1 i traži te ,kopiju - na osnovu kojega je upisan kao jedini vlasnik.

Drugo - Ako je djed kupio..od - nezna te koga - a, on vam to radi..bolesti ne može reči - u gruntovnici ili na e- 

gruntovni ci - potraži te vlasnike - 6,, na kojima se nekretnina vodi u gruntovni ci.

Ako je djed - kupio od njih..neko od 6 suvlasnika ima vjerovatno ugovor.

Možda je djed - kupio od 1 - osobe - nije predao , na provedbu u gruntovnicu,,i nakon smrti te - 1 

osobe , došlo je do ostavinske ,,na kojoj možda niko od tih - 6 i nije bio prisutan..več je rađeno

automatizmom-po nasljednom redu..možda oni i ne znaju - da su vlasnici.

Može te u bolnicu dovesti bilježnika..i neko od svijedika, da bude prisutan..i da vam djed nekretninu

daruje - darovnim ugovorom. - to je sve po zakonu - ali..vi poslje mora te,,riješava ti.ovo što djed nije 

upisan u vlasništvo u gruntovnici.

Vama djed to može darovati - darovnim ugovorom, iako se u gruntovnici - ne vodi na njegovo ime.

Što se tiče - društvenog vlasništva - to nije problem..- to piše..jer je tako ostalo od prije,,to se briše

jednim zahtjevom ,,to vam sve odvjetnik odradi.

Prva radnja - koju morate odma uradi ti - je sačini ti - darovni ugovor...a,nakon toga sa tim ugovorom

krenuti dalje - traži ti - od goga je kupio..opisao sam način..a,,brisanje - društvenog vlasništva,je..

naj jednostavnija radnja - 50% objekata ,se vodi -zemljište - kao društveno vlasništvo.

poz.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , MadamM je napisao:

I da li ova situacija ako se ne riješi do njegive smrti, a vj neće može nam pridonjeti problem u ostavinskoj raspravi. Zbilja vrlo nezgodna situacija

Po vas bi bila nezahvalna situacija,budući da bi u tom slučaju umrlog u jednakim nasljednim dijelovima nasljedili svi njegovi zakoniti nasljednici.

Po pitanju konkretne imovine,nasljeđivala bi se po stanju koje odražava katastar,odnosno po opsegu prava koje je imao ostavitelj do svoje smrti,a po pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju,nasljednici kao pravni sljednici umrlog su ovlašteni pokrenuti postupke radi sređivanja zemljišno knjižnog stanja nasljeđene imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E to je problem jer jedan brat živi u njemačkoj u domu, nesposoban je izjasnit se za bilo što a bez njega mi ovdje ne bi mogli ništa riješiti, a  on bi da, po službenoj dužnosti dobio svoj dio za koji ne bi bio u stanju sa nama ovdje riješavati dalje papire. 

 

prije 23 sati , frenki zg je napisao:

 

Ako je djed - kupio od njih..neko 

Može te u bolnicu dovesti bilježnika..i neko od svijedika, da bude prisutan..i da vam djed nekretninu

daruje - darovnim ugovorom. - to je sve po zakonu - ali..vi poslje mora te,,riješava ti.ovo što djed nije 

upisan u vlasništvo u gruntovnici.

Vama djed to može darovati - darovnim ugovorom, iako se u gruntovnici - ne vodi na njegovo ime.

Što se tiče - društvenog vlasništva - to nije problem..- to piše..jer je tako ostalo od prije,,to se briše

jednim zahtjevom ,,to vam sve odvjetnik odradi.

Prva radnja - koju morate odma uradi ti - je sačini ti - darovni ugovor..

 

Nažalost, 

Doktor je odbio primiti bilježnika za bilo kakve potpise jer ne želi biti odgovoran. 

Djed je na intenzivnoj njezi i prošao je težak deliriuž tremens te je slab i još uživa posljedice u smislu demencije i doktor ne može garantirati da je on svijestan što potpisuje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija