Jump to content

Stjecanje drzavljanstva brakom uz rad u inozemstvu


makix

Preporučene objave

Situacija je sljedeca. Djevojka i ja smo dosta dugo zajedno i sada nakon 4god smo napokon uspjeli naci stalna zaposlenja na manje od 100km udaljenosti. Naci posao danas nije mala stvar. NO problem je taj sto je ona drzavljanin Republike Srbije a ja Republike Hrvatske. Moja pozicija je u Hrvatskoj a njezina u Sloveniji. Ona ima sve papire sredjene da bez problema moze raditi i zivjeti u Ljubljani no poslodavac joj je zbog same prirode posla dao rijesenje da moze posao obavljati od kuda god zeli. Datu situaciju smo mislili iskoristiti na naci da ona odradjuje posao od kuce koja  nam je u Hrvatskoj. Problem je sto ne znamo da li je to legalno i kako joj omoguciti da ona legalno boravi na tlu Republike Hrvatske. Inicijalna ideja je bila brak no koliko vidim time bas i nismo puno rijesili (Misljenje ? ). Druga ideja je bila da otvori obrt u Hrvatskoj ali ni tu nismo sigurni da li bi time sto rijeslili (Misljenje?).

 

Stoga moje pitanje je kako omogucili da ona zivi u Republici Hrvatskoj a radi u Ljubljani legalno.

 

Spremni smo i otvoreni na  sve opcije da se   

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija