Jump to content

Privremena mjera o djetetu


309

Preporučene objave

Poštovani!

Pitanja:

Podnosim privremenu mjeru za dijete koje želi biti samnom.Može li ona svoje želje napisati i da ja to predočim CZSS-u?

Kako joj suprug može ne dozvoliti da je samnom ako je to njezina odluka bez mojih pritisaka ili "nagovaranja"?

Privremena odluka stupa odmah ili moram čekati do prvog ročišta kod suda, a to može potrajati jer tek krajem ovog mj.imamo prvo savjetovanje?

Zahvaljujem i pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovorit cu vam kao laik..dakle ono sto vam pisem neznam je li pravno tocno ...govorim iz iskustva i neko svoje misljenje..

Vi ste roditelji jednako..dakle nema on njoj i vama sta ne dozvolit ili dozvolit..

Jel vas tko pita da li "dozvolite" da su djeca kod njega??

Ne opterecujte se njegovim "dozvolama"vi ste roditelj isto..ako dijete zeli zivjet s vama neka zivi s vama..sudske odluke jos nema..znaci tim potezom ne krsite nikakvu sudsku odluku..roditelj ste..niste dijete oteli..imate pravo odlucivat gdje ce dijete biti jednako kao i on.

Nadam se da sam bar malo pomogla

Ako sam sta pogrijesila, molim pravnike s ovog foruma da me demantiraju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala!

On si daje za pravo jer sam "napustila "djecu,što nisam jer trenutačno se moram financijski osigurati da mogu voditi skrb za dijete. Djeca su trenutno s njim ali bih starije dijete da je samnom i to je njezina želja mada on manipulira njome da sam ih ostavila i da majka ne ostavlja svoje mlado (svašta govori pred njom samo da me prikaže lošom majkom),ona mu kaže da sve to nije istina i tada on kaže da joj punim glavu( a to ne radim). To mi sve ona u razgovoru kaže kada njega nema u blizini. Napustila sam bračnu zajednicu zbog njega.

Pozdrav i svako dobro!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, 309 je napisao:

Poštovani!

Pitanja:

Podnosim privremenu mjeru za dijete koje želi biti samnom.Može li ona svoje želje napisati i da ja to predočim CZSS-u?

Kako joj suprug može ne dozvoliti da je samnom ako je to njezina odluka bez mojih pritisaka ili "nagovaranja"?

Privremena odluka stupa odmah ili moram čekati do prvog ročišta kod suda, a to može potrajati jer tek krajem ovog mj.imamo prvo savjetovanje?

Zahvaljujem i pozdrav!

Što se tiče prijedloga za privremenu mjeru, on se podnosi sudu, a ne CZSS-u, i izreka bi glasila nekako na ovaj način: 

I. mlljt. ta i ta će do sudske presude o razvodu braka stranke te i te živjeti s majkom tom i tom.; II. oca tog i tog će viđati utorkom i petkom po dva sata, svaki drugi vikend itd.; III. otac je dužan za mlljt. tu i tu plaćati alimentaciju toliko i toliko.

Takav prijedlog morate predati sudu da sud donese odluku (u uvodu zahtjeva možete napisati da je dijete izrazilo želju živjeti s Vama, može i ona, kao što kažete, sama to napisati, mada pravne radnje i izjave djece nemaju snagu pred sudom, jer djeca nemaju poslovnu sposobnost). 

Kći može i bez toga, ako želi, prijeći živjeti kod Vas i otac joj to ne može zabraniti, kao što Vam je već bilo rečeno.

Privremena mjera stupa na snagu tek kad sud donese odluku u povodu Vašeg prijedloga, ne prije. Nažalost, iskustvo mi je da sudovi nisu baš revni u donošenju ovakvih odluka, no kao što je već rečeno, nema zapreke da i bez nje kći živi s Vama, a ne s ocem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija