Jump to content

Dvostruko darovanje


Bizon23

Preporučene objave

Dakle ovako.

Imam brata. On je vlasnik dvosobnog stana u Zagrebu, a ja sam vlasnik jednosobnog stana, također u Zagrebu. Mi smo usmeno sklopili sporazum da se zamjenimo za nekretnine. Dakle, sklopili smo dva darovna ugovora isti dan kod istog javnog bilježnika. Jednim darovnim ugovorom mi je brat poklonio svoj dvosobni stan,  a drugim darovnim ugovorom sam ja njemu poklonio svoj jednosobni stan. Moj se brat uredno uknjižio kao vlasnik mog stana, a danas kada sam otišao u gruntovnicu uknjižiti se kao vlasnik njegovog stana, zemljišno knjižni referent koji radi na šalteru mi je rekao da se ne mogu uknjižiti jer je moj brat svoj stan prije 6 mjeseci darovao svojoj majci koja je jučer došla u zemljišne knjige i predala svoj ugovor o darovanju na uknjižbu sklopljen prije 6 mjeseci. Znači, ovdje se očito radi o smišljenoj prijevari od strane moje majke i brata. Ostao sam bez stana. Mogu li podnjeti tužbu protiv svog brata? 

uređeno: od Bizon23
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Matrix je napisao:

Prije svega recite u kojem stanu se vi trenutno nalazite,odnosno koji stan držite u svom posjedu.

Prije svega, ispričavam se što Vam odgovaram sa zakašnjenjem od puna dva tjedna, ali jednostavno nisam bio u mogućnosti ranije Vam odgovoriti. Moj brat trenutno stanuje u stanu svoje majke, dok ja trenutno živim i radim u Njemačkoj. Što se tiče ta dva stana koja su bila predmet darovnih ugovora između mene i moga brata, u njima trenutno žive podstanari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Bizon23 je napisao:

. Što se tiče ta dva stana koja su bila predmet darovnih ugovora između mene i moga brata, u njima trenutno žive podstanari.

Niste me shvatili,stan koji je prema ugovoru sa bratom trebao pripasti vama,jel u vašoj faktičnoj vlasti,ok podstanar,ali kome podstanar plaća najam,čijoj se vlasti povinovao glede konkretnog stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Matrix je napisao:

Niste me shvatili,stan koji je prema ugovoru sa bratom trebao pripasti vama,jel u vašoj faktičnoj vlasti,ok podstanar,ali kome podstanar plaća najam,čijoj se vlasti povinovao glede konkretnog stana.

Ispričavam se na nesporazumu. Podstanar plaća najamninu mome bratu. Dakle, trenutni vlasnik stana u očima tih podstanara je još uvijek moj brat. Moj brat ujedno plaća i dio režija od tog stana koji po zakonu nisu dužni plaćati podstanari kao što je, primjerice, pričuva, osiguranje stana, itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Bizon23 je napisao:

A što bi to točno trebalo značiti da mi nekretnina nije predana u posjed

Kad ste sklopili ugovor sa bratom,trebali ste od strane istog biti uvedeni u posjed stana,znači predaje vam ključeve i prepušta stan u vašu vlast,no koliko se iz opisanog činjeničnog stanja može zaključiti da navedeno nije učinjeno i upravo zbog toga sam istaknuo da može biti problem glede odredaba čl.125 st.2 ZV.

 

prije 6 sati , Bizon23 je napisao:

Koja je u biti razlika između posjeda i vlasništva

Vlasništvo je stvarno pravo,a posjed faktična vlast zaštićena pravom,vlasnik može biti istovremeno i posjednik ,dok posjednik može biti i nevlasnik.

Iz Zakona o vlasništvu i dr.stvarnim pravima

IMG_20181201_012324_141.jpg

IMG_20181201_012254_937.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija