Jump to content

Odvjetnik


Maki1986DJ

Preporučene objave

Molio bi ako mi netko moze pomoci.Radi se o tome da sam podnjeo tuzbu protiv poslodavca za putne troskove.Punomoć sam dao odvjetniku i on je to rijesavao.U ugovoru mi stoji da imam pravo na putne troskove jednom mjesecno.Prvostupanjska presuda je bila da mi pripada to sto trazim i da me se isplati.Županijski sud je ulozio žalbu na to da ja nisam uopce ni potrazivao putne troskove i da sam duzan platiti sudske troskove.Na to moj odvjetnik kaze da je to normalno i da oni samo kupuju vrijeme.Ja prilazem odvjetniku papirnato da sam trazio putne troskove i di me poslodavac odbijaja da sam imao osiguran smjestaj.Odvjetnik ne ulaze žalbu na drugostupanjsku presudu Županijskom sudu nego ulaze reviziju Vrhovnom sudu.Danas dobijem odgovor Vrhovnog suda gdje oni prakticki ni ne otvaraju slucaj,jer je revizija neosnovana,nedostaju neke osnove...i da ne razumiju sta je odvjetnik sa tim pitanjem koje je poslao u reviziji njima mislio "Dali meni pripadaju putni troskovi od mjesta sluzbe do mjesta stanovanja". I Vrhovni sud odbacuje reviziju.I tu sam ja kao duzan platiti troskove suda koje je drugostupanjski sud presudio.Sad me zanima dali ja jos mogu po tom pitanju sta poduzeti...troskovi nisu mali a znam da su sa istim ugovorima kao moj isplacivani putni troskovi...znam da sam zakinut ali kao da mi je odvjetnik kiksao...jednostavno nije u reviziji naveo ocito sve...neznam nisam strucnjak pa da mogu ja to presudit...dali ima netko tko bi mi mogao ovu presudu Vrhovnog suda malo obrazloziti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Maki1986DJ je napisao:

Odvjetnik ne ulaze žalbu na drugostupanjsku presudu Županijskom sudu nego ulaze reviziju Vrhovnom sudu

Na drugostupanjsku odluku nije moguće izjaviti žalbu,i upravo iz tog razloga je odvjetnik išao sa revizijom kao izvanrednim pravnim lijekom.

 

, Maki1986DJ je napisao:

Županijski sud je ulozio žalbu

Suprotna strana je uložila žalbu na prvostupanjsku odluku,a ne Županijski sud koji je odlučivao po žalbi.

 

, Maki1986DJ je napisao:

I Vrhovni sud odbacuje reviziju

Jel odbacuje rješenjem kao nedopuštenom ili presudom odbija kao neutemeljenom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija