Jump to content

teškoće u traženju posla u Splitu


merino

Preporučene objave

Dobro zar više nitko ne treba vježbenike? Pokušala sam i kucanjem od vrata do vrata, što mi je nekako bila zadnja opcija. Zašto je u Zagrebu tako lako naći posao? Reći ćete mi, veći je grad. No, taj veći grad ima i više studenata prava, te pridošlica koji su tu i došli trbuhom za kruhom..mnoge moje kolege su rezgnirano otišle u Zagreb, te pronašle posao u roku od 10 dana. Što se događa sa Splitom?! Posao je gotovo nemoguće naći - ako je toliko malo posla za sve, zašto nas tako masovno primaju na fakultet?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, to znam i ja. No, vjerujem da i u Zagrebu ima ljudi zaposlenih na isti način (svatko tko ima prijatelja, rođaka, sina kćer i sl., logično, ima prednost), pa ipak nema problema ni sa zapošljavanjem ostalih, niti sa zapošljavanjem pridošlica (a koji su studirali u drugim gradovima).

Pitanje glasi: jel Sizifov posao tražiti posao u ovoj struci u Splitu? Što da radim? Prekvalificiram se? Odselim? Ima li uopće nade? Kud sa svima nama? :cry:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posao u Splitu je teško naći isto kao i u Rijeci, Puli, Osijeku, Vinkovcima, Dubrovniku... ali, veliki ali !! ni u Zagrebu nije lako naći posao...

Upravo sve ovo što si gore pisala, stoji. Te kolege koje su se još i zaposlili, hajde, ali sve je teže.

Zagreb je zatrpan sa ljudima iz Slavonije i Dalmacije. E to je draga moja ta famozna decentralizacija koja nije vidjela ni "d" .

Sretno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo danas sam se čula sa još jednom prijateljicom, bezuspješno traži posao u Zagrebu. Uglavnom, sve te priče za Zg. su bile prenapuhane, nerealne.

Kažu iskustva nekih kolega, koji su obilazili zagrebačke urede, da su na svašta naišli. Većina odvjetnika ih je otperjavala sa velikim prezirom, čak su im i u face govorili "pa kaj vi mislite, dođete iz dalmacije ili slavonije i sada ćemo vas tu zaposliti, moš si misliti" ..

Jednostavno, jedan broj dipl.pravnika, neće nikada raditi kao pravnici...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

coathanger je napisao:

I ja se pitam kud sa svima nama! U Zagrebu više uopće nije lako naći posao, prošla su ta vremena. Imam više kolega koji su u Zg i rade svakake poslove, tamo je toliko pravnika tak da mislim da je velik pothvat i tamo tražiti posao. Vidjet ćeš kad dođeš!

 

Joj, nemoj mi to: "kad dođeš" :-(

Znam, svi žele u Zagreb, no ja nisam jedna od njih. Jest lijep, velik grad s hrpom mogućnosti, no meni se ne seli..meni bi tu bilo sasvim dobro da..da ima posla ;-)

No, što se tiče i tebe i svih koji kažu da nije ni tu lako naći posao..ne vjerujem vam. Znam svoje prijatelje koji su gore u roku od 7 - 10 dana našli posao. Sad, oni su možda samo bili lucky, ali na taj način u Splitu ne možeš biti lucky. Ide mi sve to strašno na živce, osjećam se bespomoćno, gotovo sam rezignirana, kako je počelo, možemo Dalmaciju slobodno "zaključati" zimi i "otključati" samo ljeti. Pretužno, perspektive niotkud.

Jedino što znam da je u Zagrebu drugačije, a da je gore, barem u pogledu posla, je tretman prema vježbenicima (odvjetničkim). Naime, kako čujem, prilično ih "izrabljuju"..no to su sve priče..a ovdje te baš nitko ne bi i izrabljivao i za to ti još platio.

Bah..dođe mi da tu stavim oglas...jel ovo uopće čita ikoji odvjetnik kome trebaju vježbenici?! Sumnjam :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čekaj malo, ja sam iz jednog lijepog grada iz Slavonije kojeg jako volim i ne želim se seliti jer ovdje imam sve a u Zg ništa, no, diplomirala sam prije 9 mjeseci a još nemam posla. Tražila sam na sve strane, javljala se na sve oglase...odvjetnici u Zg su zahtijevni, a nisu naklonjeni prema pridošlicama. Jedna odvjetnica me je sažaljivo pitala pa kako ću se ja tu snaći, pa kao, nije ovo za mene kad nisam iz Zagreba, i takve banalnosti. Meni više nije bitno gdje ću se zaposliti, već da radim u struci, eto tako stoje stvari! A svim kolegama čestitam koji su se zaposlili u Zg! Ne želim nikog obeshrabrivati, kamo sreće da se svi zaposlimo, to smo i zaslužili nakon svega, ali ja samo iznosim svoja iskustva! 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, vidim da je svuda teško, izgleda da "zaključavanje" predstoji svim dijelovima RH, osim Zagrebu. Nisam imala pojma za takvo iskustvo, kažem ti, sve moje kolege koje su otišle "gore" trbuhom za kruhom, našle su kruh :-) , odnosno, našle su posao bez ikakvih problema, vrlo brzo. No, kako vidim, nije tako baš svima... Žao mi je. Ti si došla do toga da bi radila bilo gdje samo da je u struci - ja već razmišljam o onom bilo gdje, makar mi i prekvalifikacija bila potrebna, npr. u novinare ili nešto slično...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

 

Slažem se s kolegicom da je u Splitu jako, jako, jako i opet jako teško naći posao.

Ja sam diplomirala u Splitu, odradila đžabe praksu, položila pravosudni i opet nisam mogla naći posao u Splitu.

Javljala sam se na svakojake oglase, pa čak sam počela tražii posao izvan struke. A onda sam počela tražiti po malim gradovima okolo Splita i napokon našla posao (kojeg obožavam)

Slažem se da u Splitu rade isključivo veze, posebice u odvjetništvu, sudovima i državnim tijelima. Jedino što u Splitu ostaje jeste uguravanje u neke male privatne firme.

 

Naime, istina je da se u Zagrebu puno lakše nađe posao. Samo teško je odlučiti se na takav korak, a iskreno mislim da onaj tko nije vezan za Zagreb,inače, ne treba tamo ni odlaziti, nego je potrebno samo malo ugurati se pod nekakve male oglase za neka druga mjesta izvan Splita. Zadar, Šibenik, Makarska, Trogir. Tu ima posla, samo se o njima ne priča koliko u Spitu. Kad se u Splitu pojavi nekakav natječaj onda svi o njemu bruje, a ustvari taj posao je netko drugi čekao barem godinu dana.

 

Svakako ne treba gubiti nadu, jer posao će doći, samo treba naći način da to vrijeme nazovimo ga čekanja prođe puno kvalitetnije od onoga što se čini.

Samo hrabro naprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja odradio godinu i pol besplatno kao volonter na sudu, polozio pravosudni iz prvog puta i evo godinu i pol bez posla. Nemam novaca da radim besplatno u odvjetnika pa cu vjerojatno morat prihvatit sve, iako ni bilo kakvih drugih poslova nema. Naravno, pokusat cu naci bilo sto van struke. sve u svemu, jako lose.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Frodo je napisao:

Ja odradio godinu i pol besplatno kao volonter na sudu, polozio pravosudni iz prvog puta i evo godinu i pol bez posla. Nemam novaca da radim besplatno u odvjetnika pa cu vjerojatno morat prihvatit sve, iako ni bilo kakvih drugih poslova nema. Naravno, pokusat cu naci bilo sto van struke. sve u svemu, jako lose.

 

To u St-u ili...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

merino je napisao:

Da, pa u tome je stvar..ministarstva, uredi, sve je gore! Evo sad traže za Ured nacionalnih manjina, neki dan je Ministarstvo pravosuđa tražilo novih 10, a još se traže i odvjetnički vježbenici...

 

 

Pa ti ne znaš ni natječaj pročitati... Vježbenike traže u samom ministarstvu pravosuđa u Zagrebu, kao i u uredu za nacio.manjine u Zagrebu a ne u Splitu, fantomu jedan.

Tu i tamo, u prosjeku jedan do dva odvjetnika traže vježbenike, ali u Zagrebu, za Split ne znam. Evo traži ti Silvije Degen vježbenika za ured u Zaprešiću.

Nemoj nezaposlene obmanjivati...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

monti je napisao:

merino je napisao:

Da, pa u tome je stvar..ministarstva, uredi, sve je gore! Evo sad traže za Ured nacionalnih manjina, neki dan je Ministarstvo pravosuđa tražilo novih 10, a još se traže i odvjetnički vježbenici...

 

 

Pa ti ne znaš ni natječaj pročitati... Vježbenike traže u samom ministarstvu pravosuđa u Zagrebu, kao i u uredu za nacio.manjine u Zagrebu a ne u Splitu, fantomu jedan.

Tu i tamo, u prosjeku jedan do dva odvjetnika traže vježbenike, ali u Zagrebu, za Split ne znam. Evo traži ti Silvije Degen vježbenika za ured u Zaprešiću.

Nemoj nezaposlene obmanjivati...!

 

Jesi ti glup ili ti noge smrde? Prvo ja sam žensko, što naravno, uopće nije bitno za ovaj post, al meni je važno :-P

Drugo, namjerno sam ti sve citirala, da pročitaš još jednom, pa da shvatiš koliko si upravo ispao blentav! Odgovarala sam onom prije da je problem što je "sve gore", dakle u Zagrebu i navela natječaje koji se upravo održavaju za dobivanje posla vježbenika u Zagrebu!! Zato se i žalim!

 

Nadam se da je ovaj gaf rezultat iscrpljenosti traženja posla, inače stvarno....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija