Jump to content
ChosenOne

Promjena stalne adrese

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Imam stalnu adresu u Rijeci, s time osobna i vozacka glase na tu adresu, selim se za stalno u Njemacku, treba li tamo u ambasadi mijenjati vozacku dozvolu zbog promjene stalne adrese?

Unaprijed hvala.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 18 sati , ChosenOne je napisao:

Imam stalnu adresu u Rijeci, s time osobna i vozacka glase na tu adresu, selim se za stalno u Njemacku, treba li tamo u ambasadi mijenjati vozacku dozvolu zbog promjene stalne adrese?

Zamjenit ćeš vozačku kod onih koji je u Njemačkoj izdaju.Rok je 6-12 mjeseci(kod njih ćeš provjerit)

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio DennyC
      Pozdrav i poštovanje. 
      Zanimalo me vec dugo vremena par pitanja koja muce svakog ko se odluci na privremeni ili tarjni odlazak iz Hrvatske, pitanja su vezana za pravo, poreze, zdravstveno osiguranje i boraviste. Pa bi ovdje iznjeo nekoliko vjecnih pitanja iseljenika u nadi da ce netko s ovog foruma znati odgovore na ova pitanja. Zahvaljujem unaprjed svima.

Sve pocinje 2016 kada sam se odlucio otici iz HR pokusati zapoceti zivot u drugoj drzavi EU. Naime otisao sam u poreznu i u mup na šalteru naravno niko nije imao pojma sta ja trebam raditi, dali trebam odjavit boraviste, poreznu karticu, sta je s osobnom, sta je s zdravstvenim osiguranjem, sta je s icim. Ako neznaju oni kako bih znao ja? odlucio sam otici bez da sam ista napravio, jer informacije nisam dobio. Sada povremeno dolazim u HR. I svako malo citam clanke o kaznama oduzimanjima osobnih i kojekakvim glupostima.

Pa me zanima a i mnoge koji su u istoj situaciji par pitanja:
      1. Sto tocno napraviti i kome se javiti kad se napusta HR, porezna mup ko kako zasto? I sto napraviti osoba koje je vise godina vec vani a nije napravila nista od toga, koje su posljedice i kazne ili sl? I kome se obratiti da se to sve legalno sredi?

2. Zdravstveno osiguranje - dali gubimo ili negubimo pravo na zdravstveno osiguranje, samo po sebi ako sam dobro razumio svaki hrvatski drzavljanin ima besplatno zdravstveno po defaultu a dopunsko osiguranje sam placam i dan danas stoga zasto nebih imao pravo koristiti HR zdravstvo? I dalje imam HR osobnu i putovnicu, HR sam drzavljanin i placam svoje osiguranje. Takodjer na stranicama EUa sam procitao da osoba moze imati zdravstvo u samo jednoj drzavi EU ili sl, ja u inozemstvu placam svaki pregled i nemam zdravstveno osiguranje, stoga neznam dali i dalje imam pravo na Hrvatsko zdravstveno osiguranje kao jedino osiguranje koje imam i placam? I ako nemam na njega pravo? Kako se javiti kome i otkazati? takodjer mi koji smo vani vec par godina? dali moramo platiti kakvu naknadu ili kaznu jer smo zivili u drugoj drzavi a koristili zdravstvo u HR ponekad?

3. Porez. Dali treba odjavljivat ili nesto radit s poreznom karticom u HR? Dali moram placati ikakve naknade i razlike u porezu na zaradjen novac u inozemstvu? Dali Hrvatska ima ikakvo pravo na ista od toga? Koja je procedura kog povremenog rada u HR i povremenog vani?
      Npr osoba radi u Njemackoj 6mj i vrati se radi sezonu u HR 3mj. Iz obje drzave dobije povrat poreza. Dali mora javiti Njemackoj da je 3mj radio u HR i koliko je zaradio i dali to utjece na iznos povrata poreza u toj drugoj drzavi? I obrnuto?

Malo sam zakomplicirao ali nadam se da su pitanja donekle jasna.

Zahvalio bi svima koji si daju truda procitati i pomoci meni i brojnima koji smo izgubljeni u tim svim papirima i pravilima koja nekuzimo.

Zahvaljujem srdacan pozdrav
    • objavio Adrega
      Pozdrav, 
      Majka sam malodobnog djetet od 9 godina koje je nakon razvoda 2012.g. povjereno na skrb i odgoj meni. Ocu je odredena alimentacija od 908,30kn mjesecno. Otac se prije dvije godine preselio u Njemacku i prije 13 mjeseci prestao placati alimentaciju za dijete. Nazalost, imam samo neke njegove brojeve mobitela i zadnje dvije adrese gdje je bio prijavljen, ali ne i trenutacnu. Nemam nikakve druge informacije. Cak ni njegov OIB. 
      Na koji nacin mogu pokreniti ovrhu i natjerati da placa alimentaciju?  Mislim da ima i neke nekretnine u Hrvatskoj. Koliko sam razumjela nadlezan je sud u Hrvatskoj. Koja je procedura s obzirom da je presuda postala pravomocna 2012.g?
      Hvala puno, 
      Adrega

• objavio Darko_1969
      Mora li otac i dalje plačati alimentaciju za dijete nakon 18 g života, koje živi van HR, konkretno u njemačkoj i nema nikakav kontakt sa djetetom. Molim pojašnjenje članka 290 (stavak 1, 2 i 3), kao i pojašnjenje članka 291 stavak 2. Postoji li neki interni ugovor između HR i NJ ili HR i EU koji se bave istom temom...
  • Online korisnici

• Napravi novi...