Jump to content

Zakonski nasljednici


mimosa

Preporučene objave

Prije 3 minuta, mimosa je napisao:

ona zivi u tom stanu, znaci mora se prodat i podijelit

To je več nešto drugo,a što će te riješavati nakon pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju.

 

Prije 4 minuta, mimosa je napisao:

sta je sa ev racunu na banci za koji ja ne znam, to je njeno ili? 

Iz Zakona o nasljeđivanju

IMG_20181118_191220_576.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I još mi nije jasno, uvijek se govori ako stan nije zaradjen u braku nego je dobiven nasljedstvom da na to supruga nema pravo, a sad kao imamo ista prava, ok nek je tako ali onda postoje različita tumačenja, npr ja ostavim stan svom sinu, on se oženi i ona nakon par godina dijeli stan sa mojim sinom ako ja umrem? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Matrix je napisao:

To je več nešto drugo,a što će te riješavati nakon pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju.

 

Iz Zakona o nasljeđivanju

IMG_20181118_191220_576.jpg

 

Prije 4 minuta, Matrix je napisao:

Ovo iz razloga što miješate nasljeđivanje i institut bračne stečevine.

Pa zato pitam jer ne razumijem, po čemu ona ima ista prava ako je to moj deda ostavio mom tati, oni zajedno zive u tom stanu 2 godine, otkako je deda umro a sad i tata, nije bitno ali jednog dana ja zelim da moj stan bude od mog sina i nikog više jer sam ga ja darovala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, mimosa je napisao:

Pa zato pitam jer ne razumijem, po čemu ona ima ista prava ako je to moj deda ostavio mom tati

Jer je nasljedila vašeg tatu.

IMG_20181118_193341_724.jpg

IMG_20181118_193256_356.jpg

IMG_20181118_193218_441.jpg

 

Prije 25 minuta, mimosa je napisao:

npr ja ostavim stan svom sinu, on se oženi i ona nakon par godina dijeli stan sa mojim sinom ako ja umrem

Pogrešan zaključak,vaša smrt sa citiranim nebi imala nikakve veze,niti eventualna snaha ima osnov da konkretnu imovinu dijeli da vašim sinom,no ako ista nadživi vašeg sina,tada je ona nasljednik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

To je več nešto drugo,a što će te riješavati nakon pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju.

 

Iz Zakona o nasljeđivanju

IMG_20181118_191220_576.jpg

 

, Matrix je napisao:

Ovo iz razloga što miješate nasljeđivanje i institut bračne stečevine.

Pa zato pitam jer ne razumijem, po čemu ona ima ista prava ako je to moj deda ostavio mom tati, oni zajedno zive u tom stanu 2 godine, otkako je deda umro a sad i tata, nije bitno ali jednog dana ja zelim da moj stan bude od mog sina i nikog više jer sam ga ja darovala

 

Desilo se nesto neočekivano, maćeha kaze da je moj otac taj stan u obiteljskoj kuci u koji su doselilo pred 3g ostavio njoj ugovorom o dozivotnon uzdrzavanju, dakle svoju kćer je tim sutnuo zar ne? Ne postoji probijanje? Valjda su takvi očevi kad se razvedu, a nakon njene smrti jednog dana kome pripada jer ona nema nikog, totalno sam u šoku, iskreno, to je nasa djedovina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, mimosa je napisao:

 

Pa zato pitam jer ne razumijem, po čemu ona ima ista prava ako je to moj deda ostavio mom tati, oni zajedno zive u tom stanu 2 godine, otkako je deda umro a sad i tata, nije bitno ali jednog dana ja zelim da moj stan bude od mog sina i nikog više jer sam ga ja darovala

 

Desilo se nesto neočekivano, maćeha kaze da je moj otac taj stan u obiteljskoj kuci u koji su doselilo pred 3g ostavio njoj ugovorom o dozivotnon uzdrzavanju, dakle svoju kćer je tim sutnuo zar ne? Ne postoji probijanje? Valjda su takvi očevi kad se razvedu, a nakon njene smrti jednog dana kome pripada jer ona nema nikog, totalno sam u šoku, iskreno, to je nasa djedovina

Molim odgovor 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mimosa je napisao:

Desilo se nesto neočekivano, maćeha kaze da je moj otac taj stan u obiteljskoj kuci u koji su doselilo pred 3g ostavio njoj ugovorom o dozivotnon uzdrzavanju, dakle svoju kćer je tim sutnuo zar ne? Ne postoji probijanje?

Na upit vam je odgovoreno u drugoj temi.Ovdje

 

, mimosa je napisao:

Valjda su takvi očevi kad se razvedu, a nakon njene smrti jednog dana kome pripada jer ona nema nikog, totalno sam u šoku, iskreno, to je nasa djedovina

Trenutkom njene smrti,imovina prelazi na njene nasljednike,ako nema bliže rodbine,pozivaju se oni daljnji,i tako sve dok se ne utvrdi da nema nikog,kad svu njenu imovinu tad nasljeđuje Općina.

Naravno ovo sve pada u vodu ukoliko ista za života odluči pravno raspolagati imovinom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija