Jump to content

J.d.o.o nikad nije radio, ni jedan dan.


Bald

Preporučene objave

Dakle, u svibnju 2015., u "nasljedje" mi je nakon privatnog prekida sa partnerom ostao zajednicki j.d.o.o, na mojem imenu.( kojeg sam naivno otvorila, u dobroj namjeri da pomognem i budem samo formalno ime na papiru, jer partner nije mogao otvoriti...) Kako se nas privatni odnos prekinuo u vrijeme osnivanja j.d.o.o, ono nikad nije zazivjelo. Nema ni otvoren racun u banci. Htjela sam odmah likvidirati j.d.o.o, no, bivsi partner je inzistirao da se saceka tri godine do brisanja iz sudskog registra. I, evo, prosle su tri godine, on je odleprsao a ja sam dobila prekrsajni nalog radi nepodnosenja financijskih izvjestaja...iako se apsolutno nista nije radilo, nista. Za prvu pomoc malo sam citala online o cemu se ustvari radi i sto mi je ciniti prije nego javim bivsem partneru "veselu vijest" u nadi da ce preuzeti odgovornost...Ma, platit cu i sama samo da se vise maknem iz svega toga.  Koliko sam pohvatala, j.d.o.o ce se stvarno izbrisati iz sudskog registra nakon tri godine neaktivnosti? Na prekrsajnom nalogu pise da trebam uplatiti 2/3 iznosa? Mogu li se zaliti na prekrsajni nalog s obzirom da j.d.o.o ni dana nije radio? Ili ako to platim, jeli to to? Gotovo sa j.d.o.o i drzavom? Ili moram pokrenuti ipak postupak likvidacije? Ili mogu li j.d.o.o kad platim pokloniti nekome? Zeli li uopce itko tako nesto? Hrpa mi je pitanja u glavi. Silno zelim zavrsiti tu pricu. Naucila sam lekciju ( ne potpisuj ni iz ljubavi nista...).

Unaprijed se zahvaljujem  na  moguce konstruktivnim i konkretnim odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija