Jump to content

Oštećen za radni staž


ivan0605

Preporučene objave

Poštovani .

Pregledavajući moju dokumentaciju vezanu za mirovinu , uvidio sam propust gdje sam oštećen za 14 mjeseci radnog staža. Naime , prije rata sam bio zaposlen od 25.07.1984.- 15.03.1987.(zbog odlaska u bivšu vojsku). Od 11.03.1988. vraćam se u bivšu radnu organizaciju , gdje mi se vodi radni staž do 09.01.1993. napominjem da sam od 18.10.1991. otišao u  pričuvni sastav 109.Vinkovačke brigade , a od 01.12.1992. pristupam 5 GBR . Znači od 09.01.1993. potpisujem  prvi ugovor kao djelatna vojna osoba i u djelatnom sastavu sam neprekidno do umirovljenja 01.07.2009. godine . U djelatnom sastavu postajem dočasnik HV-a i raspoređen sam na mjesto zap.desetine , a kasnije 1 dočasnika voda. Napominjem da sam u djelatnom sastavu po RASPOREDU BIO PIONIR-KASNIJE PIROTEHNIČAR gdje sam ostvario staž 12/18. Na kraju kada sve zbrojim ( staž u civilstvu , dupli staž od 18.10.1991.-30.06.1996. do kada je priznato ratno stanje , te uvećani staž zbog obnašanja vezanog za poslove razminiranja - priznato mi je 34 godine radnog staža umjesto 35 godina i 2 mjeseca . Molio bih Vas kome da se obratim za ispravak greške , jer kada vidim da se onima koji su razarali Hrvatsku priznaje staž u agresorskoj vojsci i miliciji , želim i pošteno upisan radni staž .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav kolega sa VK ratista i 5 GBR. Imao sam isti slucaj, trebas u HZMO podnijeti zahtjev za ispravkom radnog staza, najbolje uz obrazlozenje kao sto ste nama tu predocili. Sigurno Vam jedan dio staza ne vode (meni su "zaboravili" uvrstiti staz iz 204 brigade, a za 5 GBR su racunali 12/16, a trebalo je 12/18, naravno da su na kraju sve tocno izracunali).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija