Jump to content

Preporučene objave

Poštovani!

Mama mi je bila vlasnica obrta(jednostavne usluge) nakon njezine smrti obrt je nastavio voditi privremeni poslovođa zato sto sam ja student i nemam stručnu spremu.U meduvremenu sam se i sama osposobila u obrtničkoj komori i sada cekam rješenje o nasljeđivanju s kojim cu u uredu državne uprave ja naslijediti obrt.

Molim Vas da mi kažete sto ce se točno dogoditi tim nasljeđivanjem jer obrt ce nastaviti raditi normalno kao do sad samo što ću ja biti vlasnik,dolazi li do prijenosa obrta ili prestanka obrta (jer mi je sluzbenik u uredu državne uprave rekao da ja zapravo otvaram novi obrt a da se stari zatvara sto meni bas ne zvuci ispravno)te koje ce biti moje duznosti nakon toga prijenosa/nasljeđivanja obrta prema poreznoj, mirovinskom i zdravstvenom sto se obavještavanja tiče,treba li ponovno  ispunjavati sve obrasce i nositi svu dokumentaciju kao kod potpuno novog obrta ili je ipak nesto jednostavnije.

Pretražila sam sve članke,forume,poslala sam mail obrtničkoj komori,nista nisam saznala, knjigovođa nije siguran što sve treba...

Molim Vas za pomoc...

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio theredbedroom
      Lijep pozdrav,
      Zamolila bih informaciju u vezi otvaranja paušalnog obrta i upisa djelatnosti NKD 90.03 Umjetničko stvaralaštvo.
      Naime, moju djelatnost mogla bih izvršavati i putem NKD 74.10 Specijalizirane dizajnerske djelatnosti, međutim htjela bih upisati i gore spomenuto Umjetničko stvaralaštvo.
      Osoba na Odjelu za gospodarstvo mi je rekla da navedeno nije moguće upisati kao djelatnost paušalnog obrta (da se ta djelatnost ne može na taj način oporezivati), međutim pretragom obrta po finifo.hr vidim veliku količinu obrta koji isto imaju upisano. Također, vidjela sam i ovdje na forumu da su ljudi naveli Umjetničko stvaralaštvo, uz druge djelatnosti koje bi obavljali (dok su tražili razne savjete u vezi obrta), te da nitko u odgovoru nije spomenuo da isto nije dozvoljeno.
      Možete li mi reći da li zaista nije moguće upisati djelatnost 90.03 Umjetničko stvaralaštvo u paušalni obrt, ili mi je osoba iz Gospodarskog dala krivu infomaciju?
      Najljepša hvala unaprijed
    • objavio lusylu
      Imam pitanje u vezi otvaranja paušalnog obrta.
      završila sam školu za dizajnera ojeće te bi sada putem programa samozapošljavanja otvorila obrt pa me zanima dali za otvaranje paušalnog obrta pod šifrom 74.10 specijalizirane dizajnerske djelatnosti je potreban majstorski ispit?
    • objavio Shinzon
      Pitanja u vezi paušalnog obrta koji nije u sustavu PDV-a. Čitam da prilikom poslovanja s inozemstvom, iako obrt nije u sustavu PDV, potrebno je dobiti PDV broj.
      Primjer prvi:
      Preko Google AdSense-a se zaradi 1000kn i sad je to potrebno isplatiti na račun obrta koji nije u sustavu PDV-a. Je li na ovih 1000kn potrebno platiti PDV?
      Primjer drugi:
      Preko Google Ads-a se želi oglašavati i obrt ima trošak 1000kn. Je li na ovih 1000kn potrebno platiti PDV?
      Primjer treći:
      Obrt kupi preko AliExpressa artikal za 100kn koji dropship-a. Je li na ovih 100kn potrebno platiti PDV?
      Hvala na odgovorima!
    • objavio DB123
      Pozdrav svima,

koliko iznosi dopuna djelatnosti za firmu i koliko za obrt?

Unaprijed hvala.
    • objavio JureM
      Pozdrav ljudi,

Zanima me dali je legalno da ti neki internet servis ili tvrtka preko koje zarađuješ (naprimjer prodajom 3d modela na internetu - Turbosquid) uplaćuje zarađeni novac na privatni/osobni tekući račun pored činjenice da posjeduješ paušalni obrt sa žiroračunom? Dali je to zapravo glupo, iligalno ili jedno i drugo?

Lijep Pozdrav
  • Online korisnici

No members to show

• Napravi novi...