Jump to content

Kako spriječiti tužbu


309

Preporučene objave

Poštovanje,

Kuća u kojoj suvlasnici svaki u 1/4 dijela kuće(moja majka,brat ,sestra i moja malodobna kći koji je u ugovoru kao njezin skrbnik naveden moj suprug). Ja sam svoju četvrtinu darovala kćeri jer sam se bojala da zbog duga prema banci prema kreditu ne sjednu na cijelu kuću. Ja kao darovatelj nisam navedena i kao skrbnik djeteta. Sada je tu problem. Proces rastave je u tijeku i suprug sada potražuje upravo tu cetvrtinu da mu se isplati ili da mu se plaća najam jer on ima na to kao pravo da djetetu nedamo prihode od mogućeg najma. Kakva je procedura i kako se mogu ostali suvlasnici zaštitit?

Zahvaljujem unaprijed!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!

Sudski on nije njezin skrbnik samo je u darovnom ugovoru on naveden kao njezin skrbnik,a pošto sam ja nju darovala da li sam mogla i ja biti isto potpisana kao njezin roditelj skrbnik?

Kuća se ne može podjeliti na 4 jednaka dijela i kako može on znati koji dio njoj pripada?

Da li ja mogu tražiti pobijanje darovnog ugovora?

Unaprijed se zahvaljujem  

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , 309 je napisao:

i kako može on znati koji dio njoj pripada?

Radi se o idealnom dijelu,što će reči da je njena 1/4-ina u svakom dijelu kuće.

 

prije 7 sati , 309 je napisao:

Da li ja mogu tražiti pobijanje darovnog ugovora

Za odgovor na upit su potrebne dodatne informacije;

1.pri darovanju,jel predmetna imovina predata u posjed obdarenika,odnosno skrbnika.

2.jel ugovor sačinjen u obliku javnobilježničkog akta

 

Ovo iz razloga sljedećeg

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

no kako je suprug djetetov skrbnik,jasno je da će on poduzimati pravne radnje u ime djeteta.

da malo pripomognem dodatnim pitanjem koje možda sve rješaava.....jel nije majka isto skrbnik djetetu bez obzira što nije navedana i ako je,može li se naknadno upisati....a pogotovo što je proces rastave u tijeku pa kod velike večine dijete bude kod majke ,pa shodno tome mijena li i ta činjenica oko prava na raspolaganje djetetovom imovinom....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Matrix je napisao:

Radi se o idealnom dijelu,što će reči da je njena 1/4-ina u svakom dijelu kuće.

 

Za odgovor na upit su potrebne dodatne informacije;

1.pri darovanju,jel predmetna imovina predata u posjed obdarenika,odnosno skrbnika.

 

2.jel ugovor sačinjen u obliku javnobilježničkog akta

 

Ovo iz razloga sljedećeg

 

 

1.imovina nije predana u posjed obdarenika

2.ugovor nemam ali u zk-u je upisan kao suvlasnik u 1/4 dijela kuće i dvorišta.

Kopiju ugovora mogu tražiti na gruntovnici?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, Mister-X je napisao:

da malo pripomognem dodatnim pitanjem koje možda sve rješaava.....jel nije majka isto skrbnik djetetu bez obzira što nije navedana i ako je,može li se naknadno upisati....a pogotovo što je proces rastave u tijeku pa kod velike večine dijete bude kod majke ,pa shodno tome mijena li i ta činjenica oko prava na raspolaganje djetetovom imovinom....

A što ako je u jednoj nekretnini( stan) vlasnik upisano malodobno dijete a roditelji doživotni uživaoci koji roditelj ima pravo biti u tom stanu sa djecom?

Proces rastave ali jedan roditelj je uzeo za pravo si da bude u tom stanu a dr. roditelj mora ići sa djecom u podstanare

Da li roditelj koji je podstanar (radi ali sa dvoje djece i u posjedu ima nekretninu u vlasništvu u kojoj nema uvjete za život)može zakonski potraživati plačanje polovice iznosa za najam,i šta ako je ta osoba nezaposlena?

Zahvaljujem

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Postavljam pitanje koje me muči jer suprug želi ako zbog dobrobiti djece da napišem izjavu koju ovjeravam kod javnog bilježnika i sa kojom  u gruntovnici se ja brišem kao doživotni plodouživatelj. Vlasnik stana je malodobna kći kojoj je baka prije 8 godina darovala stan a mi kao roditelji upisani kao doživotni plodouživatelji.

Da li suprug ako je u sporazumnom dogovoru  može biti u tom stanu sa drugim djetetom i bakom, a ja sa njom koja je vlasnica nekretnine da idem u podstanare?

Mogu li tražiti da se kći i ja kako financijski osiguramo s njegove strane? Ja sam zaposlena sa minimalnom plaćom i to ću teško plaćati.

 

I da li baka može zatražiti poništenje darovnog ugovora zbog nekih razloga?

Hvala na odgovoru

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija