Jump to content

Ovrha


Kata81

Preporučene objave

Molila bih pouzdan odgovor,imam ovrhu dinersa koja je sjela na primanja u 1mj ove godine.Kako vec imam kredit(administrativnom zabranom) i on ima prednost naplate,ovrha je stavljena u red cekanja za naplatu.Do sada nisam uspjela nista uplatiti na taj racun,ali u planu mi je od nove godine krenuti da se toga sto prije rijesim.Zanima me moze li diners pokrenuti jos nesto protiv mene za naplatu duga.Nekretninu nemam.

Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Automobil je na mužu,a ne razumijem na kojim to svim računima.Imam samo jedan račun otvoren i to je taj na koji primam placu.Da,morali bi cekati 9 godina,a znate li mozda sto to tocno od pokretnina mogu uzeti.Odnosno sto je izuzeto od moguce ovrhe.I sto ako je vrijednost automobila znatno veca od iznosa vrijednosti ovrhe?

uređeno: od Kata81
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Prije 5 minuta, Kata81 je napisao:

Automobil je na muža

Odnosno sto je vrijednost automobila znatno veca od iznosa vrijednosti ovrhe?

Ako rješenje o ovrsi glasi samo na Vas, tada suprugov automobil ne može biti predmet ovrhe.

Prije 8 minuta, Kata81 je napisao:

ne razumijem na kojim to svim računima.Imam samo jedan račun otvoren i to je taj na koji primam placu

Postoji ovrha na plaći koja se dostavlja poslodavcu i postoji ovrha na svi računima koja se dostavlja Fini na provedbu.

Prije 9 minuta, Kata81 je napisao:

znate li mozda sto to tocno od pokretnina mogu uzeti.

Pogledajte čl.135. Ovršnog zakona, jer je detaljno navedeno sve što ne može biti predmet ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tom slučaju imate ovrhu na novčanim sredstvima, a ne na plaći. Svakako, ovrhovoditelj će neko vrijeme čekati, a potom je moguće da sa promjenama predmeta i sredstva ovrhe npr. na pokretninama, pokuša vršiti na Vas pritisak, a sve kako bi se što prije namirio. Također, ako po Dinersu blokada bez ikakve naplate, bude duže od 3. godine na Fini, tada će ih Fina sama isknjižiti iz redoslijeda čekanja, pogledajte čl. 12. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima (novi je NN 68/18)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na detaljnom odgovoru.S obzirom da živimo kod muževih roditelja u kuci,zajedno s njima,ne bi mi bilo bas zgodno da mi netko dolazi plijeniti imovinu.Ako slucajno do toga i dođe,ne postoji nikakva mogucnost da popisuju svekrvine stvari,samo ono sto je u "nasem" (citava nekretnina je na svekrvi)dijelu kuce??iako citajuc ovaj clanak sto ste mi rekli 135,nema se bas puno toga onda za uzeti.

uređeno: od Kata81
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira što ste blokirani, ukoliko ste u mogućnosti, slobodno im predložite da bi na nekakav način otplaćivali dug, a onda po otplati da se oni povuku sa Fine. Nemate što izgubiti sa ovom ponudom, jedino možete pokazati dobru volji, a sve s ciljem da Vam ne nastaju daljnji troškovi u slučaju promjene predmeta i sredstva ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija