Jump to content

Obveze HEPa


Dream121

Preporučene objave

Postovani,

 

Predao sam hepu svu potrebnu dolumentaciju i platio iznos koji su trazili za prikljucak. Sada smo u fazi da hep mora izaci u kopati struju do moje ograde.

 

Oni su meni rekli da trenutno nemaju kooperante koji ce im kopati i da ce mi tek na godinu mocu dovest prikljucak. Placeno je prije vise od mjesec dana. Dali po ugovoru ili zakonu HEP ima nekakav rok za prikljucak tj da izvedu radove? Sta mogu da ucinim jer zbog ovog oduzivanja ja imam gubitak prihoda koje nemogu ostvariti dok nemam struju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako je sasvim svejedno jeste li postupak priključenja započeli po Općim uvjetima za opskrbu el. energije ili po Uredbi o izdavanju energetskih suglasnosti i utvrđenja uvjeta i rokova priključenja na elektroenergetsku mrežu, trebali ste sklopiti i imati Ugovor o priključenju u kojem je među ostalime, a prema navedenim propisima iznad, naveden i rok priključenja kao i uvjete jednostranog raskida ugovora. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, Dream121 je napisao:

Posto sam ja u njemackoj a papiri u hrvatskoj, to je standardan ugovor koji svatko mora imate kod prikljucenja?

Ovisno o vrsti priključenja, može biti i Ponuda o priključenju koja se prihvačanjem od strane korisnika (npr. uplatom iznosa priključenja) smatra Ugovorom o priključenju.

Prije 43 minuta, Dream121 je napisao:

Dali je tu rok mjesec dana?

Rok ovisi o složenosti radova u postupku priključenja.

Prije 45 minuta, Dream121 je napisao:

Te kakve opcije imam, sta imam sa raskidom ugovora, pa treba mi struja?!

Vidjeti što imate od papirologije za priključenje, rokove. Taržiti pismeno očitovanje ODS-a ukoliko su rokovi probijeni ili nisu navedeni, te uputiti prigovor ili žalbu HERA-i (Hrvatskoj energetskoj agenciji).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala to su vec neke informacije skojim mogu radit.

 

ja sam njima vec pisao i molio ljubazno da se drze rokova i obaveza koje imaju po zakonu i ugovoru a ja sam dobio odgovor:

Poštovani,
Predmet je u obradi. Priključak će biti izgrađen u najkraćem mogućem roku.

Srdačan pozdrav

Sad ja neznam sta im to treba znaciti, misle mozda najkraci moguci rok na godinu dok nadju kooperante ili misle da ce nekako jos napravit do kraja godine?!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija