Jump to content

Skrbnistvo


AG011

Preporučene objave

Pozdrav! Hitno trebam savjet ako itko moze pomoci. Naime,dijete od mog izvanbracnog partnera je u domu. Oduzeto je na rok od god dana-taj rok izlazi u 3.mj. S obzirom da sada zivimo skupa a to je bio i uvjet i da smo se mucili da sve realiziramo sto prije nismo bili u mogucnosti odlaziti mu u posjete konstantno. Sada su u domu rekli da su komisiji predlozili da dijetetu nadju udomiteljsku obitelj. To ne dolazi u obzir jer zelimo dijete nazad. Sto mozemo napraviti da zaustavimo taj proces i sto prije vratimo dijete? Predati zahtjev sudu? Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je samo prijedlog djelatnika doma..

Radi se o privremenom smještaju u dom nakon kojeg roka će se ponovno donositi odluka što će dalje biti sa djetetom, no sve će ovisiti o Vama i Vašem ponašanju, tj. kontaktiranju sa djelatnicima doma, sa djelatnicima nadležnog CZSS, kao i obilasku djeteta, te Vašim uvjetima za smještaj djeteta...

Zbog toga otiđite u nadležni CZSS kao i u dom u kojem je dijete smješteno, pričajte i surađujte sa djelatnicima i pokažite da imate najbolje namjere, kao i da ispunjavate sve uvjete za smještaj i dobrobit djeteta, kako bi Vam dijete bilo vraćeno...

Znači, otiđite u nadležni CZSS, izrazite želju za povratkom djeteta Vama, surađujte sa njima, dokažite im da imate najbolje namjere kao i uvjete za povratak djeteta Vama, a također otiđite do soc. radnice koja vodi dijete u domu (što je još bitnije), pričajte sa njom, izrazite žaljenje što, iz opravdanih razloga, niste bili u mogućnosti ispunjavati svoje obveze obilaska djeteta i izrazite želju za povratkom djeteta Vama...

Inače, niti povratka djeteta Vama, kao ni bilo koje drugo rješenja za dijete nije moguće bez sudske odluke, sud je taj koji će donijeti odluku, a ovo je samo prijedlog djelatnika doma...

Sretno Vam...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Socijalna radnica u domu od pocetka nije uopce susretljiva ali kao sto kazete sud donosi odluku a mi cemo dati sve od sebe da dijete sto prije vratimo kuci. Hvala vam puno! Lp

 

Zaboravila sam nadodati u pitanju..kada sam dobila odobrenje za ostvarivanje osobnog kontakta sa djetetom,sutkinja mi je rekla da cu i ja imati pravo traziti skrbnistvo posto je dijete zivjelo samnom i ocem 10 mjeseci (prakticki od 2.mj.zivota).Sa ocem djeteta sam u izvanbracnoj zajednici i imamo zajednicko dijete. Sto mogu napraviti po tom pitanju? Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija