Jump to content

Druga blokada zbog iste ovrhe koja je podmirena


AnaAnonima

Preporučene objave

Poštovani, 
račun mi je blokiran krajem 9.mjeseca te sam 4.10. uplatila iznos ovrhe, i to je zapljenjeno s računa 5.10.2018. U petak 30.11. mi je opet zbog iste ovrhe blokiran račun, te na mobilnom bankarstvu vidim uplatu tog istog iznosa na moj račun te onda isto i isplatu Podravskoj banci kojoj sam bila dužna. U banci su mi rekli da je to zato što je ovrha sad pravomoćna? Uglavnom, meni je trenutno račun i dalje blokiran iako je sve plaćeno, pa me zanima koliko se čeka deblokada računa? Unaprijed hvala na odgovoru. 
Koga mogu kontaktirati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otiđite na FINA-u i zatražite ispis svih evidentiranih osnova za plaćanje (''blokada'') po vašim računima. Na ispisu ćete vidjeti za koji iznos vam je od strane banke i dalje blokiran račun. 

Ako smatrate da ste platili cjelokupni dug koji ste imali otiđite u banku s ispisom FINA-e i potvrdama uplata te tražite informaciju o tome zašto vam je račun i dalje blokiran. 

Pretpostavljam da je jedan dio duga još uvijek evidentiran na FINA-i, vjerojatno zbog troškova i kamata, ali više ćete znati ako na FINA-i uzmete ispis svih blokada po vašim računima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, AnaAnonima je napisao:

račun mi je blokiran krajem 9.mjeseca te sam 4.10. uplatila iznos ovrhe, i to je zapljenjeno s računa 5.10.2018.

Podmirili ste na način da ste uplatili novce u korist svog računa, pa je Fina prisilno ustegnula ta sredstva u korist ovrhovoditelja? Što ste točno podmirili i po čijem obračunu?

Prije 38 minuta, AnaAnonima je napisao:

U petak 30.11. mi je opet zbog iste ovrhe blokiran račun

Ovrha istog poslovnog broja i iznosa kojega ste podmirili?

Prije 39 minuta, AnaAnonima je napisao:

U banci su mi rekli da je to zato što je ovrha sad pravomoćna?

Ovo ne može biti točno.

Prije 41 minuta, AnaAnonima je napisao:

Uglavnom, meni je trenutno račun i dalje blokiran iako je sve plaćeno, pa me zanima koliko se čeka deblokada računa?

Račun se deblokira kada Fina provede naplatu po zaprimljenoj ispravi ili kada ih ovrhovoditelj obavijesti da povlači ispravu sa naplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podmirila sam rate kredita duznika kojemu sam jamac plus naknade one za ovrhu sto fina uzme, i tada mi je račun odblokiran, znači to je bilo 5.10. Tako je, ovrha istog poslovnog broja i iznosa. U banci su mi rekli da nakon 60 dana ovrha postane pravomocna, i da se onda to naplati. A ova prva ovrha je zapravo bila zapljena. Tako nesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što kaže borbena...a fina to provodi tako da sa posebnog računa vraća zaplijenjeni iznos na vaš račun i onda odmah uplaćuje ovrhovoditelju te zato vidite za redom uplatu i isplatu istog iznosa u istome danu.

A ako vam je račun i dalje blokiran moguće da glavni dužnik i dalje ne plaća rate pa vas je banka kao jamca ponovno blokirala

za ratu,dvije..ili je blokada od strane fine za njihovu naknadu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da imate sredstava na računu za podmirenje ukupnog duga koji je poslan na naplatu finoi, tada nebi uopce bili blokirani, nego bi vam fina samo skinula iznos koji je banka poslala na naplatu i svoju naknadu.

jeste sigurni da taj kredit nije otkazan? Jer u tom slucaju banka na naplatu stavi cjelokupan iznos duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija