Jump to content

Žalba za kaznu za parkiranje na mjestu fakulteta

Preporučene objave

Poštovani,

Danas sam pod brisačem zamjetio kaznu od 500 kuna jer sam parkirao na mjestu označenom samo za radnike fakulteta, a nisam imao oznake pošto sam student. Ostavio sam ceduljicu ispod vjetrobranskog stakla sa porukom "Vraćam se za 30min. Nazovite ako smetam" te sam ostavio broj mobitela. Zanima me mogu li se žaliti na osnovu toga ili nije dovoljno dobar argument.

Hvala.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: Dimmy
      Postoje li neki opći uvjeti koje mora zadovoljiti parkiralište, a koji nisu u domeni gradske odluke nego nekog višeg zakona ili pravilnika, da bi se na njemu mogla provoditi naplata parkiranja?
      Zanimaju me odredbe o tome mora li i kako mora biti označeno da se na tom parkiralištu parkiranje naplaćuje.
      Ovo je ulazak na dio ulice u Novalji u kojem naplaćuju parkiranje, pa tražim nešto da dokažem da nije dovoljno obilježeno.

• objavio: Paul9
      Poz ljudi, neki dan sam pisao da sam prosao kroz crveno, da nisam uocio semafor, umor itd itd..
      Kaznjen sam sa mjesec dana bez vozacke + 3000 kuna kazne, podnio sam prigovor u kojem navodim da nisam ga vidio, da je bio na nepovoljnom polozaju, da mi smanje kaznu zbog male place, da mi ne uzmu vozacku zbog posla i obitelji itd itd.
      Prigovor sam podnio tako da priznajem gresku.
      U međuvremenu nakon podnesenog prigovora saznao sam da uocpe nisam trebao biti kaznjen jer smjer mojeg kretanja uopce nije reguliran ikakvim semaforom...
      Moje pitanje sad posto sam podnio prigovor u kojem PRIZNAJEM gresku na gresku koja uopce ne postoji, kako bi sud mogao reagirati? Dal ce me osloboditi ikakvih placanja? Dal ce se brisati taj prekršaj iz moje povijesti? Dal uopce mogu se zaliti nakon predaje prigovora na policajce(to je vrlo upitno dal cu, al me zanima).
    • objavio: avujasin
      Pozdrav,
      tvrtka xyz d.o.o. za računalne i srodne djelatnosti ima registrirano sjediste na jednoj adresi, dok je ured na drugoj adresi (zgrada, 1 kat). Molim vas, koje sve oznake/table su potrebne za tvrtku  na adresi sjedista i na adresi ureda? 
      Adresa ureda je u zgradi. Oznaku tvrtke bi postavili ispred glavnog ulaza u zgradu - sto ona mora sadrzavati? 
      Pretpostavljam da tablu/naljepnicu trebamo postaviti i na ulazna vrata ureda - s kojim podacima? Da li je potrebno imati i radno vrijeme?
      Hvala,
      Ana
    • objavio: CharterSport
      Pozdrav, imam par pitanja za Vam postaviti. 

Moja situacija je ovakva: prijateljica i ja smo setale ulicama grada, te ja sam sa sobom imala cca 5 g marihuane. Prolazio je policijski auto te nas je zaustavio da mu damo osobnu na pregled. Nakon toga nas je pitao da li imamo nesto ilegalno kod sebe te ja sam negirala. Onda nam je rekao da provjeri torbe, te je tih 5 g nasao u mojoj torbi. Nakon toga smo privedeni na policijsku postaju. Zajedno smo cekale, te nakon nekog vremena sam dosla potpisati Obavijest da ce se za pocinjeni prekrsaj tj. protiv njega podnijeti optužni prijedlog. Takoder sam potpisala i potvrdu od privremenom oduzimanju predmeta. Nakon cca 2 mjeseca sam dobila Poziv na sud tj poziv okrivljeniku gdje moram pristupiti na glavnu raspravu, te sam dobila i optužni prijedlog.  

Moja pitanja su: 1. Kako ide tocno postupak u sudnici?
      2. Koje stvari bi trebala rec, a koje nebi? 
      3. Da li ja ustvari idem na sud samo radi mogucnosti smanjenja kazne? ili radi neces drugog?
      4. da li trebaju svjedoci doc samnom na dan sudenja?
      5. Kakva pitanja uobicajeno postavljaju?
      6. Da li ce meni radi ove situacije pisat negdje da vodim kazneni postupak (pitam za situaciju kod zaposljavanja, jer neki pitaju potvrdu da ne vodim kazneni postupak)

Nadam se da mi mozete pomoci ! 
      Hvala unaprijed.

• Napravi novi...