Jump to content

gradnja na poljoprivrednom zemljistu Samobor


brederode666

Preporučene objave

Htjeli bi postaviti malu drvenu kucicu (vikend) na zemjistu (900 m2) koja se vodi kao oranica i koja je u urbanistickom planu Samobora u podrucju zone ogranicene izgradnje. Na cesticama oko nas nalaze se vikend kuce ali one su u ''gradevinskoj zoni''- dakle na vrijeme je trazena prenamjena.

Koje su mogucnost? 
1. Pomocna zgrada npr za vocnjak? Mi imamo zasadene vocke, ali ne znam da li je velicina zemljista dovoljna da se postavi mala kucica. Mi posjedujemo i cestice oko ove cestice i ako je samo u pitanju velicina mi mozemo spojiti sve cestice u jednu, u tom slucaju bi imali oko 2000 m2. 
2.  Prenamjene u gradevinsko zemljiste?  Koje korake bi trebali poduzeti? Da li imate neku indikaciju o troskovima i koliko takav zahtijev traje? Lijep pozdrav i unaprijed hvala na informaciji. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš upit ovisi o Prostornom planu područja gdje se nalazi Vaša nekretnina. Naime, poznato je da u Prostornim planovima postoje odredbe kojima se uređuje izgradnja izvan granica građevinskog područja što je ovdje slučaj. U tom dijelu jest definirano koja je potrebna minimalna površina posjeda, kultura zemljišta, kakvi objekti se smiju graditi (klijeti, spremišta), koje površine, etažnosti i slično. 

Stoga, savjetujem da se obratite Upravnom tijelu nadležnom za poslove graditeljstva koje bolje poznaje Prostorni plan. 

prije 18 sati , brederode666 je napisao:

2.

Evntualno ako bi postojala mogućnosti (ili je planu) izmjena plana. Probati se raspitit u gradu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija