Jump to content

Preporučene objave

Imam pitanje vezano sa izvarednim lječničkim pregledom. Nakon 100 godina pao sam u nesvjest radi neispavanosti i umora . Netko je pozvao hitnu pomoć i došla je hitna i pokupila me . Međutim dežurna doktorica zvana zloćestoća me nagovarala na svašta i skužila da imam vozačku dozvolu te poslala moje stanje na policiju i sad me šalju na izvaredni lječnički pregled, radi duševnih problema. Kako  doktor ima pravo stati zdrastveno stanje neke osobe javno bilo kojojoj instituciji bez privole te osobe ili mene u ovom slučaju? I sada oni će kao na ovom lječničkom pregledu kakti utvrđivati da li sam ja sposoban i dalje upravljati motornim vozilom. Molim vas za pomoć? 

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio mmmmmmmmmmmm
      Poštovanje,
      u presudi u žurnom postupku na koju nemam pravo na žalbu niti ikakav pravni lijek, a u kojoj sam proglašen krivim za prometni prekršaj, sud je u presudi pogrešno napisao (svaki put) moju registraciju - naveden je pogrešan grad na registraciji, dakle automobil s tom registracijom nije automobil kojim sam upravljao.
      2 pitanja:
      1) imam li ikakvu mogućnost za daljnje korake na temelju te činjennice?
      2) hipotetski, kada ne bih platio sudske troškove (i vještačenje) niti kaznu, bih li kada pokrenu ovrhu, na temelju činjenice da je moja registracija iz presude pogrešna mogao prigovoriti i odbiti ovrhu na tom temelju?
    • objavio llllllllll
      Zanima me križanje naslikano na slici - po pravilu desne ruke vozači sa sporedne ceste na kojoj se nalazi STOP znak imaju pravo ići ispred vozila s lijeve strane, gdje se nalazi trokut.

Poprilično sam uvjereniu to, ali me zanima da li stop znak igra ikakvu ulogu? Jer se dosta često događa situacija da izlazim s donje ceste (gdje je stop znak) i namjestim auto u vidno polje te stanem, a auti koji dolaze s lijeve strane trube, psuju i deru se kako oni imaju prednost.

Hvala unaprijed.

• objavio Ezylryb
      Poštovani,
      pokušao sam naći malo više na forumu, ali nisam uspi, pa možda mi netko uspije pomoći u odgovoru.
      Naime, radi bavljenja određenim aktivnostima, liječnik opće prakse treba izdati na Medicinu rada izdati potvrdu o tome da li se mogu baviti aktivnostima u kontekstu (nemam psihičkih problema, nemam kroničnih bolesti)

Liječnica inzistira da u dokumentu raspiše:
      - MKB šifre
      - Svu terapiju koju uzimam- lijekovi
      Pitam se, s obzirom da su dijagnoza i medicinska dokumentacija tajna između liječnika i pacijenta, ima li liječnik pravo iznijeti takve bitne informacije na Medicinu rada, odnosno ukoliko nema, koja su njena prava:
      - izdati potvrdu s mišljenjem da se ne bih smio baviti aktivnošću bez detalja poput terapije i MKB šifre (?)
      - odbiti izdati potvrdu?
      Moj osobni zaključak je da liječnik ne bi trebao takve detalje davati dalje i do toga zaključka sam došao na temelju https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2003_07_121_1707.html
      odnosno https://www.hlk.hr/EasyEdit/UserFiles/3-kodeks-medicinske-etike-i-deontologije-procisceni-tekst.pdf
      koji se nadovezuje na navedeni članak.
      Svaki savjet je više no dobrodošao.
    • objavio sale12
      poštovanje
      Jedno pitanje.Imao sam jednu malu nezgodu sa autom, kad sam se htje parkirati malo sam zape za drugi auto i na tom drugom autu ostalo je ogrebotina i oguliti te boj mog autu?
      Što radiš sa time kad se to dogodi? Dali to osiguranje pokriva? ili što? i kako se dogovoriti sa vlasnikom da prođe sve u redu?
      Može odgovor što prije hvala vam
    • objavio PointBlank
      Pozdrav
      Nisam znao gdje bih postavio ovo pitanje, pa sam ovdje, nadam se da je u redu. Dakle, član obitelji će mi uskoro napuniti 65 godina i sada ne zna kakvi su uvjeti za produženjem ili promjenom vozačke dozvole. Tražim po Internetu i tamo vidim dosta kontradiktornih stvari, negdje piše da je potreban obavezan liječnički pregled, negdje piše da nije. Da li zna netko nešto više o tome?

Unaprijed zahvaljujem. 
  • Online korisnici

• Napravi novi...