Jump to content

Potraživanje na već sprovedeno riješenje o ovrsi


Vangelis

Preporučene objave

Poštovani,molim vas pomoć.

Trenutno sam u fazi kada sam se uvjerio u kako nestabilnome sistemu od državnoga uređenja živimo i da budem iskren slabo mi je kakve gadarije koje si agencije za naplatu potraživanja dopuštaju i taktike kojima se služe kada cijede maloga čovjeka i sirotnju.

 

Pokušati ću biti što kraći,ne duljiti i ne komplicirati.

Kartična mi kuća prošle godine otkazuje ugovor je ne uspijevam platiti zaostale račune i stavlja mi puni iznos na naplatu.Šalju mi ponude za otplatu,ali obzirom da ne uspijevam naći novi posao(ostao sam bez posla)dug se prebacuje odvjetničkome društvu.Dobivam pisanu opomenu za visinu diga plus kamate koju ignoriram i nedugo zatim dolazi ovršno riješenje od javnoga bilježnika,u kojem stoji da sam tome i tome odvijetničkome društvu dužan taj iznos radi toga i toga.Sjedaju mi na račun u banci koji je vrlo brzo blokiran,sve stoji.

 

Dva mjeseca nakon toga počinju pozivi od nesretnika iz B2 kapitala u kojima oni meni odbijaju reći za što me zovu već žele da se ja njima javim gdje me danonoćno maltretiraju pozivima...ignoriram ih uspješno no i dalje neznam zašto zovu.Pred nepunih dva mjesec dana stiže napokon dopis od B2 kapitala kako sam ja njima dužan iznos taj i taj za dug kartične koje je učinjen te za isti dug za koji je već doneseno ovršno riješenje.Javljam im se na jedan od poziva,objašnjavam situaciju gdje oni prekidaju vezu iako svjestni da sam po tome dugu već ovršen.Nakon toga oni mene uredno zovu i dalje te se oglušuju na dug te šalju opomenu pred ovrhu ukoliko ne uplatim dio iznosa iako je taj isti dug ovršen od strane odvjetničkoga društva...

 

Da li je moguće i apsurdno da me za isti dug ovrše dva puta??Kako je to moguće?

 

Vrhunac svega jeste dopis iz banke pred par dana u kojem banka navodi kako je prodala dug ni manje ni više nesretnoj eos matrix agenciji i navode novi broj pod kojim je dug ustupljen.

Dakle jedan ovršeni dug,agencija za naplatu dugovanja koja prijeti novom ovrhom za isti dug te treća agencija koja je kupila dug od banke(kartične kuće) i sprema se u proces obrade...

 

Na rubu sam živaca;možete li mi reći koja su moja prava i kako postupiti te kako je moguće da se za jedan te isti dug ide na toliko ovrha?Zar te agencije nemaju uvid je li dug ustupljen ili već ovršen?

Dakle,da pustim da mi se jave i iz četvrte agencije i kažu da sam njima dužan za isti dug za koji je donjeta ovršna isprava odluka preko javnog bilježnika...Ne mogu vjerovati gdje živim!

 

Hvala na odgovorima.

 

 

uređeno: od Vangelis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem vaše prvo pitanje?Odvijetničko je društvo na temelju ustupljenoga duga napravilo ovršni prijedlog preko javnoga bilježnika prvi put...

Tereti me se za cijelokupan iznos dugovanja pod ovršnim prijedlogom.

 

Ja neznam je li odvijetničko društvo ustupilo dug B2 kapitalu,ali pretpostavljam da nije obzirom da je pokrenuta ovrha preko vjerodostoje isprave koju je izdao javni bilježnik.

Sada ono što B2 kapital hoće je nova ovrha na isti iznos pod osnovom da je dug njihov,a za dug već postoji ovršna isprava-dokument.

Stoga i pitam kako me mogu ovršiti za isti dug više puta?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetničko društvo je pokrenulo ovrhu i došlo je do faze da je ishodovala ovršnu ispravu u odnosu na Vas. Međutim, njima nitko ne brani da i oni ustupe (prodaju) ovu tražbinu nekom trećem kao što to može biti B2 Kapital. Dok Vi imate samo jedan ovršni postupak na temelju te jedne ovršne isprave, to je dozvoljeno. A da dugujete još nekome, taj koji to tvrdi to mora i dokazati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam vas dobro shvatio B2 kapital neće pokretati novu ovrhu?

 

Što to onda u ekstremu znači,da i b2 kao i eos matrix mogu uz to odvijetničko društvo pokrenuti ovrhu za dug za koji postoji ovršna isprava?Znači ja ću teoretski onda morati umjesto 3 tisuće kuna koja stvarno dugujem platiti 9 tisuća?Krasno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar nije ovrha za jedno dugovanje samo jedna,ili mi se tehnički onda još može napenaliti 5 agencija za dugovanje i svako potraživati ovršiti isti iznos?

 

Oprostite,ali možete li zdravo seljački mi to objasniti jer nemogu shvatiti.

Hvala

 

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Netočno. Onaj tko kupi taj dug ima pravo u ovršnom postupku pokušati naplatu. 

Ali kao vlasnik duga se u ovršnome postupku vodi odvijetničko društvo a ne b2 kapital koji naknadno dolazi i vodi se kao novi vlasnik,na b2 kapital ne glasi ovršni prijedlog.

 

Ako sam shvatio b2 kapital nema osnovu za to potraživanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Vangelis je napisao:

Ali kao vlasnik duga se u ovršnome postupku vodi odvijetničko društvo a ne b2 kapital koji naknadno dolazi i vodi se kao novi vlasnik,na b2 kapital ne glasi ovršni prijedlog.

Ovršna isprava glasi na odvjetničko društvo, a da bi se na njegovo mjesto upisao B2 oni moraju imati ugovor o cesiji ili prijenosu tražbine, a u kojem jasno stoji da je odvjetničko društvo dug prodalo B2.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Ovršna isprava glasi na odvjetničko društvo, a da bi se na njegovo mjesto upisao B2 oni moraju imati ugovor o cesiji ili prijenosu tražbine, a u kojem jasno stoji da je odvjetničko društvo dug prodalo B2.

Aha,što bi značilo da ukoliko B2 kapital pokrene ovrhu imam pravo žalbe?

Jer meni B2 kapital u dopisu ne navodi da je otkupilo dug od odvijetničkoga društva već da je taj isti dug ustupila kartična kuća tj banka iako je na njega već napravljena ovrha,razumijete?

Da apsurd bude veći iz banke mi šalju obavijest da je dug ustupljen eos matrixu pak(pred neki dan),no to ne umanjuje činjenicu da b2 i dalje traži i vodi se kao vlasnik.

 

Oni kao da se igraju gluhoga telefona i mene za..bavaju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Ovršna isprava glasi na odvjetničko društvo, a da bi se na njegovo mjesto upisao B2 oni moraju imati ugovor o cesiji ili prijenosu tražbine, a u kojem jasno stoji da je odvjetničko društvo dug prodalo B2.

Ugovor o cesiji između b2 kapitala i odvijetničkoga društva ne postoji već b2 navodi ugovor o cesiji između njih i banke.

Imam osjećaj da b2 kapital uopće nezna da se je na taj iznos napravljena ovrha se vodi ovršni postupak...to mislim jer mi u međuvremenu dolazi tražbina i od eos matrixa.

Razumijete?

 

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Iskreno, ima tu dosta amatera. Svakako možete biti mirni dok se samo jedan naplaćuje preko te jedne ovršne isprave, a oni neka se dogovore tko je što kupio i tko je ovlašten potraživati. 

Što mi je činiti ako dođe nova ovršna isprava od B2 kapitala?To je ono što sam vas pitao na početku i što me muči?Može li B2 pokrenuti novu ovršnu ispravu za isti dug ako ona već postoji od odvjetničkoga društva?

 

Jer jedan dug jedna isprava?Nemogu dvije ili više ovršnih isprava na isti dug je li tako?

 

Zato me čudi zašto se to događa...

 

Hvala vam borbena.

 

uređeno: od Vangelis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumijem Vas u cijelosti, ali to nije Vaš problem ukoliko su oni kupili "mačka u vreći". Vi imate jedan dug i taj dug čeka red u naplati. Nije baš tako jednostavno pokrenuti ovršni postupak pred javnim bilježnikom, a te isprave koje su potrebne za ovaj postupak nalaze se na Fini, jer ih je odvjetničko društvo moralo dostaviti da bi Vam se blokirao račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači mogu biti miran da se neće pokrenuti druga ovrha za isto potraživanje za koje postoji ovrha?

Ali ovi nesretnici iz B2 kapitala i dalje zovu,ne kužim kako si jedna tako "jaka"agencija kako se oni predstavljuju to dopušta...da ne provjeri da se nad tražbinom već vodi ovršni postupak.

Ili me jednostavno cimaju da im platim barem nešto,stvarno suludo što izvode.

 

Javim ishod.

 

Hvala vam.

uređeno: od Vangelis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Razumijem Vas u cijelosti, ali to nije Vaš problem ukoliko su oni kupili "mačka u vreći". Vi imate jedan dug i taj dug čeka red u naplati. Nije baš tako jednostavno pokrenuti ovršni postupak pred javnim bilježnikom, a te isprave koje su potrebne za ovaj postupak nalaze se na Fini, jer ih je odvjetničko društvo moralo dostaviti da bi Vam se blokirao račun.

Kužim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što vam piše na prijedlogu za ovrhu tko je ovrhovoditelj? Jer odvjetnička društva u pravilu rade prijedloge za ovrhu u ime kartične kuce i tu se u rješenju o ovrsi nalazi kartična kuca kao ovrhovoditelj, te onda karticna kuca dalje ustupa potraživanje kome želi, najčešće agencijama za potraživanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Klon je napisao:

A što vam piše na prijedlogu za ovrhu tko je ovrhovoditelj? Jer odvjetnička društva u pravilu rade prijedloge za ovrhu u ime kartične kuce i tu se u rješenju o ovrsi nalazi kartična kuca kao ovrhovoditelj, te onda karticna kuca dalje ustupa potraživanje kome želi, najčešće agencijama za potraživanje.

Poštovani,imate pravo maloprije sam provjerio.

Ovrhovoditelj je pbz card(kartična luća)koju zastupa odvjetičko društvo.

 

Evo,u međuvremenu su ove nesreće od eos matrixa počele dosađivati,muka mi je zbilja.

 

Kako se postaviti u ovoj situaciji,dakle kartična kuća je ovrhovoditelj za ovrhu točnije dug koji sam napravio i za koji posjedujem ovrhu.

No eto kako kažete kartična je kuća(?)očito dug prodala(ne razumijem kako se to može jer za dug postoji ovršni zahtjev)i sada me uz b2 agenciju tlače i ovi nesretnici iz eos matrixa.Da je bolje ne bi valjalo očito,stvarno mi je muka od ove države i uređenja.

Kako se postaviti?Odbijati pozive i čekati novi ovršni prijedlog na već stari dug(lol)pustiti da me ponovno ovrše ili što?Ili se javiti agenciji priznati dug i objasniti situaciju i pustiti da me melju?

 

Moj živote,alan ford je za tebe mrvica.

 

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što bi značilo dvije nove ovrhe jer i b2 i eos potražuju isto!

Ali opet,ako ja platim b2 i eosu meni opet isti predmet ovrhe opet stoji pod ovršiteljem kartičarske kuće?Što znači da nisam napravio ništa?

Opet sam na početku i ne shvaćam...ako je pbz card ovršitelj,kako on može dug prodati?Ja teoretski dug platim i eosu i b2 kapitalu no ovrha opet nije podmirena...

 

 

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Ne, pogrešno tumačite. Imate jedan dug i jednu ovršnu ispravu, a vlasnici te ovršne isprave se mogu mijenjati, jer sklapanjem ugovora o cesiji mogu ustupiti tražbinu.

Ali što da se tehnički desi da ja sada platim b2 kapitalu iznos koji potražuju,sutra se zaposlim i sa računa mi se skine isti iznos koji pokriva ovršnu ispravu?

Platio bih dva puta isti dug,možda i tri jer i b2 i eos to potražuju.

 

Vrti mi se u glavi doslovno....

 

 

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Ne, pogrešno tumačite. Imate jedan dug i jednu ovršnu ispravu, a vlasnici te ovršne isprave se mogu mijenjati, jer sklapanjem ugovora o cesiji mogu ustupiti tražbinu.

Ali ja nemam takav dojam,mene istovremeno zovu ovi iz b2 kapitala i nesreće iz eos matrixa da podmirim isti dug za koji postoji ovršna isprava.

Ovo je suludo.

 

Borbena7,hvala vam na odgovorima i ažurnosti vidim da me čeka vražiji vrtuljak.Jer kao nitko iz tih firmi za naplatu nezna da za dug postoji ovršna isprava?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čujte i ja mogu od Vas potraživati, ali Vi prije svega trebate utvrditi tko je stvarni vlasnik duga, i nakon toga dug otplaćuje tom ovrhovoditelju. To ćete utvrditi temeljem ugovora o cesiji. Ja ga nemam, i ne mogu ga predočiti, prema tome, mene preskačete i tražite dalje.

Ovaj dio da netko ne može prodati svoje potraživanje Vam jednostavno nije točan, svatko raspolaže sa svojim novcima kako želi.

Ako iz bilo kojih razloga nastupi dvostruka ili trostruka naplata, tada se u protuovršnom postupku ovršeniku vrati sve što je neosnovano naplaćeno uz kamate od dana naplate, kao što i ima pravo da mu se podmire svi troškovi koji su nastali zbog ovakve situacije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači najbolje je u ovome slučaju pustiti da ovima iz eosa i b2 dođe do mozga da su kupili mačku u vreći jer za nju postoji ovršna isprava?

 

Bitno mi je saznanje da dva puta ne mogu biti ovršen za isti dug.

 

Bože u kakvoj državi živim.

 

Hvala vam.

uređeno: od Vangelis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što bi za kraj značilo da novi ovrhovoditelj ne može dizati novu ovršnu ispravu ali se u nedogled može mjenjati na staroj?

Meni u tome slučaju ni eos ni b2 ne mogu dizati novu ovršnu ispravu već mogu samo potraživati dug?

Dakle ako sam "shvatio"postoji granica do koje mogu ići kao novi(promjenjeni)ovrhovoditelji u potraživanju prenesene tražbine dok sistemski ne dođu do zaključka da je dug već ovršen?...impliciram na njihovo tlačenje o plaćanju(obzirom da ga nisam u mogućnosti podmiriti)-ima li ono vijek trajanja ili u ovome slučaju može trajati u nedogled bez obzira što postoji ovršni zahtjev za već postojeći dug?Obično oni iz agencija tlače dok ne dođe do ovršnog postupka i ne donese se odluka o ovršnoj ispravi(ona postane pravomoćna)-zato pitam.

 

Hvala

uređeno: od Vangelis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite znam da nije pravo mjesto za moje pitanje,ali stvarno je hitno i doslovno sam na legalis.hr upisala u pretrazivac B2 kapital,samo da nadem mjesto gdje bi na vrijeme uspijela dobiti neki odgovor. Naime, radi se o slijedecem...HPB je prodao dug sa tekuceg racuna koji je moja majka pokusala platiti u vrijeme kada je nastao,ali tada,odvjetnica koja je zastupala HPB, nije se pojavila na rocistu i sud je odbacio HPB pokusaj naplate duga koji je moja majka i prije sudskog procesa pokusala podmiriti. Nakon 4 godine dolazi potrazivanje od B2 kapitala kojima je HPB prodao taj dug,oni su u meduvremenu dug sa 4000 kn digli na 10000 kn,ona se zalila,i sud je donio odluku da mora platiti 4500kn u 3 rate. Njoj je to u redu,jer je u toj visini i bio njen dug prije 4 godine. Sada nastupa problem.Ona mora prvu ratu platiti krajem mjeseca. No nece imati cijeli iznos za uplatiti.Hoce li imati kakvih zateznih kamata ako bude kasnila sa placanjem rata, s tim da ne bi kasnila sa zakljucenjem placanja koje ce biti kad 3. rata dode na red za placanje.Znaci nije u pitanju ovrha,nego ona svaki mjesec vrsi placanje 1 rate. Njen plan bi bio da ovaj mjesec plati 800 kn,a sljedeci 2000kn, i sa 3. ratom zatvori ostatak duga. Molim vas pomozite mi jer koliko god istrazivala,ne znam hoce li joj naplatiti kakve zatezne kamate jer 1.rata nece biti 1500 kn nego bi bila 800 kn. Hvala vam unaprijed svima na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovoru. I ja sam to mislila,jer koliko god clanaka o tome procitala,nigdje nisam naisla na to da su odma isle kamate. Al svejedno puno hvala na pomoci, jer to sto sam ja procitala ne znaci mi nista,a na ovom forumu sam se vec prije uvjerila da vecina ljudi koja na njemu nesto napise,zna sto govori. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija